شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/دي/29
متن خبر
جلسه هم اندیشی مدیریت شهری شهرجدیدهشتگرد با امام جمعه و ائمه جماعات
جلسه هم اندیشی مدیریت شهری شهرجدیدهشتگرد با امام جمعه و ائمه جماعات
1397/آذر/28 17:8:25

جلسه هم اندیشی مدیریت شهری #شهرجدیدهشتگرد با امام جمعه و ائمه جماعات

🔅جلسه هم اندیشی شهردار،اعضای شورای اسلامی،ائمه جماعت مساجد با حضورحضرت حجت الاسلام والمسلمین خدیری امام جمعه شهر جدید هشتگرد در محل دفتر امام جمعه پیرامون مسائل شهری، فرهنگی،مذهبی و اجتماعی شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهر جدید هشتگرد،مهندس آقائی در جلسه هم اندیشی مدیریت شهری با امام جمعه و ائمه جماعت شهر گفت: به دلیل رشد و توسعه سریع و افزایش چشمگیر جمعیت شهرجدیدهشتگرد با مشکلاتی مواجه است که انسجام در برنامه ریزی و اجرای امور فرهنگی اجتماعی در سایه تعامل تنگاتنگ با روحانیت معزز و ائمه جماعات مساجد می تواند چالش پیشرو را به فرصتی مغتنم بدل سازد.
شهردار شهر جدید تصریح کرد: وضع مذکور کاملا عادی است، چراکه این شهر طی کمتر از سه دهه شکل گرفته و افرادی با فرهنگ های گوناگون و اقوام مختلف در آن ساکن شده اند.
مهندس آقائی با ارائه عملکرد مدیریت شهری در یکسال گذشته به اجرای برنامه های ، زیربنایی،روبنایی،خدماتی و بستر سازی جهت جذب سرمایه گذار و رفع برخی موانع پیش روی شهروندان پرداخت.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر جدید گفت: امام جمعه و ائمه جماعات ، چهره های مذهبی، اجتماعی و سیاسی شناخته شده در میان اهالی شهر هستند که روزانه ارتباط مستمر و نزدیکی با نمازگزاران و شهروندان دارند و به واسطه این ارتباط به خوبی از مشکلات شهر ومطالبات مردم آگاه هستند از این رو جلسه هم اندیشی و هم افزایی با ایشان مثمر ثمر خواهد بود
محمود پایکاری با تاکید بر لزوم تداوم سلسله نشست های مدیریت شهری و ائمه جماعات مساجد، بیان داشت: برگزاری جلساتی از این دست در صورت وجود برنامه ریزی، برخورداری از دستور کار و همچنین استمرار می تواند به حصول نتایجی مثبت در حوزه های اجتماعی و فرهنگی منتهی شود.
در ادامه جلسه هر یک از ائمه جماعت مساجد ضمن ارائه دیدگاه به مسائل و مشکلات مساجد شهر اشاره داشتند.
سپس حضرت حجت الاسلام والمسلمین خدیری با ابراز امیدواری نسبت به تاثیرگذاری این گونه جلسات گفت:در این جلسات بنابر این است که ائمه جماعات و دست اندرکاران امور مساجد و مدیران شهری نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برگزاری مسائل شهری ،فرهنگی، مذهبی و اجتماعی در سطح شهر را ارائه دهند تا بتوانیم با بحث و تبادل نظر و اتحاد و همدلی در نهایت به یک نقطه نظر مشترک و تصمیم گیری جامع و کامل برسیم.
امام جمعه شهر جدید هشتگرد در ادامه افزود: اهمیت وحدت و یکپارچگی در فعالیت های فرهنگی مشترک را بسیار اثر بخش و راهگشا شمرد و رونق دادن به امور فرهنگی - اجتماعی و برگزاری برنامه های متنوع موجب جذب نوجوانان و جوانان و کاهش آسیب های اجتماعی می شود.
امام جمعه شهرجدید هشتگرد تاکید کرد: اتحاد در بین روحانیون و مسئولان و مدیران ادارات تاثیرگذار در برگزاری برنامه های فرهنگی باعث می شود تا مسائل فرهنگی و مذهبی به خوبی و با همراهی و همدلی مردم پیش رود و نهایت رضایت شهروندان را فراهم کند.
در ادامه جلسه شهردار و اعضای شورای اسلامی قول مساعد در خصوص ایجاد درآمدهای پایدار برای مساجد شهر را دادند.
در پایان جلسه ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های معنوی ائمه جماعت مساجد و امام جمعه فرهیخته شهر جدید هشتگرد با اهدا لوح تقدیر از ایشان توسط مدیریت شهری تجلیل بعمل آمد.