شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/2
متن خبر
ضرورت مشارکت شهروندان در حفاظت از مبلمان شهری
ضرورت مشارکت شهروندان در حفاظت از مبلمان شهری
1397/آذر/28 9:5:27

ضرورت مشارکت شهروندان در حفاظت از مبلمان شهری

شهردار شهر جدید هشتگرد با تأکید بر ضرورت مشارکت شهروندان در امر حفاظت از مبلمان شهری، نگهداری و حفاظت از مبلمان و تأسیسات شهری را بیانگر فرهنگ بالای مردم و احساس مسئولیت آنها در برابر دارایی‌های شهری دانست.
مهندس اصغر آقائی با اشاره به اینکه تخریب اموال عمومی هزینه‌های بسیاری را به مدیریت شهری تحمیل می‌کند، اظهار کرد: حفظ و نگهداری وسایل و امکانات عمومی در پارک‌ها و معابر عمومی یک وظیفه همگانی است و این عمل در واقع نشانگر احساس مسئولیت مردم در قبال دارایی‌ها و اموال شهری است.
وی با اشاره به اینکه امکانات شهری برای استفاده عموم شهروندان است بیان کرد: همگان حق استفاده از این امکانات را دارند که عده‌ای خاص با بی‌مبالاتی باعث تحمیل هزینه‌های زیاد به شهر و ساکنان آن می‌شوند.
شهردار شهرجدید هشتگرد از عموم شهروندان خواست تا به منظور جلوگیری از تخریب اموال عمومی ضمن حراست و نگهداری از این اموال با مجموعه شهرداری در راستای اشاعه فرهنگ مناسب شهروندی و شناسایی و برخورد جدی با این ناهنجاری‌ها همکاری کنند.
مهندس آقائی ساماندهی مکان‌های عمومی را از وظایف عمده شهرداری اعلام کرد و افزود: ما نیز در قبال این وظیفه از مردم انتظار همکاری داریم چرا که اگر این توجه به مسائل شهری دوطرفه نباشد شهرداری به تنهایی کاری از پیش نخواهد برد.
وی اجرای طرح‌های بهسازی و بازسازی بوستان‌های شهری را یادآور شد و اضافه کرد: ما با اجرای این طرح‌ها و مبلمان شهری سعی داریم تا مردم از بهترین امکانات شهری بهره‌مند شوند و این اموال را جزو دارایی‌های خود محسوب کنند.
شهردار شهرجدید هشتگرد بهبود شاخص‌های امنیتی در نقاط مختلف شهر را یادآور شد و اذعان کرد: نصب دوربین های امنیتی در سراسر شهر و نصب چراغ‌های روشنایی در مناطق متنوع شهری علاوه بر جذابیت‌بخشی به فضای عمومی شهر، احساس امنیت را در مردم ایجاد می‌کند که شهرداری با اجرای این روشنایی‌ها در سطح شهر درصدد افزایش این حس در میان مردم است.

با توجه به اینکه در چند ماه اخیر شاهد اتفاقات ناگواری در خصوص آسیب فراوان به مبلمان شهری و سیستم روشنایی از جمله شکستن چراغ ها و سرقت کابل های برق و تخریب اموال عمومی بوده ایم...
شایسته است با نگهداری مناسب از مبلمان شهری به جای تعمییر و جایگزینی مبلمان،در جهت توسعه و افزایش آن در شهر قدم برداریم.

در صورت مشاهده هرگونه تخریب به اموال عمومی با شماره شهرداری 44266400 الی 4 و یا پلیس 110 تماس حاصل نمایید.