شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/7
متن خبر
مهندس آقائی: با کاشت حداقل یک نهال قدم های بزرگی در حفظ سلامتی و تأمین آتیه شهرمان برداریم
مهندس آقائی: با کاشت حداقل یک نهال قدم های بزرگی در حفظ سلامتی و تأمین آتیه شهرمان برداریم
1397/اسفند/17 12:23:6

مهندس آقائی: با کاشت حداقل یک نهال قدم های بزرگی در حفظ سلامتی و تأمین آتیه شهرمان برداریم.

مهندس آقائی شهردار شهرجدید هشتگرد، در حاشیه کاشت نهال به مناسبت روز درختکاری با اشاره به این موضوع که برای تشکیل هر سانتی متر خاک حدود 400 سال زمان نیاز است اذعان داشت: متأسفانه ایران جزء کشورهایی است که به دلیل تخریب منابع طبیعی و پوشش گیاهی در آن فرسایش خاک بسیار بالایی دارد.

شهردار ادامه داد: اگر در کاشت و پرورش نهال و درختان همت کنیم علاوه بر تغییر فضای شهر،شادابی در وجود تک تک ما جوانه خواهد زد و روحیات همه ما تغییری مثبت خواهد کرد، ضمن اینکه درختکاری به بارش باران و کاهش اثرات ناشی از خشکسالی هم کمک شایانی می کنند. پس ضروری است با کاشت حداقل یک نهال قدمهای بزرگی را در حفظ سلامتی و تأمین آتیه شهرمان برداریم.

شهردار با اشاره به سرانه فضای سبز شهروندان شهرجدید هشتگرد توضیح داد: سرانه فضای سبز شهری برای هر نفر 32 متر مربع می باشد که دو برابر سرانه فضای سبز کشوری است. و تمامی این فضای سبز از آب غیر شرب تصفیه خانه شهرجدید تأمین می شود. که در اینخصوص نیز جزو معدود شهرهایی هستیم که توانسته ایم آب غیر شرب را جهت آبیاری فضای سبز جایگزین کنیم.

مهندس آقائی در انتها با برشمردن برنامه های شهرداری در هفته منابع طبیعی گفت:سعی کردیم تمامی سنین را در برنامه هایمان لحاظ کنیم. امسال توزیع و کاشت درخت در مدارس توسط دانش آموزان که نسل جدید شهروندان شهر را تشکیل می دهند قدم های خوبی را در راستای مسئولیت پذیری ایشان درخصوص فضای سبز شهری و مشارکت این قشر از جامعه در جهت آبادانی شهر برداشته ایم.