شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/2
متن خبر
برگزاری همایش ارتباطات باحضور دکتر علی اکبر فرهنگی در شهرجدید هشتگرد
برگزاری همایش ارتباطات باحضور دکتر علی اکبر فرهنگی در شهرجدید هشتگرد
1397/دي/23 8:26:54

همایش ارتباطات و مدیریت سازمانی با حضور چهره ماندگار ارتباطات دکتر علی اکبر فرهنگی در شهرداری شهرجدید هشتگرد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، همایش ارتباطات و رفتار سازمانی با حضور فرهیخته گرانقدر، دکتر علی اکبر فرهنگی، استاد ممتاز دانشگاه تهران، استاد برجسته دانشگاه اوهایو، چهره ماندگار ملی مدیریت و پدر مدیریت رسانه ایران با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی، مدیران و کارمندان شهرداریو حضور عموم شهروندان در سالن همایش شهرداری شهرجدید هشتگرد برگزار  شد.

در این همایش موضوعات اصلی رفتار سازمانی، موانع موجود در برابر خلاقیت، اثربخشی، بهره وری، رضایت شغلی، پاسخدهی مناسب و شفاف به مراجعان و ... بررسی و تشریح شد.

گفتنی است استاد علی‌اکبر فرهنگی ۹ تیر ماه سال ۱۳۲۱دیده به جهان گشود و تا به امروز بیش از چهل سال است که در عرصه‌های علوم ارتباطات ، مدیریت،‌فرهنگ و شعر فعالیت می‌کند. او از آغاز جوانی به مطالعه و تحصیل در رشته‌های گوناگونی از دانش و ادبیات گرفته تا علوم دینی، زبان، مدیریت، جامعه‌شناسی، اقتصاد و ارتباطات علاقه‌مند بود.

دوران ابتدایی و متوسطه را در تهران گذراند و از برخی معلمان او می‌توان به افراد سرشناسی چون جلال آل احمد و خسرو فرشیدورد، استاد دانشکده ادبیات اشاره کرد.

او در زمینه ارتباطات، آثار «ارتباطات انسانی» و «ارتباطات غیرکلامی» را برای اولین‌بار در زبان فارسی پدید آورد که سال‌هاست متن درسی دانشگاه‌های مختلف ایران است.

لیسانس مدیریت بازرگانی مدرسه عالی بازرگانی تهران (۱۳۴۶)،  فوق لیسانس جامعه‌شناسی دانشگاه تهران(۱۳۴۸ )، دوره عالی مدیریت دانشگاه تهران (۱۳۵۱)، دکتری مدیریت از مدرسه علوم رفتاری کاربردی و رهبری آموزشی (Applied Behavioral Sciences and Educational Leadership)، دکتری ارتباطات (دکترای دوم) دانشکده ارتباطات دانشگاه اوهایو آمریکا و فوق دکتری ارتباطات سازمانی (۱۳۶۲ آمریکا) بخشی از کارنامه تحصیلی علی‌اکبر فرهنگی را  تشکیل می‌دهد.

 این استاد ارتباطات تاکنون نزدیک به 60 کتاب در حوزهای مدیریت، ارتباطات، اقتصادی فرهنگ و ... به نگارش درآورده است که در میان آنها می‌توان به  «تکنولوژی و تکامل فرهنگی»، «ارتباطات انسانی»، «مدیریت بازار»، «ارتباطات غیر کلامی»، «تنش در محیط کار »، «تعدیل اقتصادی و نیازهای مدیریتی وزارت معادن و فلزات»، «مدیریت تغییر وزارت معادن و فلزات»، «مبانی ارتباطات سازمان سنجش آموزش کشور»، «روزنامه‌نگاری سازمان سنجش آموزش کشور»، «فرهنگ علوم اجتماعی با جمعی از نویسندگان»، «نظریه‌های ارتباطات سازمانی» ... اشاره کرد.

علی‌اکبر فرهنگی در طی سال‌ها فعالیت علمی خود، در حوزه شعر و ادبیات نیز حضور داشته است و کتاب‌های «ترجمه منتخبی از اشعار اوکتاویو پاز» و مجموعه شعر «رستم در مغاک» را منتشر کرده است.