شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/دي/28
متن خبر
دکتر بهروزی: به مردم توصیه می کنم ازهرگونه رفتار  پرخطر  که سبب تشدید همه گیری ویروس کرونا خواهد شد پرهیز نمایند
دکتر بهروزی: به مردم توصیه می کنم ازهرگونه رفتار پرخطر که سبب تشدید همه گیری ویروس کرونا خواهد شد پرهیز نمایند
1399/آذر/1 13:13:43

 دکتر بهروزی: به مردم توصیه می کنم ازهرگونه رفتار پرخطر که سبب تشدید همه گیری ویروس کرونا خواهد شد پرهیز نمایند.

دکتر بهروزی پزشک مرکز بهداشت و درمان شهرجدید هشتگرد در مصاحبه با روابط عمومی شهرداری باتأکید بر پرهیز شهروندان از هرگونه رفتار پرخطر درخصوص کرونا ادامه داد: روزهای مهم و سرنوشت سازی را درخصوص مبارزه با ویروس کرونا پشت سر می گذاریم که همکاری و تعاون همه گروه های تأثیرگذار علی الخصوص شهروندان را جهت شکل گیری رفتار درست مطالبه می کند.

پزشک مرکز بهداشت از فعالیت مضاعف پایگاه های سلامت شهری در فازهای مختلف جهت ارائه خدمات بهتر به شهروندان خبر داد و گفت: پایگاه سلامت فاز 2 شهرجدید هشتگرد واقع در خیابان شریعت شرقی، جنب مدرسه خوارزمی از ساعت 8 لغایت 14 و پایگاه سلامت فاز7، واقع در میدان ناجا، بلوار بهشت، روبروی پارک سوار، مرکز خیریه تهرانی از ساعت 8 الی 14 به خدمات دهی به شهروندان شهرجدید هشتگرد مشغول می باشند.

و همچنین مرکز بهداشت و سلامت واقع در فاز1 شهرجدید هشتگرد، روبروی خیابان اسکان 6 از ساعت 8 صبح لغایت13:30 مشغول ارائه خدمات عمومی به شهروندان بوده و از ساعت 13:30 لغایت 22 پذیرای بیماران تنفسی می باشد.این مرکز تنها مرکزی می باشد که به صورت 16 ساعته به خدمات رسانی به شهروندان مشغول است.

خانم دکتر بهروزی درخصوص وضعیت شهرجدید هشتگرد درمبارزه با ویروس کرونا اذعان داشت: وضعیت ابتلای به ویروس در آبان ماه 99 نسبت به مهر ماه 99 افزایش قابل توجه ای داشته است که دراینخصوص از مردم تقاضا داریم توصیه‌های بهداشتی درخصوص ویروس کرونا را جدی بگیرند و نیروهای حوزه درمان شهرشان را با مسئولیت پذیری خود برای مقابله با کرونا یاری دهند. شهرجدیدی ها در موج اول و دوم شیوع ویروس کرونا با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی از شهرهای کمتر آسیب دیده بودند، اما با شروع موج سوم شاهد شرایط مساعدی در شهر نیستیم.

ایشان افزود: فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینه تا قطع زنجیره این ویروس مهلک از مواردی است که انتظار داریم شهروندان مدنظر داشته باشند.

پزشک مرکز بهداشت شهرجدید با اشاره به بی تفاوتی بعضی از اقشار جامعه در خصوص رعایت فاصله اجتماعی، و درنتیجه محدودیت های درنظرگرفته شده در طرح جدید ستاد مقابله با کرونا در کشور گفت: اگر فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینه خانگی توسط همه شهروندان رعایت نشود نخواهیم توانست زنجیره این ویروس مهلک را قطع کنیم.حضور در مکان‌های شلوغ و پر جمعیت، مرگ بار خواهد بود و باعث ابتلای فرد و خانواده‌ها به کرونا خواهد شد. لذا از همه مسئولان، مردم و اصناف خواهش می‌کنیم رعایت اصول بهداشتی را در ادارات، اصناف و مغازه‌ها و همچنین در خانواده‌ها جدی بگیرند.

دکتر بهروزی تأکید کرد: افراد دارای علائم باید خود را مبتلا به کرونا فرض کنند و ضمن استراحت کامل که می‌تواند نجات بخش باشد، به پزشک مراجعه کنند و از حضور در مهمانی‌ها خودداری کنند و تماس فیزیکی خود با دیگران را قطع کنند.

ایشان در انتها ضمن درخواست مجدد از شهروندان درخصوص پرهیز ازهرگونه رفتار پرخطر که سبب تشدید همه گیری ویروس کرونا خواهد شد افراد مشکوک به کرونا را به تماس با سامانه 4030 و یا شماره تلفن 44263237 مرکز بهداشت و درمان شهرجدید هشتگرد جهت دریافت مشاوره ارجاع داد.