شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/1
متن خبر
شوراهای اسلامی شهر و روستا ، ۲۲ ساله شدند...
شوراهای اسلامی شهر و روستا ، ۲۲ ساله شدند...
1399/ارديبهشت/10 10:57:53

شوراهای اسلامی شهر و روستا ، ۲۲ ساله شدند...
همزمان با فرارسیدن نهم اردیبهشت ، " روز شوراها " ، فاطمه جلیلی ، رئیس شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد ، با پیامی بدین شرح ، این روز را گرامی داشتند :
نهم اردیبهشت ماه سالروز رویدادی بزرگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که بدون شک ، نشان از غنای مردم سالاری دینی در جامعه شهروندی ماست.
نهادی اجتماعی به نام شوراهای اسلامی شهر و روستا که امسال ، بیست و دومین سالروز تشکیل آن را گرامی می داریم.
تشکیلاتی که با گذشت سالهای متمادی و رسيدن به دوران بلوغ، با گام هاي استوار و كوله باري از تجارب ارزنده در حال گذراندن دوره پنجم حیات خود بوده و اين در حالي است كه هم نگرش مردم در رويارويی با نهاد شورا رشد يافته و هم اعضاي شوراها به پختگي لازم رسيده اند.
از همین رو ، تعامل، همفکری و مشورت به همراه بهره مندی از ظرفیت های محلی برای رفع و رجوع نیازهای جاری شهروندان از الزامات کلیدی این نهاد اجتماعی در دوره حاضر است .
شوراهای اسلامی شهر و روستا را امروز میتوان یکی از نهادهایی دانست که بیشترین مراجعات مردمی را داراست و به نوعی به نقطه اتصال تمامی دستگاه های خدماتی به مردم مبدل شده است و به عنوان یکی از مردمی ترین نهادهای مدنی در حوزه های متعدد فرهنگی ، اجتماعی ، هنری و عمرانی، منشاء خدمات ارزنده ای برای شهروندان در شهرهای مختلف بوده است و با توجه به ظرفیت های فراوان آن در آینده نیز می تواند نقش مهم و مثبت خود را با مشارکت حداکثری شهروندان و تقویت همدلی بیشتر ، در بسیاری از زمینه ها در شهرها و روستاها ایفاء نماید.
اینجانب بر خود وظیفه می دانم فرا رسیدن نهم اردیبهشت ماه «روز شوراها» را ارج نهاده و ضمن سپاس از همدلی و همراهی های صمیمانه همکاران عزیزم در شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد در پیشبرد طرح ها و برنامه های مجموعه مدیریت شهری، این روز را به مردم فهیم شهرم و نمایندگان  آنها در پارلمان شهریِ شهر جدید هشتگرد تبریک عرض نمایم.
همچنین بر خود لازم می‌دانم که روز شورا‌ها را به اعضای محترم شورای اسلامی شهرستان و سایر همکارانم در شوراهای اسلامی سراسر کشور تبریک و تهنیت گفته و از خداوند عزیز و منان توفیق خدمت بهتر و بیشتر را به مردم عزیزمان برایشان آرزو نمایم.