شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/6
متن خبر
نشست تخصصی بررسی موضوعات و مسائل مهم شهری شهرجديد هشتگرد برگزار شد
نشست تخصصی بررسی موضوعات و مسائل مهم شهری شهرجديد هشتگرد برگزار شد
1399/ارديبهشت/31 21:50:27

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، نشست تخصصی بررسی موضوعات و مسائل مهم شهری باحضور عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران، شهردار، اعضای شورای اسلامی، مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت عمران شهرجدید هشتگرد به میزبانی شورای اسلامی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، نشست مشترک شهردار اعضای شورای اسلامی و مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت عمران شهرجدید هشتگرد با عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران درخصوص سایت های مسکن مهر و زیرساخت های شهری برگزار شد.
در ابتدا فاطمه جلیلی رویس شورای اسلامی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های شهرداری و شرکت عمران در توسعه شهر و خدمات رسانی به شهروندان که با سرعت درحال انجام می باشد، بر برنامه ریزی با درنظرگرفتن اولویت های شهری و میزان تراکم جمعیت فازهای مختلف و همدلی هر دو دستگاه خدمات رسان در توسعه شهر طبق توافقات صورت گرفته شده قبلی تأکید کرد.
در ادامه جلسه توافقات فی مابین صورت گرفته شده مطرح و مجددا بررسی شد.
پیشرفت مراحل انتقال بیمارستان شهر به شرکت عمران موضوع بعدی بود که مورد گفت و گو قرار گرفت و اذعان شد مراحل قانونی و کارشناسی های مورد نظر در حال انجام بوده و تحویل بیمارستان جهت تکمیل به سرعت در دست اقدام می باشد.
دکتر حق لطفی مدیر عامل شرکت عمران دراینخصوص قول مساعد داد بعد از انجام مراحل انتقال و تحویل بیمارستان ۳۰ ماهه بیمارستان را تکمیل نموده و تحویل شهروندان خوب شهرجدید هشتگرد جهت بهره برداری نمایند.
اعضای شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد با اشاره به جلسات چند جانبه برگزار شده پیشین باحضور شهرداری و شرکت عمران تأکید کردند در گذشته این نشست های تخصصی که بعضا باحضور سایر ادارات خدمات رسان برگزار می شد خروجی های خوبی را برای شهررقم زده که انتظار داریم این جلسات مستمر ادامه یابد.
پیگیری مشکلات جنگل ورودی شهر که در حکم تصفیه کننده طبیعی و ریه های شهر و سرمایه های طبیعی و گرانقیمت شهر می باشد، بازنگری طرح تفضیلی شهر بادرنظر گرفتن تغییرات و توسعه شهر و ... از جمله موضوعاتی بود که توسط شورای اسلامی مطرح و پیگیری آن مورد تأکید واقع شد.
در ادامه مهندس آقائی شهردار شهرجدید هشتگرد، ضمن تشکر از پیگیری های شورای اسلامی و حضور شرکت عمران تأکید کرد: تعاملات خوب و مثبتی مابین مجموعه شهرداری و شرکت عمران صورت گرفته است که راهگشای بسیاری از موضوعات شهری بوده است و به انجام اقدامات اساسی و مورد قبولی از جمله انعقاد تفاهم نامه مشترک منتج شده است.
شهردار ادامه داد: طبق اولویت بندی های صورت گرفته شده اقدامات اساسی در شهر تعریف شده که همچنان در حال انجام می باشد.اجرای عملیات آسفالت به مساحت 23 هکتار باهدف سهولت تردد شهروندان ارتقاء کیفی و بهسازی معابر و مناسب سازی محیط، تحویل مناطق فازهای 1، 2 و 3 به شهرداری که البته نیازمند واگذاری فرصت های این مناطق به شهرداری می باشد و ... گوشه ای از این اقدامات است.
شهردار رفع موانع تهیه نردبان هیدرولیکی که به قیمت روز نیازمند هزینه کردی بالغ بر 320 میلیارد ریال می باشد را جهت حفاظت و ایمنی ساختمان های بلند مرتبه شهر ضروری دانست.
ایشان با اشاره به مشکلات مربوط به کمبود منابع مالی اذعان داشت: عدم وجود منابع مالی کافی، پراکندگی جمعیتی و وسعت شهر، کمبود نیروی انسانی، عدم برون سپاری و ... مشکلات زیادی را بر سر راه خدمات رسانی به شهروندان به وجود آورده است که تلاش مجموعه ما استفاده از تمامی ظرفیت های موجود جهت بهبود خدمات رسانی به شهروندان می باشد.
درادامه حق لطفی مدیرعامل شرکت عمران ضمن تشکر از برگزاری جلسات مشترک مدیریت شهری و همکاری های فی مابین بهبود خدمات زیربنایی و محوطه سازی در سایت های مسکن مهر را از اولویت های شرکت عمران معرفی کرده و توضیح داد: در حال حاضر دو پروژه هزینه بر و سنگین مترو شهری و مسکن مهر در دستور کار شرکت عمران قرار دارد که سعی می کنیم به انتها برسانیم.
مدیرعامل شرکت عمران توضیحات کاملی درخصوص برنامه های صورت گرفته شده و همچنین برنامه های آتی شرکت عمران در فازهای در اختیار این مجموعه را ارائه داد.
در پایان اين نشست عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ضمن تقدیر از همدلی و همراهی موجود میان مجموعه های شهرداری و شرکت عمران در کنار شورای اسلامی، پیشرفت و توسعه همه جانبه شهرهای جدید را در گرو تعامل دستگاه های خدمات رسان مدیریت شهری توصیف کرد.