شهرداری شهر جدید هشتگرد
1400/فروردين/26
متن خبر
ساماندهی ایستگاه های اتوبوس و کیوسک های مطبوعاتی سطح شهر جدید هشتگرد آغاز شد
ساماندهی ایستگاه های اتوبوس و کیوسک های مطبوعاتی سطح شهر جدید هشتگرد آغاز شد
1399/اسفند/4 10:37:32

 

با انعقاد قرارداد سرمایه گذاری و مشارکت با بخش خصوصی ساماندهی و احداث ایستگاه های اتوبوس مکانیزه چندمنظوره شامل کیوسک مطبوعاتی، سرویس بهداشتی، دستگاه خودپرداز بانکی (ATM)، ایستگاه فرهنگ و هنر (جهت آموزش های شهروندی و عرضه کتاب) وارد فاز اجرایی گردید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، ساماندهی ایستگاه‌های مکانیزه اتوبوس و کیوسک های سطح شهر با اجرای طرح بازنگری، احداث و جانمایی 36 ایستگاه چندمنظوره دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی، فضاهای خدماتی، کیوسک های مطبوعاتی متحدالشکل انجام می شود.
13 نقطه از ایستگاه های فوق مجهز به دستگاه خودپرداز بانکی ATM بوده، 3 ایستگاه واقع در میدان های شهرداری، امام خمینی(ره) و مادر نیز دارای سرویس بهداشتی خواهند بود.

این 36 ایستگاه مکانیزه در 3 فاز اجرایی که هر کدام شامل جانمایی 12 ایستگاه می باشد با زمان اجرای 6 ماه برای هر فاز اجرایی خواهد شد. فاز اول این پروژه از اول اسفندماه سال جاری آغاز و در شهریور ماه سال 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

شایان ذکر است با توجه به تعدد طرح و شکل سازه ایستگاه‌های اتوبوس در شهر و درنظر گرفتن بعد سیما و منظر شهری، معیوب شدن برخی از سازه های پیشین، فرسودگی سازه، طراحی نامناسب و ... ایستگاه های مذکور به درخواست شهروندان و بر اساس نظریه های کارشناسان ذیربط و بررسی های مسئولین این حوزه جانمایی و در مناطق مختلف نصب می شود.

گفتنی است به غیر از 36 ایستگاه فوق، 3 ایستگاه دیگر شامل غرفه فرهنگ و هنر درفضایی بالغ بر 70 الی 100 متر مربع دارای کافه کتاب، بخش ویژه آموزش های شهروندی، آموزش های هنری، خط، موسیقی و ... اجرایی خواهد شد.

امیدواریم با راه اندازی ایستگاه های مورد نظر، افزایش دستگاه ATM در سطح شهر و راه اندازی سرویس های بهداشتی عمومی در نقاط مختلف شهری بخش مهمی از مشکلات ایستگاه های اتوبوس درمواقع گرما و سرما برطرف گشته، دسترسی شهروندان به امکانات بانکی افزایش یافته و درنهایت شاهد رفع برخی از نواقص شهری و افزایش رضایت شهروندی در این زمینه باشیم.