شهرداری شهر جدید هشتگرد
1400/فروردين/26
متن خبر
تاکید شهردار شهر جدید هشتگرد بر ضرورت مشارکت شهروندان در امر نگهداری از اموال عمومی
تاکید شهردار شهر جدید هشتگرد بر ضرورت مشارکت شهروندان در امر نگهداری از اموال عمومی
1399/اسفند/4 10:57:54

شهردار شهر جدید هشتگرد با تأکید بر ضرورت مشارکت شهروندان در امر نگهداری از اموال عمومی، حفاظت از مبلمان و تأسیسات شهری را بیانگر فرهنگ بالای مردم و احساس مسئولیت آنها در برابر دارایی‌های شهری دانست.

مهندس محسن مجذوب با اشاره به اینکه تخریب و دزدی اموال عمومی هزینه‌های بسیاری را به مدیریت شهری تحمیل می‌کند، اظهار کرد: حفظ و نگهداری وسایل و امکانات عمومی در پارک‌ها و معابر عمومی یک وظیفه همگانی است و این عمل در واقع نشانگر احساس مسئولیت مردم در قبال دارایی‌ها و اموال شهری است.

وی با اشاره به اینکه امکانات شهری برای استفاده عموم شهروندان است بیان کرد: همگان حق استفاده از این امکانات را دارند که عده‌ای خاص با بی‌مبالاتی باعث تحمیل هزینه‌های زیاد به شهر و ساکنان آن می‌شوند.
مهندس مجذوب ساماندهی مکان‌های عمومی را از وظایف عمده شهرداری اعلام کرد و افزود: ما نیز در قبال این وظیفه از مردم انتظار همکاری داریم چرا که اگر این توجه به مسائل شهری دوطرفه نباشد شهرداری به تنهایی کاری از پیش نخواهد برد.
شهردار تأکید کرد: دزدی اموال عمومی مانند کابل ها و ترانس برق باعث خاموشی پارک ها و بوستان ها و در نهایت ایجاد مشکل برای شهروندان خواهد شد لذا ضروریست شهروندان محترم به منظور جلوگیری از تخریب اموال عمومی ضمن حراست و نگهداری از این اموال با مجموعه شهرداری در راستای اشاعه فرهنگ مناسب شهروندی و شناسایی و برخورد جدی با این ناهنجاری‌ها همکاری کنند.

شایان ذکر است در چند وقت اخیر شاهد ناهنجاری هایی نظیر سوزاندن مخازن زباله 66 لیتری(۳۴ مورد)، به سرقت بردن مخازن زباله(۲۳ مورد) و زیرسینی مخازن زباله(۱۷ مورد) و همچنین آسیب رساندن به سیستم روشنایی، به سرقت بردن کابل های برق بوستان ها و سرقت کفی مبلمان شهری،سرقت تابلوهای راهنمای مسیر توسط افراد ناآگاه و جاهل در سطح شهر هستیم.
خواهشمند است شهروندان عزيز در صورت مشاهده اينگونه افراد مورد را سريعاً به سامانه ١٣٧ شهرداري و يا فوريت هاي پليس ١١٠ اطلاع دهند.