شهرداری شهر جدید هشتگرد
1400/فروردين/26
متن خبر
کاشت 5 هزار اصله نهال و ۲۵ هزار بوته گل  در آستانه طبيعت
کاشت 5 هزار اصله نهال و ۲۵ هزار بوته گل در آستانه طبيعت
1399/اسفند/16 8:7:49

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي و شهرداري شهرجديد هشتگرد، در ادامه اجراي سياست توسعه فضاي سبز شهري و در آستانه آغاز سال نو شمسي شهرداري نسبت به کاشت 5 هزار اصله نهال از گونه هاي مختلف سازگار با اقليم شهرجديد هشتگرد اقدام نمود.
مهندس مجذوب با اعلام اينکه طرح درخت کاري در راستاي سياست هاي حفظ، احيا و گسترش فضاي سبز و ايجاد جلوه بصري زيباي شهري صورت مي گيرد گفت: سیاست مدیریت شهري در حوزه فضای سبز، نگاه توسعه ای است و به همین جهت با بهره گیری از پتانسیل های موجود شهري و همزمان افزايش فضاي سبز جهت حفظ و احياي فضاي سبز شهري گام برمي داريم.

شهردار اظهار داشت: شهرداری به دنبال توسعه و گسترش فضای سبز در کل محدوده شهر است تا کلیه شهروندان از نعمت فضای سبز به صورت یکسان بهرمند شوند لذا دراينخصوص از هرگونه همکاري ارگان هاي مختلف شهري و اجراي طرح هاي مشارکتي حمايت مي کند.

ايشان با بیان اینکه باید حفظ و حراست از درختان و فضای سبز و کاشت آن به یک فرهنگ در بین مردم تبدیل شود، گفت: فرهنگ درخت و درختکاری و حفظ فضای سبز یکی از اساسی‌ترین راه های توسعه شهرها است لذا وظیفه داریم که در راستای تقویت فرهنگ ارزشمند درختکاری بکوشیم.

وی با تبيين سياست هاي شهرداري درخصوص حفظ و توسعه فضاي سبز شهري تأکید کرد: وجود فضای سبز از نیازهای مهم شهرهای کنونی است که سبب آرامش روحی، روانی و افزایش امید به زندگی در میان شهروندان می شود که این امر خطیر و مهم در کنار ساير اولويت هاي شهرداري پيگيري مي شود.

مهندس مجذوب اعلام داشت: شهرداري در فصل هاي مختلف سال اقدام به کاشت گل هاي زينتي، فصلي و دائمي (که در گلخانه شهرداري کاشت شده اند) در بوستان ها، بلوارها و معابر شهري مي نمايد و درحال حاضر نيز کاشت 5 هزار اصله نهال از انواع گونه هاي بومي، مقاوم به کم آبي و سازگار با شرايط اقليمي منطقه به همراه انواع مختلف گل هاي زينتي از قبيل 100 درختچه بداغ، 500 پيرو کانتا، 8000 بوته هميشه بهار، 2000 بوته جوني پروس، 1000 بوته گل اختر و 9000 بوته گل بنفشه در نقاط مختلف شهر از جمله خليج فارس جنوبي، بلوار ورزش، ميدان امام خميني(ره)، خيابان پليس و ... در دست اقدام مي باشد.

شهردار به ديگر اقدامات شهرداري در هفته منابع طبيعي از جمله کاشت نمادين ۴۰۰ اصله نهال در خليج فارس شمالي با حضور مسئولين شهري و شهروندان اشاره و بيان داشت: تسطيح، آماده سازي و زيرسازي زيرساخت محدوده فوق به صورتي انجام شده است که تمهيدات لازم جهت آبياري و جلوگيري از خشک شدن اين فضا با فراهم کردن سيستم آبياري قطره اي صورت گرفته است و دراينخصوص تلاش مي گردد آبياري فضاهاي سبز جديد احداثي با فاصله گرفتن از سيستم هاي آبياري سنتي به سمت آبياري قطره اي و مکانيزه صورت گيرد.

شهردار درانتها اظهار اميدواري کرد شهروندان همچون هميشه با مشارکت فعال در حفظ و حراست از اين سرمايه هاي طبيعي شهر بکوشند و جهت تحقق توسعه و آباداني شهر گام بردارند.