شهرداری شهر جدید هشتگرد
1400/فروردين/26
متن خبر
ایمن سازی ترافیکی و خط کشی محوری معابر سطح شهر در اولویت شهرداری شهرجدیدهشتگرد
ایمن سازی ترافیکی و خط کشی محوری معابر سطح شهر در اولویت شهرداری شهرجدیدهشتگرد
1399/بهمن/27 11:11:28

شهردار شهر جدید هشتگرد از آغاز عملیات خط کشی محوری شهر خبر داد و گفت افزایش ضریب ایمنی ، تسریع و تسهیل در تردد خودروها ، ساماندهی ترافیک از مهمترین اهداف اجرای خط کشی محوری معابر است.
محسن مجذوب با اشاره به اینکه خیابان ها و معابر سطح شهر خط کشی محوری می شود اظهار داشت: خط کشی معابر و خیابان ها از مهمترین علائم ترافیکی در سطح شهر محسوب می شود که برای افزایش ایمنی معابر ترمیم می گردد و نقش بسزایی در کاهش موانع راهنمایی و رانندگی و ایمنی شهروندان داشته و بر روان سازی ترافیک نیز کمک می کند.
شهردار در ادامه اضافه کرد : منظم کردن حرکت وسایل نقلیه و آگاهی دادن به رانندگان در خیابان های سطح شهر مطابق با اصول استاندارد عملیات خط کشی در ورودی و خروجی و خیابان های اصلی شهر اجرا می شود .
مجذوب عنوان نمود عملیات خط کشی محوری با استفاده از رنگ سرد ترافیکی به صورت ممتد و منقطع اجرایی شده و بر اساس قرارداد منعقده تا سقف 350 ملیون تومان عملیات خط کش محوری خیابان های اجرایی خواهد شد.
🔅وی در ادامه به راه اندازی 24 چراغ ترافیکی در تقاطع های پر خطر شهری اشاره داشت و اعلام کرد در حال حاضر این چراغ ها به صورت چشمک زن خواهد بود و در صورت اعلام راهور، قابلیت زمان دار شدن را خواهد داشت، و در همین راستا شاهد عملیات نصب 300 تابلو راهنمایی و رانندگی در سطح معابر عمومی ، نصب 3 هزار گل میخ ترافیکی ، نصب گاردریل ، رنگ آمیزی سرعتگیر ها بودیم و بزودی اجرای عملیات رنگ آمیزی محوری در سطح شهر خواهیم بود.
مهندس محسن مجذوب شهردار شهر جدید هشتگرد به خرید 10 دستگاه اتوبوس ، دو دستگاه میدلباس و در روز های پیش رو تهیه 50 دستگاه تاکسی جهت خدمات رسانی به شهروندان فهیم و قدر شناس شهرجدید هشتگرد اشاره داشت و گفت : پس از استاندار سازی محور های شرقی به غربی شهر و تسهیل در رفت و آمد شهروندان ، اصلاح خطوط حمل و نقل در دستور کار سازمان حمل و نقل و ترافیک قرارگرفت، از همین رو خطوط تمامی نقاط شهر به ایستگاه مترو شهر جدید هشتگرد با در نظر گرفتن حداقل کرایه راه اندازی گردید.
شهردار در پایان گفت با این اقدامات در کنار همکاری و صبر و حوصله رانندگان و همشهریان عزیز،امیدواریم شاهد کاهش حوادث ترافیکی در سطح شهر باشیم .