شهرداری شهر جدید هشتگرد
1400/تير/1
متن خبر
جوابیه شهرداری در خصوص افزایش قیمت کرایه های خط تهران
جوابیه شهرداری در خصوص افزایش قیمت کرایه های خط تهران
1399/بهمن/18 8:35:56

در پی شیوع اخباری درخصوص افزایش قیمت کرایه اتوبوس های تهران- شهرجدید هشتگرد سازمان حمل و نقل شهرداری با دستور ویژه مهندس مجذوب شهردار موضوع را پیگیری نمود که موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع شهروندان می رسد:

1- افزایش قیمت های ایجاد شده مورد تأیید سازمان حمل و نقل عمومی و شهرداری شهرجدید هشتگرد نبوده و هیچ برنامه ای از سمت شهرداری درخصوص افزایش قیمت در شرایط فعلی کرونا در دست اقدام نمی باشد.

2- چنانچه رانندگان محترم خط فوق درخواست افزایش کرایه به سبب آسیب های ناشی از کرونا را دارند می بایست براساس پروتکل های بهداشتی عمل نموده و نصف ظرفیت خودرو مسافر سوار نمایند به صورتیکه در هر دو صندلی یک مسافر قرار گیرد و این موضوع نیز می بایست طی مصوبه رسمی اعلام گردد که تاکنون این موضوع اتفاق نیافتاده است.

3- باتوجه به پیگیری موضوع و مذاکرات چندین باره صورت گرفته شده با رانندگان و توجیه درخصوص غیرقانونی بودن افزایش کرایه ها، اخطارهای لازم به ایشان داده شد و درنهایت به جهت عدم همکاری نامه ای مبنی بر گران فروشی تنظیم و به اداره تعزیرات جهت پیگیری و برخورد قانونی با خاطیان ارسال شده است تا از هرگونه زیاده خواهی در شرایط کرونا جلوگیری گردد.

گفتنی است در صورت عدم همکاری رانندگان خطوط مذکور،با هماهنگی صورت گرفته شده اتوبوس های جایگزین به شهروندان محترم خدمات رسانی خواهند نمود.

4- در انتها یادآوری می گردد افزایش کرایه های خطوط مختلف حمل و نقل شامل شیوه نامه های اجرای مشخص می باشد که در مرحله اول افزایش قیمت بنا به شرایط توسط سازمان حمل و نقل عمومی به شهرداری پیشنهاد می گردد. شهرداری درخواست مربوطه را به شورای اسلامی شهر ارائه کرده و پس از طرح در صحن علنی و موافقت شورای اسلامی به شورای تطبیق شهرستان جهت نهایی شدن ارسال می گردد در نهایت پس از موافقت شورای تطبیق با مصوبه به صورت مکتوب پس از اطلاع افزایش قیمت با مهر و امضای سازمان و شهرداری به اطلاع شهروندان خواهد رسید.