شهرداری شهر جدید هشتگرد
1400/تير/1
متن خبر
شهرجدید هشتگرد تبدیل به گالری آثار هنری شد
شهرجدید هشتگرد تبدیل به گالری آثار هنری شد
1399/بهمن/25 10:19:11

تصویر آثار خوشنویسی بزرگان خط ایران زمین بر سازه های تبلیغاتی شهرجدید هشتگرد نقش بست.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، شهرداری در اقدامی آثار اساتید برجسته هنر خطاطی ایرانی را در نقاط مختلف شهر جانمایی کرد.

مهندس مجذوب با اشاره به وظیفه شهرداری درخصوص تلطیف فضای شهری گفت: این اقدام شهرداری در راستای زیباسازی سیما و منظر شهری صورت گرفته است و در اولین قدم آثار زیبای خطاط برجسته کشوری استاد غلامحسین امیرخانی بر سازه های شهر نقش بسته شد.

شهردار هنر خوشنویسی را یکی از اصیل‌ترین هنرهای ایرانی دانسته و تصریح کرد: خوشنویسی بی‌حاشیه‌ترین هنر اصیل ایرانی است که در خدمت فرهنگ و هنر کشور بوده است.

ایشان پیشینه تمدنی ایران را حاکی از حضور اقوام و قبایل مختلف در این سرزمین دانست و اظهار داشت: این پیشینه تمدنی در تنوع آثار خوشنویسی به خوبی نمایش داده شده است و نگاه به آثار بزرگان این هنر برای دقایقی هرچند کوتاه در سطح شهر روح لطیف شهروندان را جلا خواهد داد. لذا استفاده از آثار بزرگان هنر خط و خوشنویسی جهت زیباسازی سیمای شهر یکی از موضوعاتی است که شهرداری جهت اجرای آن اقدام نموده است.

در انتها شهردار از شهروندان تقاضا کرد نقطه نظرات خود در این زمینه را از طریق کانال های ارتباطی روابط عمومی ٤٤٢٦٦٤١٣، سامانه ١٣٧ شهرى و شماره ٠٩٠١١٢١٣٨٣٨ ارتباط مستقيم با شهردار با شهرداری در میان بگذارند.