شهرداری شهر جدید هشتگرد
1400/فروردين/26
متن خبر
نشست چهار جانبه مدیریت شهری شهرجدید هشتگرد با معاون راه و شهرسازی
نشست چهار جانبه مدیریت شهری شهرجدید هشتگرد با معاون راه و شهرسازی
1399/بهمن/26 10:16:19

نشست بررسی مسائل و موضوعات شهرجدید هشتگرد باحضور دکتر طاهرخانی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، دکتر رحمانی نائب رئیس هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی، مهندس مجذوب شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی، دکتر حق لطفی مدیرعامل و بذرپاچ عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرجدید هشتگرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، مرتضی کیهانی راد رئیس شورای اسلامی ضمن اشاره به درخواست شهروندان درخصوص حل برخی از مسائل شهری که نیازمند همکاری ارگان های دیگر شهری می باشد، گفت: با بررسی موضوعات درخواستی شهروندان و طی جمع بندی صورت گرفته شده جهت حل موضوعات، نشستی باحضور اعضای پارلمان شهری شهرجدید،شهردار، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت عمران با مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور برگزار گردید. موضوعات مختلف مطرح شد و به حمدالله خبرهای خوبی از این نشست در دست می باشد که با یاری خدا و عمل به تعهدات تمامی دستگاه های حاضر در جلسه خواهیم توانست در آینده نتایج مثبت آن را مشاهده کنیم.
همچنین در این جلسه موضوعات ذیل مطرح و به تصویب رسید:
1- مقرر گردید اتوبوس های تحویل گرفته شده و اورهال شده ( overhaul یا بازآماد تعمیرات اساسی هر دارایی می باشد به صورتیکه عمر مفید دارایی افزایش یابد) توسط شرکت عمران حداکثر تا اواسط اسفند ماه به صورت رایگان جهت خدمات رسانی مناسب به شهروندان تحویل شهرداری نماید.

2- مقرر گردید نشستی باحضور دکتر رحمانی عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور و حضور شهرداری، شورای اسلامی و شرکت عمران شهرجدید هشتگرد با موضوع بررسی ابعاد گونان تفاهم نامه منعقده از جمله اقداماتی که تاکنون صورت گرفته است و همچنین برنامه های پیش رو تا پایان بهمن ماه سال جاری برگزار گردد.

3- مقرر گردید جلسه ای درخصوص موضوع نظافت شهری محدوده مساکن مهر و بخشی از فاز 3 تا پیش از پایان سال جاری باحضور شهرداری و شرکت عمران برگزار و تعیین تکلیف گردد تا خدمات دهی مناسب و در خور شهرندان این حوزه از شهر در اسرع وقت و به نحو احسن صورت گیرد.

4- مقرر گردید باتوجه به عدم تکمیل زیرساخت های پروژه های مسکن مهر ، عدم تحویل و سردرگمی مردمی که در این پروژه ها نام نویسی کرده اند، به سرعت زیرساخت ها تکمیل گشته و پروژه ها جهت رفاه حال مردم و خدمات رسانی مناسب به ایشان تحویل گردد.

5- مقرر گردید شرکت عمران شهرجدید هشتگرد هرگونه نواقصی که در تکمیل فازهای 1،2،3 وجود داشته و قبل از تحویل به شهرداری برطرف نکرده بود را به سرعت برطرف، موارد مورد نظر را تکمیل نموده و تحویل شهرداری نماید.

6- باتوجه به اهمیت زیباسازی بصری شهر خصوصا ورودی شهرجدید هشتگرد، درخصوص حل و فصل نابسامانی ها و تعیین تگلیف پروژه ساختمان های بلندمرتبه ورودی شهر (پروژه تعاونی ناجا) و همچنین مجموعه هسا قول مساعد داده شد که در اسرع وقت تعیین تکلیف و بهسازی گردد.

7- مقرر گردید موضوع بیمارستان شهر هرچه سریعتر نهایتا تا اواسط اسفند ماه توسط شهرداری تعیین تکلیف گردیده و باتوجه به جلسات برگزار شده پیشین و بررسی های به عمل آمده کارشناسان دادگستری سازنده بیمارستان خلع ید گردد و پس از آن و انجام محاسبات و تعیین هزینه کرد شهرداری و تسویه آن، بیمارستان فوق جهت ساخت تحویل شرکت عمران گردد.

8- همچنین دکتر طاهرخانی تأکید کرد جدای از تعیین تکلیف بیمارستان فوق بیمارستان دیگری می بایست توسط شرکت عمران شهرجدید هشتگرد ساخت و به بهره برداری برسد.

9- دکتر طاهرخانی در موضوعی به ساخت 13 مرکز محله ای اشاره کرد که در دستور کار شرکت عمران قرار گرفته است و به زودی عملیات احداث آن آغاز خواهد شد.

این مراکز شامل پارک، فضای سبز، مراکز آموزشی، مراکز تجاری و ترکیبی از مراکز انتفاعی و غیر انتفاعی است که تأمین نیازهای شهروندان را تعریف می کند و همچنین محلات شهری ما را شکل خواهد داد.

10- مقرر گردید شرکت عمران شهرجدید هشتگرد درخصوص اجرای پروژه های عمرانی در هریک از نقاط شهر با شورای اسلامی مشورت نماید تا اولویت بندی های شهری بر اساس شناختی که شورای اسلامی از شهر و درخواست های شهروندی دارد صورت گیرد.

11- مقرر گردید شرکت عمران درخصوص زمینی که سال ها پیش جهت دفن اموات شهر در اختیار مدیریت شهری هشتگرد قرار گرفته بود و در سال های بعدی تغییر کاربری داده شده و صنوف مختلف مستقر و راه اندازی شده بود، اقدامات لازم حقوقی را انجام دهد.
همچنین شرکت عمران می بایست هرچه سریعتر زمینی را بابت ساخت آرامستان در اختیار مدیریت شهری شهرجدید هشتگرد قرار دهد تا بدین منظور ساخته شده و جهت خدمات دهی مناسب به شهروندان مورد بهره برداری قرار گیرد.

12- دکتر طاهرخانی ضمن اشاره به ظرفیت و پتانسیل مترو برای شهرجدید هشتگرد اذعان داشت جهت اتمام کامل و بهره برداری 100 درصدی از مترو به ویژه درخصوص اجرای مبحث سیگنالینگ بودجه ای بالغ بر 400 میلیارد تومان مورد نیاز بوده که این بودجه تأمین مالی شده و به لطف خدا با اجرای کار سیگنالیگ می توانیم تا پایان سال جاری این پروژه را به اتمام برسانیم.

شایان ذکر است جلسات 4 جانبه باحضور دکتر طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی در گذشته نیز برگزار شده است که آثار و برکات فراوانی نیز برای شهر به همراه داشته است.