شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/6
متن خبر
تعیین تکلیف بیمارستان ۲۰ ساله شهرجدید هشتگرد
تعیین تکلیف بیمارستان ۲۰ ساله شهرجدید هشتگرد
1399/تير/2 7:21:43

تعیین تکلیف بیمارستان ۲۰ ساله شهرجدید هشتگرد
درنگ جایز نیست، شهرجدید هشتگرد نیازمند بیمارستان است.

⚜نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تعیین تکلیف بیمارستان شهرجدید هشتگرد پس از ۲۰ سال انتظار مردم ضروری است از این رو شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور برای تکمیل این پروژه بلاتکلیف وارد میدان شده و ما نیز همراهی لازم را خواهیم داشت.


⚜به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه تعیین تکلیف بیمارستان شهرجدید هشتگرد که روز یکشنبه برگزار شد، با بیان اینکه این امکان مهم برای شهر جدید هشتگرد با بیش از 70 هزار نفر جمعیت بسیار ضروری است، افزود: این پروژه چندین سال است که بلاتکلیف مانده و پیشرفتی در آن دیده نمی شود.
وی ادامه داد: شهرجدید هشتگرد با پیش بینی سکونت بیش از 400 هزار نفر باید دارای یک بیمارستان مجهز باشد.
شهبازی گفت: عمر مدیریت ها کوتاه است و اکنون که پس از سال ها این اراده برای پیگیری تکمیل بیمارستان شهرجدید هشتگرد وجود دارد، ضرورت دارد شورای اسلامی و شهردار شهرجدید نسبت به همراهی برای حل و فصل این موضوع اقدام کنند.
وی افزود: باید پاسخگوی مطالبه مردم باشیم از این رو شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور درصدد است که در سریع ترین زمان ممکن برای به سرانجام رساندن این پروژه وارد میدان شود.
استاندار البرز اضافه کرد: شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید خاطرات خوبی را در البرز تداعی می کند که همراهی برای بهره برداری از پروژه قطار برقی کرج-هشتگرد از جمله آنها محسوب می شود.
وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید هزار و 600 تخت بیمارستانی به البرز اضافه شد، گفت: البرز در سرانه تخت های بیمارستانی استان آخر کشور است و از سوی دیگر در مهاجرپذیری رتبه اول کشور را دارد.
شهبازی افزود: از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای احداث بیمارستان نیروهای مسلح در البرز دعوت کردیم چراکه بدنبال جلب مشارکت حداکثری برای افزایش امکانات بهداشتی و درمانی در استان هستیم.
⚜وی عنوان کرد: فرماندار ساوجبلاغ با همراهی شورای اسلامی و شهردار شهرجدید هشتگرد باید طی نشستی نسبت به تسویه حساب با پیمانکار فعلی اقدام کرده و پروژه را به شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور محول کند.
استاندار البرز گفت: دکتر طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید نیز با نگاه مثبتی در نظر دارند که تمامی تدابیر لازم را برای بهره برداری از این پروژه تا پایان کار دولت تدبیر و امید اتخاذ کند.

⚜فاطمه جلیلی رئیس شورای اسلامی شهرجدیدهشتگرد در این نشست عنوان کرد ضمن پیگیری اجرای تغییر تحولات خواستاریم این بیمارستان طبق توافقات صورت گرفته شده هرچه سریعتر توسط نماینده وزارت راه و شهرسازی تکمیل و توسط بخش دولتی به شهروندان شهرجدیدهشتگرد خدمات رسانی نماید.

⚜گفتنی است این جلسه با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی،استاندار و معاون عمرانی استانداری،رئیس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد در محل استانداری برگزار شد و طبق وعده داده شده مقرر گردید بیمارستان پس از ۱۸ ماه تکمیل و جهت ارائه خدمات به سازمان تامین اجتماعی تحویل گردد