شهرداری شهر جدید هشتگرد
1400/تير/1
متن خبر
رنگ آمیزی بلوکهای عابر پیاده و خط کشی محوری سطح شهرجدیدهشتگرد آغاز شد
رنگ آمیزی بلوکهای عابر پیاده و خط کشی محوری سطح شهرجدیدهشتگرد آغاز شد
1399/دي/13 8:51:51

به منظور پیشگیری از هر گونه حوادث ناگوار رانندگی، رنگ آمیزی خطوط عابر پیاده توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری آغازگردید.
محسن مجذوب در تشریح جزئیات عملیات رنگ آمیزی بلوک های عابر پیاده اظهار کرد: این مهم با هدف ارتقاء امنیت عابران پیاده ،منظم کردن حرکت وسایل نقلیه، آگاهی دادن و مشخص سازی حریم معابر جهت تردد خودروها و عابرین با قراردادی بالغ بر ۲میلیارد و پانصد میلیون ریال در سطح شهر در حال اجرا می باشد.

شهردار شهرجدیدهشتگرد اظهار داشت: خط کشی از مهمترین علائم راهنمایی و رانندگی است که برای افزایش ایمنی معابر، جهت
استفاده عابران ترسیم می شود که این مهم توسط کارشناسان ترافیک و همکاری راهور جانمایی و مشخص گردیده است تا با استفاده از رنگ ترافیکی دو جزئی که دارای دوام و ﻣﺎﻧـﺪﮔﺎری ﻣﻨﺎﺳـﺐ است اجرائی گردد.

مجذوب در ادامه افزود: به منظور تامین امنیت عبوری شهروندان و جلوگیری از تصادفات وسایل نقلیه شهری، خط کشی محوری با قراردادی بالغ بر ۳ میلیارد ریال نیز در دستور کار سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری قرار گرفت.

شهردار خاطر نشان کرد: خط کشی محوری علاوه بر ایمنی و زیبایی مسیر با نظم بخشیدن به ترافیک عبوری، نقش موثری در کاهش خسارات ناشی از حوادث دارد، و عملیات اجرایی خط کشی های ترافیکی در سطح معابر در روزهای آتی ادامه خواهد داشت.