شهرداری شهر جدید هشتگرد
1400/تير/1
متن خبر
کمیته فنی ترافیک شهرجدید هشتگرد باحضور اعضا تشکیل جلسه داد
کمیته فنی ترافیک شهرجدید هشتگرد باحضور اعضا تشکیل جلسه داد
1399/دي/2 13:53:53

کمیته فنی ترافیک شهرجدید هشتگرد باحضور اعضا تشکیل جلسه داد

جلسه كميته فني ترافيك شهرجديد هشتگرد باحضور مهندس مجذوب شهردار، مرتضي كيهاني راد رئیس شوراي اسلامي، عضو هیئت مدیره و کارشناسان شرکت عمران، رئیس پليس راهور شهرستان، نمايندگان ادارات فرمانداري، آب و برق، رئيس سازمان حمل و نقل و ترافيك مشاوران ترافیک و مسائل شهری در سالن اجتماعات شهرداری برگزار گردید.
در اين نشست تخصصي، اعضا ضمن تأکید بر ایمنی و روان سازی ترافیک شهری جهت کاهش حوادث و ارائه بهتر خدمات به شهروندان موضوعاتی همچون لزوم افزایش علائم ترافیکی، شناسایی مشکلات و ایمن سازی شبکه معابر شهری توسط مشاورین و کارشناسان و برنامه ریزی جهت رفع مسائل و مشکلات در پانزده نقطه از سطح شهرمطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
محسن مجذوب بااشاره به اصلاح و اجرای طرح های ترافیکی و لزوم افزایش علائم ترافیکی در نقاطی از شهر اذعان داشت: با هماهنگی و همکاری مثبت و تنگاتنگی که مابین مدیریت شهری، شركت عمران و راهور برقرار می باشد تمامی مسائل مطروحه شورای ترافیک پیگیری و اجرایی می گردد.
شهردار اجرای کامل قوانین و طرح های ترافیکی و استاندارد سازی معابر را دارای اهمیت خواند و توضیح داد: حوزه حمل و نقل و ترافیک شهری یکی از اولویت های اساسی شهرداری است که با رصد مشکلات و کاستی های موجود در این حوزه و با همکاری شورای اسلامی و شرکت عمران و استفاده از تمامی پتانسیل های موجود درحال پیاده سازی برنامه ها می باشیم.
ایشان با اشاره به اینکه اقدامات بزرگی در این حوزه در شهر در حال برنامه ریزی و اجرا می باشد ادامه داد: در حال حاضر افزایش تابلوهای راهنمای مسیر، افزایش و نصب ایستگاه های اتوبوس در ۶۰ نقطه از شهر و چندین برنامه بهبود ترافیکی در دستور کار شوراى ترافيك شهر می باشد که موارد مطروحه در حال طی کردن مراحل اداری است و بزودی عملیات اجرایی آن نیز آغاز خواهد شد.
در ادامه اعضا بر ارتقای فرهنگ عبور و مرور شهروندی با استفاده از آموزش مفاهیم ترافیکی و همچنین لزوم رفع خاموشی های معابر و تأمین روشنایی شهر جهت افزایش ایمنی عبور و مرور تأکید کردند.