شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/9
متن خبر
نیازهای شهرجدیدهشتگرد با حضور مسئولان کشوری بررسی شد
نیازهای شهرجدیدهشتگرد با حضور مسئولان کشوری بررسی شد
1399/شهريور/16 8:18:21

دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نهاد ریاست جمهوری روز سه شنبه با حضور در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز نیازهای تولیدی این شهرستان و مشکلات شهرجدید هشتگرد را مورد بررسی قرار داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد؛ کاظم پالیزدار به همراه احسان باکری مشاور امور جوانان معاون اول رییس جمهوری در سفر به شهرستان ساوجبلاغ از مجموعه گلخانه‌های شهر جدید هشتگرد، تصفیه خانه شهرجدید، ۲ مجموعه گردشگری و جاده کمربندی در حال احداث برغان بازدید کردند.
دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به هدف این بازدید گفت: بازدید امروز با حضور معاونان و مشاوران معاون اول رییس جمهوری در راستای بررسی مسائل و مشکلات شهرستانهای استان البرز بوده تا مسائل مختلف با پیگیری دستگاههای مرتبط مرتفع گردد.
پالیزدار در حاشیه بازدید از گلخانه‌های شهرجدید هشتگرد که بزرگترین شهرک گلخانه‌ای هیدروپونیک کشور است، به بررسی تامین آب این تولید کننده‌ها پرداخت که در زمان حاضر با کمبود آب مواجه هستند.
پالیزدار خواستار اختصاص بخشی از آب سد طالقان برای آبیاری فضای گلخانه‌ها شد تا بر اساس این توافق چاه‌های عمیق حذف شود.
وی گفت: باید وضعیت تولید به عنوان یک هدف مهم به سمت مطلوب پیش برود.
پالیزدار با اشاره به مناسب سازی پساب ها برای گلخانه‌های شهر جدید هشتگرد بیان داشت: مشکلات ۵۴ واحدگلخانه شهرجدید هشتگرد با ۶۰۰ نفر اشتغالزایی در زمینه آب باید مرتفع شود.
دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نهاد ریاست جمهوری در ادامه به تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد رفت و از این مجموعه بازدید کرد.
پالیزدار گفت: با افزایش جمعیت در شهر جدید هشتگرد باید برای مدول‌های بعدی این تصفیه خانه خیلی سریع‌تر وارد کار شد تا مبادا شاهد پراکندگی فاضلاب در محیط‌های پیرامونی این شهر باشیم.
وی در بازدید از بیمارستان نیمه کاره شهر جدید هشتگرد بیان داشت: با توجه به توسعه روز افزون جمعیت این شهر باید نیاز ضروری مردم شهر جدید هشتگرد به مرکز درمانی تعیین تکلیف شود تا مردم بتوانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.
دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی رییس جمهور ضعف بزرگ شهر جدید هشتگرد را نبود درمانگاه و مرکز درمانی بیان کرد و گفت: تسریع در اجرای این طرح مهم در اولویت قرار خواهد گرفت و به جد پیگیر این موضوع خواهیم بود.
پالیزدار از شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد به عنوان متولی شهر خواست با توجه به افزایش جمعیت این شهر بیمارستان‌های دیگری را نیز در نظر بگیرند و معطل تکمیل بیمارستان نیمه کاره شهر نمانند.
مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد نیز با بیان اینکه مجموعه شرکت عمران آمادگی تکمیل بیمارستان نیمه کاره شهر را دارد، گفت: درصورت تعیین تکلیف پروژه توسط شهرداری شهرجدید هشتگرد با پیمانکار، شرکت عمران نسبت به تکمیل آن اقدام خواهد کرد.
مسعود حق لطفی اظهار داشت: به منظور رفع مهمترین دغدغه‌ شهروندان شهرجدیدهشتگرد، آمادگی این را داریم بیمارستان شهر را تکمیل و سرانه های درمانی را در این شهر افزایش دهیم.
وی همچنین در راستای تسریع در خدمت رسانی به شهروندان و احتمال طولانی شدن روند تعیین تکلیف بیمارستان نیمه کاره پیشنهاد داد تا در مکانی دیگر عملیات طراحی و اجرای بیمارستان ۹۶ تختخوابی توسط شرکت عمران انجام شود.
حق لطفی افزود : باید توجه داشت که ادامه روند تکمیل بیمارستان پس از تعیین تکلیف مستلزم بررسی سازه فعلی و حسب ضرورت مقاوم‌سازی بجهت تغییر آئین نامه های ایمنی سازه است که در صورت احداث بنا در مکان دیگر میتوان علاوه بر سرعت بخشی به امور، کاهش احتمالی هزینه‌ها را نیز بدنبال داشت.
مدیرعامل شرکت عمران اظهار داشت: طبق پیش‌بینی انجام شده بیمارستان جدید با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان تا ۲ماه آینده در این شهر کلنگ‌زنی خواهد شد