شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/9
متن خبر
جلسه شوراى فرهنگى شهرستان ساوجبلاغ باحضور ائمه جمعه شهرستان و فرماندار ساوجبلاغ به ميزبانى شهرجديد هشتگرد در مصلى الغدير برگزار شد
جلسه شوراى فرهنگى شهرستان ساوجبلاغ باحضور ائمه جمعه شهرستان و فرماندار ساوجبلاغ به ميزبانى شهرجديد هشتگرد در مصلى الغدير برگزار شد
1399/مرداد/27 9:46:37

جلسه شوراى فرهنگى شهرستان ساوجبلاغ باحضور ائمه جمعه شهرستان و فرماندار ساوجبلاغ به ميزبانى شهرجديد هشتگرد در مصلى الغدير برگزار شد.
به گزارش روابط عمومى شوراى اسلامى و شهردارى شهرجديد هشتگرد، نشست فرهنگ عمومى شهرستان باحضور اعضای شورای فرهنگ عمومی و اعضای شورای تأمين در مصلى الغدير شهرجديد هشتگرد برگزار شد.
حجت الاسلام مختاری امام جمعه و رئيس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوجبلاغ بابیان اینکه ما هر چه داریم از محرم و صفر است گفت: امسال با وجود بیماری کرونا زحمت بیشتر است و مى بايست با رعایت موارد اعلام شده برای مراقبت از عزاداران، مراسم عزادارى امام حسین (ع) با قوت برگزار گردد .
ايشان در ادمه گفت : موضوعات فرهنگی در شهر جدید بسیار مهم است. اقوام مختلف در این شهر ساکن هستند و باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا زیر ساخت ها براساس فرهنگ قومیت ها بنا شود.
مختاری جوانان این شهر را به عنوان سرمایه های اصلی  این شهر بیان کرد و گفت : باید چالش های این شهر را به خوبی دید و مسئولین شهرستان به خصوص متولیان فرهنگی بخشی از دغدغه هايشان توجه و رسیدگی به امورات این شهر باشد وگرنه با رشد جمعیت متوجه خواهیم شد کاری از دستمان برنخواهد آمد.

امام جمعه شهر جدید هشتگرد در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان از برگزاری این نشست در این شهر ابراز خوشحالی کرد و گفت امیدوارم مصوبات خوبی را در این جلسه برای پیشبرد اهداف فرهنگی شهر جدید برداریم.
حجت الاسلام مجید صفدری به ایام محرم اشاره کرد و گفت: تاکید شده تا نکات بهداشتی برای پشگیری و مقابله با کرونا را مدنظر داشته باشیم و باید با رعایت مسائل نسبت به بر نامه های ایام محرم را زنده نگهداریم .
وی افزود : ما باید از ظرفیت عاشورا و تاسوعا به خوبی استفاده کنیم این نیاز جامعه ماست و یکی از بزرگترین کار فرهنگی جامعه ما محسوب می شود .
صفدری بررسی ظرفیت های فرهنگی و تامین آن برای جمعیتی که رو رشد است از حالا باید برنامه ریزی شود .
وى افزود برای جمعیت امروز شهرجدید هشتگرد هیچ فکر ی نشده است و اگر جمعیت افزایش پیدا کند آن وقت معضلی می شود برای کل کشور که ما امروز به نیاز های فرهنگی آن کم توجه بودیم .
امام جمعه شهر جدید هشتگرد به سرای محله ها که امورات فرهنگی مجتمع ها را تامین می کند را بیان کرد و گفت بسیاری از مجتمع ها به بیش از ۱۰۰۰ نفر می رسد و این کم است .
وی با مخالفت دیوار کشی ها در مجموعه های مهر گفت ،این مرز بندی موجب شده فاصله ها زیاد بشود باید به گونه ای صورت بگیرید تا شهر واحد مردم مثل سایر جا ها زندگی کنند .
امام جمعه شهر جدید هشتگرد کمبود بعضی از ادارات را در شهر جدید ضروری بیان کرد و گفت : فعلا" نیاز اداراتی مثل کمیته امداد و بهزیستی برای این شهر ضروری است .
وی انتخاب شهردار را برای شهر جدید را مورد تاکید قرار داد و گفت شورا تسریع کند یا سر پرست را ابقا کند و یا انسان شایسته ای را انتخاب را مشکلات شهر بیش از این به دوش مردم سنگینی نکنید .

حميدرضا ورزشى سرپرست فرماندارى ساوجبلاغ در اين نشست ضمن تأكيد بر تسريع فعاليت هاى فرهنگى در شهرجديد هشتگرد از برگزاری بیشترین جلسات در طول تصدی خود برای شهر جدید خبر داد.
ايشان توضيح داد: درخصوص بیمارستان، گورستان، زیر ساخت های شهری، پارک ها، فضای سبز، مترو و مسکن مهر مصوبات خوبی را با شهرداری، شرکت عمران و سایر ادارات برگزار كرديم و به صورت جدى پیگیر اجرایی شدن آن مى باشيم .
حمید رضا ورزشی افزود: اگر ما تمام این اقدامات عمرانی را انجام دهیم ولی به  مسائل فرهنگی توجه  کمی نشود قطعا " تلاشمان بیهوده است.
ايشان درخصوص استقرار ادارات در شهرجديد گفت: اداراتی آمدند زمین گرفتند اما نسبت به استقرار اداره خود در شهر جدید هشتگرد اقدام نكردند که مکاتبه ای با آنان انجام شده به لحاظ بودجه های عمومی و دولتی كه متاسفانه این مهم عملیاتی نشده ولی تلاشمان این است که ادارت مهم از جمله فرهنگی ها مستقر شوند .
سر پرست فرمانداری ساوجبلاغ ایجاد پایگاه های بهزیستی و کمیته امداد را در شهر جدید هشتگرد بسیار ضروری بیان کرد و گفت: پیگیری می کنم تا از استان شرایط استقرار این ادارات را در این شهر فراهم کنم.
ايشان ادامه داد: انتخاب شهردار باید در الویت قطعی شوراى اسلامى قرار گيرد و این طولانی شدن سرپرستی خلاف قانون است.
حميدرضا ورزشى افزود: شهرداری، شركت عمران، سپاه و بسیج  کارهای خوبی در حوزه فرهنگی برای شهر جدید انجام داده اند ولی کافی نیست كه مى بايست دراينخصوص تلاش ها با همكارى تمامى ارگان ها ادامه يابد.