شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/9
متن خبر
از آتش نشانان شهرداری شهرجدید هشتگرد تجلیل شد
از آتش نشانان شهرداری شهرجدید هشتگرد تجلیل شد
1399/مهر/8 7:57:17

از آتش نشانان شهرداری شهرجدید هشتگرد تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، همزمان با هفتم مهرماه روز آتش نشان و ایمنی، از آتش نشانان شهرداری شهرجدید هشتگرد باحضور شهردار و اعضای شورای اسلامی در مقر آتش نشانی تجلیل شد.
ناصر اميركمالى سرپرست شهردارى شهرجدید هشتگرد در این ديدار ضمن تبریک هفتم مهر ماه، روز آتش نشان و خدمات ایمنی خطاب به کارکنان آتش نشانی ، گفت: آتش نشانان از جان خود می گذرند تا جان و مال دیگران را حفظ کنند که این عمل مصداق ایثار و فداکاری این عزیزان و در راستای رضایت حضرت حق تعالی است.
اميركمالى با قدردانی از تلاش‌های پرسنل آتش نشانی در انجام وظایف و مأموريت ها در راستای خدمت به مردم، افزود: خدمت در آتش نشانی صرفاً یک شغل و حرفه نیست بلکه فرصت بزرگی جهت یاری رسانی به شهروندان است.
سرپرست شهردارى با اشاره به برگزارى چندين دوره آموزش آتش نشان داوطلب و اشاره به ضرورت برگزاری دوره های آموزش عمومی افزود: امیدواریم با آموزش شهروندان جهت رعایت نکات ایمنی و فرهنگ سازی بتوانیم زمینه کاهش حوادث را فراهم نمائیم.
ايشان با تأکید بر لزوم تجهیز آتش نشانی ادامه داد: خرید تجهیزات و ارتقاء ادوات آتش نشانی از اولویت های شهرداری در دوران مختلف تصدى شهرداران بوده است.
در ادامه مرتضى كيهانى راد رئیس شورای اسلامی ضمن تبریک روز آتش نشان با اشاره به اینکه آتش نشانی چیزی جز عشق نیست عنوان کرد: آتش نشانان جان برکف در بسیاری از حوزه ها خدمت رسانی می کنند و مسئولیت آنان تنها اطفای حریق نیست.
كيهانى اظهار داشت: روز آتش نشان بهانه ای است برای قدردانی از این قشر زحمت کش که برای حفظ جان و مال دیگران جان خود را به خطر می اندازند.
رئیس شورای اسلامی ضمن تأکید بر ادامه حمایت های شورای اسلامی از سیاست های شهرداری درقبال آتش نشانی گفت: توسعه وتجهیز آتش‌نشانی باید در اولویت مدیران شهری باشد چرا که مسیر توسعه شهرها منوط به تقویت حوزه های مختلف شهری به ویژه آتش نشانی است و در این میان به آتش‌نشانی باید توجه ویژه ای داشت و آتش‌نشانان باید آموزش را سرلوحه کار خود قرار دهند.

در ادامه جواد ارشد پور رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ضمن تبریک این روز به همکاران و تشکر از جانفشانی ایشان تأکید کرد: آتش نشانان همه وجود و سلامتی خود را کف دست می گذارند تا جان و مال مردم در امنیت بماند و حتی امروز در روزی که به نام آنان مزین است در ایستگاه های آتش نشانی مشغول خدمت رسانی هستند.
ارشد پور ضمن ارائه گزارش ٦ ماهه نخست سال و اشاره به حوادث امداد، نجات و حریق که همکاران آتش نشان شهرداری نسبت به اطفا و انجام آن اقدام کرده اند گفت: از ابتداى سال تاكنون نيروهاى آتش نشانى شهردارى در ۵۳۳ حادثه شامل ٤٠٩ حریق مسکونی صنعتى، باغ و ...، ١٢٤ عمليات نجات تصادفات جاده ای، حیوانات موذى، آسانسور و ... به انجام عمليات پرداختند.
ايشان آتش نشانان را مایه آسایش و آرامش شهروندان دانست و گفت: لحظه ای که صدای آژیر ماشین آتش نشانی در شهر شنیده می شود مردم احساس آرامش و امنیت می کنند ولی کمتر کسی می داند که آتش نشانان فشار و استرس زیادی را در حادثه ها تحمل می کنند.
وی با اشاره به جان فشانی و ایثارگری شبانه روزی آتش نشانان برای امنیت و آسایش جان و مال مردم بیان کرد: نقش خانواده های آتش نشانان نیز بی تاثیر نیست و آنان صبر و از خود گذشتگی زیادی از خود نشان می دهند و شایسته است از فداکاری ایشان تجلیل شود.
در ادامه پرسنل آتش نشانی نیز مسائل، مشکلات و دغدغه های خود را با سرپرست شهردارى و اعضای شورای اسلامی در میان گذاشتند. و در انتها به رسم یادبود با اهداء لوح سپاس از کلیه پرسنل آتش نشانی شهرجدید هشتگرد تقدیر شد.