شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/مهر/6
متن خبر
جلسه فوق العاده ستاد مديريت بحران شهرجديد هشتگرد
جلسه فوق العاده ستاد مديريت بحران شهرجديد هشتگرد
1398/آبان/11 11:10:8

جلسه فوق العاده ستاد مديريت بحران شهرجديد هشتگرد باحضور شهردار، اعضای شورای اسلامی و اعضای هيئت مديره شركت عمران  برگزار شد.
در ابتدای جلسه اعضا ضمن بررسي مصوبات جلسات قبلي، عملكرد ستاد مديريت بحران در خصوص بارش های پاییزی را بررسي كردند.
مهندس آقائی شهردار شهرجدید هشتگرد ضمن ارائه گزارش مختصری از اقدامات صورت گرفته در حوزه استحفاظی شهرداری بیان داشت: با توجه به تجربه بارش های بهاری ابتدای سال ٩٨ اقدامات پيشگيرانه قبل از شروع بارش هاي پاييزي از قبيل دال برداري و تخليه و نظافت انهار و باز كردن مسير جريان آبهاي سطحي صورت گرفته شد که باعث گردید کمترین گزارش ها را از آبگرفتگی در فازهای ١ و ٢ داشته باشیم.
همچنین واحدهاي موتوري، آتش نشاني، خدمات شهري، شهربان، عمران، ترافيك، فضاي سبز و ... با تمامي امكانات در اختيار خود به ياري شهروندان فازهاي خارج از حوزه خدمات رساني شهرداري شتافتند تا مشكلات ناشى از بارش باران را مرتفع نمايند.
در ادامه اعضای شورای اسلامی ضمن تشکر از تلاش شبانه روزی پرسنل شهرداری در چند روز اخیر جهت بازگشايي مسيرهايي از شهرجديد كه در بارندگي اخير دچار آب گرفتگي شده بود توضیح دادند: پیگیر مسائل و مشکلات شهری از شهروندان هستیم و موضوعات شهری را شخصاً رصد می کنیم. يشترين آبگرفتگي در فازهاي ٣،٤،٧، زيرگذر كوشك زر و بلوار گوهران گزارش شد که آبگرفتگی بلوار گوهران به جهت عملیات احداث مترو صورت گرفته بود که با همکاری پیمانکاران شرکت عمران مشکل رفع و مسیر مجدداً بازگشایی شد.
در ادامه اعضای هیئت مدیره شرکت عمران با اشاره به وسعت شهرجدید هشتگرد اقدامات صورت گرفته شده در فازهای 3، 4 و 7 درخصوص بازگشایی معابری که دچار آبگرفتگی شدند را تشریح كرده و توضيح دادند اقدامات مؤثرى در چند روز اخير در اين مناطق صورت گرفته است.
در ادامه اعضا به بازدید میدانی از سطح شهر پرداختند.