شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/9
متن خبر
بازدید استاندار از جاده در دست احداث شهرجدید هشتگرد به طالقان
بازدید استاندار از جاده در دست احداث شهرجدید هشتگرد به طالقان
1398/آذر/26 11:9:46

بازدید استاندار البرز،فرماندار ساوجبلاغ،شهردار و مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدهشتگرد از روند ساخت جاده شهرجدیدهشتگرد به طالقان

جاده شهرجديد هشتگرد  طالقان سال ۹۹ بهره برداری می‌شود
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز گفت: جاده هشتگرد به طالقان با پیشرفت فیزیکی مناسب، همزمان با هفته دولت در سال ۹۹ بهره برداری می شود.

جعفر قزوینیان روز دوشنبه در حاشیه بازدید استاندار البرز از جاده هشتگرد- طالقان افزود: این مسیر به طول ۳۲ کیلومتر از ۲ قطعه و یک دستگاه تونل تشکیل شده که قطعه اول به طول ۱۶ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۷۸ درصد و قطعه دوم با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
وی بیان داشت : با توجه به شرایط خاص منطقه طالقان و بارندگی‌های موجود ادامه کار در نیمه دوم سال با مشکلاتی مواجه می شود اما با این‌حال با تمام تلاش در حال تکمیل پروژه هستیم .
قزوینیان گفت: امسال ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار به این پروژه ابلاغ شده و پیمانکارها هم پای کار هستند.
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز افزود: ساخت راه های کوهستانی دارای شرایط خاص خود است که باید به لحاظ ایمنی الزامات آنها رعایت شود.
قزوینیان بیان داشت : ۸۰۰ متر دیواره برای ایمن سازی جاده هشتگرد - طالقان در دستور کار قرار گرفته است

استاندار البرز اعلام کرد: طبق برنامه ریزی راه هشتگرد- طالقان پس از ایمن سازی مسیر در قالب یک جاده خوب با ابنیه و ساخت مستحکم، شهریورماه سال آینده گشایش می یابد.

جاده هشتگرد- طالقان قرار بود امسال بهره برداری شود اما به دلیل نداشتن ضریب ایمنی مناسب به زمان دیگری موکول شد.
عزیزاله شهبازی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پروژه راه طالقان- هشتگرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تابستان سال جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی بازدیدی از پروژه راه ۳۲ کیلومتری هشتگرد- طالقان انجام شد که در آن مقطع زمانی اعلام کردیم که سال ۹۸، بهار پروژه های راه سازی در البرز است، پروژه هایی که به طور قطع ۱۴ استان کشور از آنها منتفع می شوند.
وی با اشاره به اینکه طبق توضیحات مشاور طرح و معاون کارفرما، بخشی از جاده هشتگرد - طالقان در معرض رانش قرار داشت، افزود: این محدوده ها اصلاح شده است .
استاندار البرز عنوان کرد: رویکرد مهم ما برای تکمیل پروژه راه طالقان- هشتگرد است، از سویی اعتبار ۲۶ میلیارد تومانی در قالب اعتبار جدید ، طبق برنامه وزارت راه به این پروژه تزریق شد تا کارهای آن‌ با شتاب بیشتری پیش رود.
به گفته شهبازی تا شهریورماه سال ۹۹ راه طالقان- هشتگرد در قالب یک جاده خوب، با ابنیه و ساخت مستحکم که در آن شرایط ایمنی راه برای مردم‌ لحاظ شده باشد آماده بهره برداری می شود .
استاندار البرز با اشاره به اینکه یکی ار پروژه های مهم حمل و نقل پروژه قطاربرقی شهر جدید هشتگرد است ، افزود: این اقدام کاری معجزه آسا بود که در شرایط کنونی به کمک وزارت و راه شهرسازی به سرانجام رسیده و در آستانه بهره برداری است.
شهبازی در ادامه اظهار امیدواری کرد که با حضور شخص رییس جمهوری شاهد افتتاح پروژه های مهم ریلی و جاده ای در استان البرز باشیم .
وی افزود: طرح توسعه آزادراه شهید همت و پروژه قطعه یک آزادراه تهران - شمال تا بهمن ماه امسال بهره برداری می شود.
استاندار البرز گفت : آزاد راه چرمشهر- آبیک نیز طبق برنامه ریزی در نیمه اول سال ۹۹ به سرانجام می رسد.