شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/7
متن خبر
بازدید استاندار البرز و معاون وزیر راه و شهرسازی از مترو شهرجدید هشتگرد
بازدید استاندار البرز و معاون وزیر راه و شهرسازی از مترو شهرجدید هشتگرد
1398/آذر/27 8:1:45

عزیزاله شهبازی در بازدید از مترو شهر جدید هشتگرد که عصر روز سه شنبه صورت گرفت، گفت: پروژه متروی گلشهر- شهرجدیدهشتگرد ماراتن نفس گیر بود که تلاشگران با انگیزه آن به سر منزل مقصود رساندند.
وی ادامه داد: اکنون این پروژه به همت وزارت راه و شهرسازی ، شرکت عمران شهرهای جدید و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) به اتمام رسیده است.
نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه سال ۹۸ بهار راه سازی در استان البرز است، افزود: سیاست‌های راهبردی که در دولت یازدهم و دوازدهم برای استان البرز در بخش راه ها پیش گرفته شده یکی پس از دیگری به ثمر می‌رسند که به زودی بسیاری از پروژه‌ها در البرز بهره برداری می شود.
شهبازی گفت: پروژه قطار برقی گلشهر- شهرجدید هشتگرد به دلیل مشکلات و مضایق مالی متوقف شده بود که با اقدامات ویژه مسوولان کشوری، استانی با صرف بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال در ایستگاه پایانی قرار دارد و به زودی با حضور مقامات ملی به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار البرز با اشاره به پروژه های ادامه آزاد راه شهید همت و قطعه اول آزاد راه تهران- شمال گفت: آزادراه چرمشهر -آبیک و تعریض اتوبان از گرمدره تا حصارک از دیگر پروژه‌های راه‌سازی استان البرز است که بخش عمده این پروژه ها اجرایی شده است.
شهبازی در ادامه با اشاره به حضور فعال راه‌آهن جمهوری اسلامی در استان البرز گفت: ترمیم، بازسازی و نوسازی مربوط به پل‌هایی که حمل و نقل مسافر به سختی در آنها انجام می‌شد و گره کور ترافیکی ما بودند از جمله اقدامات راه آهن سراسری در استان البرز است.
وی گفت: چهار خطه کردن قطار شهری که کار مطالعاتی آن عملیاتی و کار اجرایی آن در حال انجام است ، تکمیل کمربند شمالی شهر کرج به طول ۱۷ و نیم کیلومتر و راه هشتگرد به طالقاناز برنامه های در دست اقدام است .

حبیب اله طاهرخانی در حاشیه بازدید از متروی شهرجدیدهشتگرد گفت: گشایش این پروژه به روان سازی ترافیک آزاد راه تهران - کرج - قزوین کمک می کند و مسافران با استفاده از قطار شهری جابه جا خواهند شد.
وی بیان داشت : محور کرج - قزوین و کرج - تهران یکی از پرترددترین آزاد راه های کشور است که پروژه قطارشهری صادقیه - گلشهر - شهرجدید هشتگرد ضمن توسعه منطقه به کمک روان سازی ترافیک خواهد آمد.
طاهرخانی با قدردانی از حمایت های استاندار البرز در پیشبرد کار اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده هر چه سریعتر این پروژه افتتاح و خدماتش مشمول شهروندان استان تهران و البرز و شهرهای حومه خواهد شد.
وی گفت: بهره‌بردار این پروژه مجموعه شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه خواهد بود که با هماهنگی های صورت گرفته در ادامه خط پنچ مترو صادقیه به کرج فعالیت می کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شهرهای جدید کشور گفت: شرکت عمران شهرهای جدید چندی پیش ۲ رام قطار برای خط گلشهر - شهرجدید هشتگرد خریداری کرد که در زمان حاضر در حال خدمات‌رسانی در مترو صادقیه-کرج هستند.
شهرجدید هشتگرد با جمعیتی حدود ۶۵ هزار نفر ، قرار است با تکمیل و واگذاری حدود ۶۰ هزار مسکن مهر و واحد مسکونی طرح ملی مسکن جمعیت آن در سال های آینده به مرز ۵۰۰ هزار نفر برسد