شهرداری شهر جدید هشتگرد
1400/شهريور/28
متن خبر
از آتش نشانان قهرمان شهرداری شهرجدید هشتگرد تجلیل شد
از آتش نشانان قهرمان شهرداری شهرجدید هشتگرد تجلیل شد
1398/آذر/6 8:44:51

از آتش نشانان قهرمان شهرداری شهرجدید هشتگرد تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، در جلسه ای باحضور شهردار، اعضای شورای اسلامی و پرسنل آتش نشانی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ از آتش نشانان غیور و فداکار شهرجدید هشتگرد تجلیل به عمل آورد.

پایکاری رئیس آموزش و پرورش شهرستان با تأکید بر شجاعت و رشادت نیروهای آتش نشانی گفت: آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرجدید هشتگرد با اولویت قرار دادن آموزش شهروندان علی الخصوص دانش آموزان که نسل آینده و فرهنگ سازان این کشور هستند اقدام مهمی را در راستای کاهش صدمات ناشی از حوادث و بلاهای طبیعی صورت داده است.

پایکاری آموزش های آتش نشانی در سطوح پایه در مدارس و در کلیه مقاطع باهدف پیشگیری از حوادث در مواجهه با خطرات پیش بینی نشده ،حضور در مهدهای کودک با هدف پیشگیری و آموزش نکات ایمنی به کودکان ،اجرای مانورهای زلزله و آمادگی مواجهه با بلایای طبیعی، آموزش کارکنان ادارات، اجرای طرح آتش نشان داوطلب که نماینده ایمنی در خانواده ها هستند را یادآور شد و انجام آموزش های شهروندی را کامل کننده عملیات امداد و نجات و حریق دانست که ایمنی شهرها را تضمین می کند.

در انتها رئیس آموزش و پرورش شهرستان از معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری جهت برگزاری دوره های آموزشی و پیشگیری شهروندی و همکاری با نهادهای آموزشی از ایشان تقدیر کرد.

در ادامه جواد ارشد پور مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری با تقدیر از حمایت های شهردار، اعضای شورای اسلامی و نگاه ویژه آموزش و پرورش  ضمن ارائه گزارش مختصری از اقدامات صورت گرفته شده آتش نشانی درخصوص  آموزش دانش آموزان و افزایش ایمنی مدارس توضیح داد: مدارس شهرجدید هشتگرد از لحاظ ایمنی و آمادگی درخصوص مقابله با حوادث و آموزش های دانش آموزی به صورت دائم بررسی می شوند و دراینخصوص موارد و موضوعاتی وجود دارد که به مدیران مدارس مورد نظر اطلاع رسانی شده است.

مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ضمن تأکید بر شارژ کپسول های آتش نشانی مدارس به صورت مرتب و مداوم توضیح داد: در برخی از مدارس شهرجدید امکان ورود ماشین آتش نشانی به داخل مدارس وجود ندارد که توضیحات لازم جهت رفع فوری این ایراد داده شده است.

ارشدپور ادامه داد: درخصوص ایمنی مدارس طبق بررسی های مدون برخی مدارس نیازمند سنسور قطع کن گاز می باشند. همچنین خوشبختانه هیچیک از مدارس دولتی شهر جهت گرمایش کلاس ها از بخاری استفاده نمی کنند اما متأسفانه برخی مدارس غیرانتفاعی همچنان جهت گرم کردن کلاس ها از بخاری استفاده می نمایند که اخطارهای لازم دراین خصوص به ایشان داده شده است.

در پایان مراسم ضمن اهدای لوح تقدیر به آتشنشانان از اعضای شورای اسلامی و شهردار نیز با اهدای لوح از طرف فرماندار و رئیس اداره آموزش و پرورش تجلیل به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اطلاعیه

تبلیغات