شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/9
متن خبر
شهردار و اعضاى شوراى اسلامى شهرجديد هشتگرد با مددجویان خيريه بقيه الله شهرجديد و مدرسه كودكان استثنائي مهرهشتگرد ديدار كردند
شهردار و اعضاى شوراى اسلامى شهرجديد هشتگرد با مددجویان خيريه بقيه الله شهرجديد و مدرسه كودكان استثنائي مهرهشتگرد ديدار كردند
1398/آذر/14 9:13:21

همزمان با گراميداشت هفته معلولين صورت گرفت:
شهردار و اعضاى شوراى اسلامى شهرجديد هشتگرد با مددجویان خيريه بقيه الله شهرجديد و مدرسه كودكان استثنائي مهرهشتگرد ديدار كردند.
به گزارش روابط عمومى شوراي اسلامي و شهردارى شهرجديد هشتگرد، شهردار و اعضاى شوراى اسلامى شهرجديد هشتگرد ديدار با مددجویان خيريه بقيه الله الاعظم شهرجديد هشتگرد و دانش آموزان مدرسه استثنائي مهر،ضمن دلجويى از ايشان از صبر، تحمل، گذشت و مهر و محبت ايشان تجليل كردند.
اعضا در بازديدى كه از مدرسه استثنایی مهر شهرستان ساوجبلاغ داشتند از تلاش دانش آموزان اين مدرسه در راه کسب علم و دانش به رغم وجود محدودیت‌های جسمی و حرکتی، قدردانی كردند.
در این بازدید همچنین ضمن بررسی ویژگی‌های ذهنی دانش آموزان این مدرسه، مسئولان از نزدیک در جریان روند یادگیری و آموزش این دانش آموزان قرار گرفتند و از مربیان آنها نیز تقدیر شد.گفتنی است این مدرسه به 190 نفر از دانش آموزان دارای تمامی معلولیت ها و همه مقاطع تحصیلی دخترانه و پسرانه خدمات دهی می نماید تنها مدرسه استثنائی شهرستان با ظرفیت کلاس ها بین 4 تا 11 نفر با حضور معلمین متخصص و نیرو های گفتار درمان اداره می شود 23 نفر از دانش آموزان این مدرسه ساکن شهر جدید هشتگرد می باشند.
شایان ذکر است شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر جدید هشتگردضمن تقبل هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان به مدرسه در خصوص در اختیار قراردادن سالن های همایش و ورزشی شهر در زمان های مورد نظر قول مساعد دادند.
مهندس آقائى در اين ديدار تأكيد كرد: دیدار با گل هاى اين مجموعه به ما يادآوري مي كند كه قدردان تلاش مضاعف اين قشر از جامعه جهت افزايش كيفيت زندگى و همچنين نعمت بزرگ سلامتي كه خداوند به ما عنايت فرموده باشيم و در راستاي شكرگزاري از اين نعمت، در خدمت كردن به مردم مخصوصاً اقشار خاص جامعه مصمم تر بوده و تلاش و انگيزه بيشتري داشته باشيم.
آقائى اظهار کرد: وظیفه تمام دستگاه های اجرایی است که در پرداختن به امور معلولین از تمام ظرفیت های خود کمک بگیرند كه در اين راستا شهردارى اقدام به مناسب سازى رفت و آمد درون شهرى نموده است.

فاطمه جليلي رئيس شوراى اسلامى عنوان کرد: باید با تامین نیازهای اولیه معلولان شرایطی را ایجاد کنیم تا خانواده معلولان دغدغه کمتری در خصوص فرزندان معلول خود داشته باشند.
شايان ذكر است مركز خیريه بقيه الله يكى از قديمى ترين و فعال ترين مراكز نگهدارى از أفراد با معلوليت ذهنى و حركتى در شهرجديد هشتگرد مى باشد كه با كمك هاى مردمى اداره مى گردد.
گفتنی است مرکز خیریه بقیه اله در حال حاضر به 54 نفر از معلولین ذهنی حرکت خدمات دهی می کند،که از این بین ۳۰ نفر بی سرپرست می باشند.