شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/دي/29
متن خبر
پاییزی گرم با اجرای پروژه های زیر بنایی در شهرجدید هشتگرد
پاییزی گرم با اجرای پروژه های زیر بنایی در شهرجدید هشتگرد
1398/آذر/20 14:32:10

 

پاییزی گرم با اجرای پروژه های زیر بنایی در شهرجدید هشتگرد

شهرداری شهرجدید هشتگرد با انعقاد چندین قرارداد اقدام به اجرای پروژه های ضروری و مورد درخواست شهروندان در راستای تسهیل در کیفیت زندگی شهروندان شهر نموده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، شهرداری در راستای عمل به وظایف ذاتی خود به بررسی، پیگیری و تعریف پروژه های مورد درخواست شهروندان نمود که در حال حاضر بخشی از آن در شهر انجام شده، بخشی در حال اجرا می باشد و بخشی نیز در آینده اجرایی خواهد شد.

مهندس آقائی شهردار شهرجدید هشتگرد در این خصوص گفت: شهرداری شهرجدید هشتگرد با حمایت همه جانبه شورای اسلامی و با اولویت قراردادن سامانه 137 شهری نسبت به اولویت بندی مشکلات واقعی شهروندان اقدام نموده است که در این راستا چندین پروژه را تعریف و از طریق مزایده عمومی اجرایی نموده است.

مهندس آقائی با برشمردن پروژه های اجرایی شده شهرداری گفت: شهرداری در راستای رفع نیاز مبرم به استفاده از ماشین آلات جدید در بحث جمع آوری زباله و نظافت معابر اقدام به خرید دو دستگاه خودرو حمل مکانیزه زباله و یک دستگاه خودرو جاروب مکانیزه مجموعاً به ارزش 17 میلیارد ریال جهت افزودن به سیستم نظافت شهری نموده است.

این خودروهای مکانیزه جمع آوری زباله و نظافت شهری به کمک همکاران خدمات شهری آمده و مدت زمان نظافت را کاهش بخشیده و دقت نظافت شهری را در پی خواهد داشت.

شهردار ادامه داد: عملیات رنگ آمیزی جداول، خط کشی محوری و خط کشی عابر پیاده نیز از جمله پروژه هایی است که با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال با هدف ارتقای ایمنی عبور و مرور عابر پیاده، رعایت صحیح اصول ترافیکی و کاهش خسارت ناشی از حوادث در سطح شهر اجرایی گردیده است که موجب ساماندهی امورات ترافیکی سواره و پیاده در سطح شهر شده، ایمنی و تسهیل تردد شهروندان را در پی خواهد داشت و زیبا سازی منظر شهری را میسر می کند.

آقایی توضیح داد: درخواست های شهروندی بسیاری در خصوص ترمیم و اجرای کفپوش پارک های بازی کودکان به سامانه 137 شهری ارجاع شد که در این خصوص شهرداری در قراردادی 2 میلیارد ریالی نسبت به اجرای کفپوش پارک های سطح شهر با هدف ایمن سازی فضای بازی کودکان اقدام نمود که پروژه های فوق با توجه به سطح اهمیت و گستردگی پروژه در اولویت قرار گرفته و در سطح شهر اجرایی گردیده است.

مهندس آقائی در ادامه پروژهای در دست اجرای شهرداری را برشمرد و توضیح داد: با توجه به کمبود و فرسودگی وسایل بازی کودکان در برخی از پارک های سطح شهر، شهرداری با انعقاد قرارداد 3 میلیارد ریالی نسبت به تعمییر و تجهیز ست های ورزشی کودکان اقدام نموده است که در حال حاضر در دست اقدام بوده و اجرایی می گردد. این وسایل بازی به منظور بهبود فضاهای عمومی جهت تفریح و بازی کودکان عزیز شهرمان به ترتیب در پارک های شهر نصب خواهد شد. همچنین در این پروژه تهیه و نصب مبلمان شهری نیز در نظر گرفته شده است که اجرایی می گردد.

شهردار با اشاره به پارک های محله ای، ناحیه ای و عمومی شهرجدید هشتگرد باتوجه به پراکندگی شهری گفت: متخصصین و کارشناسان شهرداری با در نظر گرفتن پراکندگی شهری سعی در تعریف ایجاد فضاهای سبز، پارک ها و بوستان های محله ای و ناحیه ای در سطح شهرجدید را دارند که ضمن درنظر گرفتن درخواست های شهروندی در حال حاضر احداث پارک ناحیه ای بلوار شهریار واقع در فاز2 به مساحت 12960 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد ریال آغاز شده و به مرور زمان طبق جدول زمانبندی پروژه پیش خواهد رفت.

مهندس آقایی در ادامه با اشاره به انعقاد قرارداد در خصوص پروژه های خدماتی و زیر ساختی شهر که به زودی اجرایی خواهد شد توضیح داد: یکی از برنامه های شهرداری در آینده نزدیک بحث نوسازی و بازسازی ایستگاه های اتوبوس سطح شهر در جهت رفع مشکلات موجود این ایستگاه ها می باشد که در این خصوص با انعقاد قراردادی به ارزش 5 میلیارد ریال شامل بازسازی و نوسازی ایستگاه های اتوبوس سطح شهر و همچنین نصب تابلو های علایم ترافیک و نصب چراغ های راهنمایی و رانندگی باهدف بهبود عبور و مرور شهری، کاهش تصادفات و تأمین ایمنی شهروندان در تلاش هستیم که این موارد را طوری عملی کنیم که بهترین عملکرد را داشته و موجبات افزایش رضایت شهروندان و مسافرین را فراهم آوریم.

مهندس آقائی تأمین روشنایی بوستان های شهر، تأمین امنیت خانواده ها و کودکان و ایجاد زیبایی بصری در ساعات شب در فضاهای  سبز شهری را از جمله اهداف تأمین اعتبار پروژه ایجاد روشنایی بوستان های شهری دانست که با انعقاد قراردادی بالغ بر 2 میلیارد ریال به زودی در سطح شهر اجرایی خواهد شد.

شهردار، شهرجدید هشتگرد را شهری جوان و در حال پیشرفت توصیف و بیان کرد: تابلو های معرفی معابر یکی از ابزار دسترسی سریع به آدرس های شهر است که اجرای آن با توجه به در حال احداث بودن معابر،خیابان ها و بزرگراههای این شهر دارای ضرورت می باشد و شهرداری با انعقاد قرارداد نصب تابلو معرفی معابر و میادین و تابلوها به ارزش بالغ بر 1،110هزار میلیارد ریال ضمن افزایش زیبا سازی، در پی ارتقای کیفیت محیط شهری و ارتباط مؤثر شهروندان با محیط و دسترسی سریع شهروندان،نیروهای امدادی و امنیتی به نقاط و مقاصد مختلف مورد نظر شهری می باشد.

اقدام شهرداری به نرده کشی و نصب حفاظ در راستای ایمن سازی و زیبا سازی بوستان های سطح شهر در قراردادی به ارزش 2 میلیارد ریال یکی دیگر از پروژه های است که شهردار شهرجدید هشتگرد توضیح داد در آینده نزدیک عملی خواهد شد.

مهندس آقائی ضمن اشاره به اجرای 124،000 مترمربع پروژه آسفالت شهری لکه گیری، مرمت، زیرسازی و آسفالت معابر از ابتدای سال تاکنون خاطرنشان کرد با توجه به حجم آسیب های وارده بر آسفالت از سالیان گذشته در برخی از معابر و جهت جلوگیری از انتشار ترک ها و خرابی های موجود به لایه  بالایی آسفالت تاکنون با رعایت اصول فنی و زیرسازی های لازم سطح مناسبی از خیابان ها با آسفالت مرغوب لکه گیری گردیده است.

همچنین با هدف سهولت تردد شهروندان، ارتقای کیفی، بهسازی معابر و مناسب سازی محیط سیما و منظر شهری، شهرداری با انعقاد قرارداد با ارزشی بالغ بر20 میلیارد ریال به زودی اجرای آسفالت معابر سطح شهر را کلید زده و اجرایی خواهد کرد.

شهردار ادامه داد: با اجرای قراردادی 15 میلیارد ریالی، عملیات احداث سالن ورزشی در فاز 7 خیابان سرزمین به زودی آغاز خواهد شد. گفتنی است از ابتدای سال تاکنون یک جاده تندرستی، یک سالن ورزشی و یک پارک محله ای به بهره برداری رسیده و پنج پارک محله ای و 2 جاده سلامت نیز آغاز به ساخت شده است که به زودی طی مراسمی همه پروژه ها پیشکش شهروندان شهرجدید خواهد شد.

مهندس آقائی در انتها ضمن اشاره به همت و تلاش مدیریت شهری شهرداری،شورای اسلامی و شرکت عمران در خصوص کاهش کمبود ها و نواقص شهری و اجرای پروژه های شهری با وجود تمامی مشکلاتی که کشور با آن مواجه می باشد، شهرجدید هشتگرد را خانه امن تمامی شهروندان این شهر توصیف کرد و از شهروندان درخواست کرد در تمامی زمینه های شهری مشارکت فعال داشته باشند و ضمن بیان واضح خواسته های شهری در پاکیزگی، نگهداری و توسعه و آبادانی شهرجدید هشتگرد شهری که دوستش داریم سهم خود را ایفا نمایند.