شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/7
متن خبر
سخنرانی رئیس شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد در نماز جمعه
سخنرانی رئیس شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد در نماز جمعه
1398/ارديبهشت/14 10:50:34

رییس شورای اسلامی شهرجدیدهشتگرد به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این شهر، در نماز جمعه 13 اردیبهشت ماه ایراد سخنرانی کرد و به تشریح برنامه های پیش رو،اقدامات و خدمات انجام شده توسط مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر از شروع پنجمین دوره شورای اسلامی شهر در اول شهریورماه 96 تا کنون پرداخت .

شمس الله ارمندئی در ابتدا ضمن تأکید بر رعایت مقررات و قانون، اظهار داشت: با اتکا به خداوند و رعایت قانون بهترین شعار که حضور مردم در تمامی عرصه های اقتصادی و اجتماعی همراه با نشاط و شادابی و رفاه شهروندان است، تحقق پیدا می کند که در این صورت شهروندان احساس رضایت نموده و رضایت مندی خودشان را در قالب همکاری توأم با نقد منصفانه نشان می دهند و جایگاه شهر را ارتقا می بخشند.
ارمندئی به پروژه پیاده راه و مسیر سلامتی به طول 12 هزار مترمربع در راستای توسعه ورزش های همگانی و افزایش نشاط شهروندی در بلوار انقلاب اسلامی توسط شهرداری اشاره داشت که در هفته گذشته به بهره برداری رسید، همچنین پیاده راه و مسیر سلامتی فاز 2 بلوار خلیج فارس شمالی با 7 هزار متر مربع مساحت و 3 میلیارد ریال هزینه کلنگ زنی شد.
رئیس شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد عنوان کرد: احداث پارک در محلات مختلف یکی از روش هایی است که مدیریت شهری جهت رفاه حال شهروندان و توسعه تمامی محلات مختلف دنبال می کند، در همین راستا پارک محله ای خیابان گلشهر با مساحتی 2555 مترمربع با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد ریال در هفته جاری افتتاح شد. همچنین پارک محله ای فاز 3 محله 8 با 5588 مترمربع مساحت، پارک محله ای فاز 7 واقع در خیابان سرزمین با 4872 مترمربع مساحت، پارک محله ای فاز 2 خیابان جلال آل احمد با 1395 مترمربع مساحت و #فاز_اول اجرای پارک محله ای فاز 1 خیابان ارغوان با مساحت 6870 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 18 میلیارد ریال کلنگ زنی شد و به یاری خدا تمامی پروژه های اعلامی تا پایان تابستان به بهره برداری خواهند رسید.

ارمندئی در خصوص افزایش چشم گیر بودجه سالیانه شهرداری با توجه به رکود و مشکلات اقتصادی اظهار داشت:بودجه سال گذشته ۳۳۰ میلیارد ریال پیش بینی شده بود که با متمم بودجه این میزان به ۸۲۰ میلیارد ریال افزایش یافت و شهرداری توانست ۱۰۰ درصد بودجه را تحقق بخشد و این رشد حدود سیصد درصدی بودجه باعث افتخار مدیریت شهری است.

 رئیس شورای اسلامی از خرید نردبان اطفا حریق با هزینه ۲۴۰ میلیارد ریال با همکاری شرکت عمران اشاره داشت و گفت: با توجه به وجود آپارتمانهای بلند مرتبه در این شهر، اقدامات لازم برای خرید این نردبان انجام شده تا در مواقع بحرانی مانع از بروز مشکل برای شهروندان گردد.
وی در ادامه گفت:با پیگیری‌های صورت گرفته‌ی شهرداری و شورای اسلامی و زحمات و تلاشهای پرسنل پس از ۷ سال رتبه شهرداری از ۶ به ۷ افزایش یافت که این امر سبب ارتقا جایگاه سازمانی شهرداری و جذب بیشتری اعتبارات استانی خواهد شد و امکان خدمات‌رسانی بیشتر به شهروندان را افزایش خواهد داد.
وی همچنین به تشریح وضعیت بیمارستان ۱۲۰ تخته خوابی،جاده طالقان به شهرجدیدهشتگرد،مترو،جذب سرمایه گذار در بخشهای گوناگون شهری و... پرداخت و سال ۹۸ را سال شکوفایی شهرجدیدهشتگرد نامید.

وی همچنین اعلام داشت همه روزه اعضای شورای اسلامی در محل دفتر شورای اسلامی میزبان شهروندان عزیز هستند و همچنین سامانه تلفنی 137 پاسخگوی هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد و شنوای مشکلات شهری جهت رفع معضلات شهروندان هستند.

در پایان نیز ضمن تبریك روز جهانی كارگر و هفته گرامیداشت مقام شامخ معلم، موفقیت روز افزون تمامی كارگران زحمت كش و فرهنگیان متعهد و خدوم را از درگاه خداوند منان مسئلت کرد.