شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/7
متن خبر
آئین درختکاری همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی در بوستان طوبی شهرجدیدهشتگرد برگزار شد
آئین درختکاری همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی در بوستان طوبی شهرجدیدهشتگرد برگزار شد
1399/فروردين/5 9:21:18

آئین درختکاری همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی در بوستان طوبی شهرجدیدهشتگرد برگزار شد.

آغاز عملیات هرس درختان و درختچه ها،واکاری نهال ها در معابر سطح شهر از دیگر برنامه های اجرایی فضای سبز شهرداری در روزهای پایانی سال می باشد.

در همین راستا کاشت ۱۵ هزار جعبه گل فصلی از دیگر برنامه های شهرداری می باشد

گفتنی است شهرداری اقدام به توزیع رایگان پنج هزار اصله نهال بین شهروندان نموده است و همچنین ۶ هزار اصله نهال تا پایان سال در سطح شهر کاشت خواهد شد.

مهندس آقائی: با کاشت حداقل یک نهال قدم های بزرگی در حفظ سلامتی و تأمین آتیه شهرمان برداریم.

مهندس آقائی شهردار شهرجدید هشتگرد، در حاشیه کاشت نهال به مناسبت روز درختکاری با اشاره به این موضوع که برای تشکیل هر سانتی متر خاک حدود 400 سال زمان نیاز است اذعان داشت: متأسفانه ایران جزء کشورهایی است که به دلیل تخریب منابع طبیعی و پوشش گیاهی در آن فرسایش خاک بسیار بالایی دارد.

شهردار ادامه داد: اگر در کاشت و پرورش نهال و درختان همت کنیم علاوه بر تغییر فضای شهر،شادابی در وجود تک تک ما جوانه خواهد زد و روحیات همه ما تغییری مثبت خواهد کرد، ضمن اینکه درختکاری به بارش باران و کاهش اثرات ناشی از خشکسالی هم کمک شایانی می کنند. پس ضروری است با کاشت حداقل یک نهال قدمهای بزرگی را در حفظ سلامتی و تأمین آتیه شهرمان برداریم.

شهردار توضیح داد: آبیاری بیش از ۸۰ درصد فضای سبز از آب غیر شرب تصفیه خانه شهرجدید تأمین می شود.که در اینخصوص نیز جزو معدود شهرهایی هستیم که توانسته ایم آب غیر شرب را جهت آبیاری فضای سبز جایگزین کنیم.