شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/7
متن خبر
فاطمه جلیلی رئیس شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد در پیامی تمامی شهروندان را به همکاری با مدافعان سلامت شهر و ادامه رعایت نکات بهداشتی و حضور در منازل دعوت کرد
فاطمه جلیلی رئیس شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد در پیامی تمامی شهروندان را به همکاری با مدافعان سلامت شهر و ادامه رعایت نکات بهداشتی و حضور در منازل دعوت کرد
1399/فروردين/5 10:33:3

فاطمه جلیلی رئیس شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد در پیامی تمامی شهروندان را به همکاری با مدافعان سلامت شهر و ادامه رعایت نکات بهداشتی و حضور در منازل دعوت کرد.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

همشهریان عزیز

امروز متأسفانه ایران عزیزمان همچون دیگر نقاط دنیا با موضوع جدی و پیچیده‌ای به نام ویروس کرونا روبه‌رو شده است.

 🔅این‌ یک مسئله جدی و مهم است. اما نباید بگذاریم ترس از آن ما را شکست دهد. باید در کنار هم، مقاومت کنیم و این ویروس را شکست بدهیم‌.

🔅دولت و شهرداری ها با انجام اقدامات آموزشی، پیشگیری و ضدعفونی هر روزه اماکن عمومی، وظیفه کنترل و جلوگیری از شیوع این ویروس را بر عهده دارند اما این اقدامات جهت نتیجه بخشی کامل، همکاری کامل شما شهروندان را می طلبد و بنده به تمام دوستان و اطرافیانم هم توصیه می کنم تا قطع شدن این زنجیره انتقال بیماری در خانه بمانند تا از جان خود و خانواده در برابر این ویروس محافظت کنند.

🔅از تمامی مردم عزیز #شهرجدید_هشتگرد درخواست می کنم تا زمانی که مسئولان بهداشتی وضعیت سفید اعلام کنند، جز برای خرید و کار ضروری از خانه خارج نشوند.
🔅این وظیفه تمام ما ایرانیان است که اگر سلامتی خود و عزیزانمان برایمان مهم است #در_خانه_بمانیم. امید است با #قرنطينه_خانگی و کاهش حداکثری تردد و تعاملات در شهر در قطع زنجیره انتقال این بیماری بکوشیم.
🔅مبارزه با این ویروس و شکست آن ممکن است زمان زیادی به‌ طول انجامد و ماندن در خانه برای مدت طولانی قطعاً ناخوشایند خواهد بود اما لازم است برای حفظ سلامت خود و عزیزانمان در خانه بمانیم.

🔅به طور تقریبی همه مردم با روش‌های #پيشگيرى آگاهی و آشنایی دارند، اما تاکنون شیوع ویروس را جدی نگرفتند. پیشگیری از گسترش کرونا باید از خانه شروع شود که مدیریت ویژه خانم ها و مادران عزیز را می طلبد. زنان در مدیریت استرس بیماری کرونا در خانه تاثیرگذار هستند و بقیه افراد خانواده هم باید بتوانند با حفظ روحیه و در کنار هم با خانه ماندن این بیماری را شکست دهند. وقت گذراندن با خانواده راهی برای کاهش ترس و استرس کودکان می باشد و مادران و زنان با تدابیر مختلف برای حفظ بهداشت و بالا بردن ایمنی خانواده از جمله انجام بازی های فکری، تماشای فیلم، انجام ورزش، گوش دادن به موزيك، کتاب خواندن، انتخاب سبد غذایی درست و رعایت اصول بهداشتی و آموزش بهداشت فردی می‌توانند در پیشگیری از ابتلای اعضای خانواده خود به ویروس کرونا و همچنین سپری کردن این ایام نقشی مهم ایفا نمایند.

شهرداری شهرجدید هشتگرد همزمان با انتشار خبر شیوع این بیماری اقدام به تشکیل کارگروه  مدافعان سلامت نمود و ضمن مشخص نمودن نقاط و اماکن و بخش هایی از شهر که نیازمند مراقبت بیشتر دراینخصوص می باشند در چندین مرحله به صورت روزانه اقدام به شست و شو و ضدعفونی نمودن خودرورهای ناوگان حمل و نقل عمومی شامل تاکسی ها میدل باس ها و اتوبوس ها، ایستگاه های اتوبوس، مبلمان شهری شامل ست های بازی ست های ورزشی صندلی هاو ...و ؛ مخازن زباله، بانک ها و خودپردازها، مراکز تجاری، ساختمان های اداری، مراکز،اماکن و معابر عمومی و ... و انتشار اعلامیه های بهداشتی به شهروندان درخصوص رعایت بهداشت فردی نمود.

همچنین با  استقرار تيم غربالگرى در ورودی شهر با هماهنگی و همکاری شورای اسلامی، شبکه بهداشت و درمان، هلال احمر و حوزه مقاومت بسیج خواهران و برادران نسبت به سنجش شهروندان اقدام نموده است.

اتحاد تا شکست کامل این ویروس یک مسئله ملی است. تک‌تک شهروندان عزیزان ما هستند. اما، ما با کمک شما می‌توانیم از پخش شدن هر چه بیشتر این ویروس جلوگیری کنیم؛ از سوی دیگر می‌خواهیم شما هم در این بسیج ملی سهیم باشید و هر گونه نکته و پیشنهادی در این مورد به نظرتان می‌رسد را با شماره ۱۳۷ با ما در میان بگذارید تا خدمتگزاران بهتری برای ارائه راهکارهای پیشگیرانه و خدمات شهر باشیم.

در انتها، از تمامی عوامل ستاد مدافعان سلامت شهر، دستگاه‌های بهداشتی، درمانی و اجرایی و کلیه همکاران و خدمت گزاران مجموعه بزرگ شهرداری، شرکت عمران، حوزه بسيج خواهران و بسيج برادران، شبکه بهداشت، هلال احمر و ساير ارگان هايى كه يارى رسان بودند و تمامى گروهاى مردم نهادى که به صورت خودجوش در این دوران در کنار ما هستند تشکر و قدردانی می‌نمایم.

اين اطمینان را به شما می‌دهیم که ما، فرزندانتان در  شهرداری و شوراى اسلامى شهر ، تمام تلاشمان را برای جلوگیری از انتشار این ویروس خواهیم کرد.
ما، همه ما، همه در کنار  هم، با همدلی و از همه مهمتر، حفظ اصول بهداشتی، این فراز را پشت سر می‌گذاریم. انشاءالله