شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/7
متن خبر
برگزاری مراسم محفل نورانی انس با قرآن کریم به مناسبت ایام الله دهه فجربه یاد سردار بزرگ اسلام شهید قاسم سلیمانی
برگزاری مراسم محفل نورانی انس با قرآن کریم به مناسبت ایام الله دهه فجربه یاد سردار بزرگ اسلام شهید قاسم سلیمانی
1398/بهمن/23 7:51:10

به مناسبت ایام­ الله دهه فجر محفل نورانی انس با قرآن کریم به یاد سردار بزرگ اسلام شهید قاسم سلیمانی با حضور قاری نونهال بین المللی و اجرای زیبای حافظان کل قرآن با حضور امام جمعه،شهردار،اعضای شورای اسلامی،رئیس آموزش و پرورش و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی وجمعی از علاقه­ مندان و شیفتگان کلام وحی در مسجد حضرت ولیعصر (عج) شهرجدیدهشتگرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدیدهشتگرد،در این مراسم که مزین به نوای ملکوتی قاریان برجسته و بین المللی بود، جمع کثیری از دانش آموزان و اقشار مختلف مردم حضور داشتند و از الحان آسمانی قاریان بهره مند شدند.

مهندس آقائی درحاشیه مراسم محفل انس با قرآن افزود: انس گرفتن با قرآن کریم باعث می‌شود انسان در برابر مشکلات مقاوم تر باشد و باعث محکم تر شدن پایه های ایمان انسان می‌شود.

شهردار در ادامه گفت:برگزاری محافل انس با قرآن کریم  باعث ترویج مفاهیم قرآنی و آشنایی هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان می شود و قرآن کریم باعث انس گرفتن  با این کتاب الهی می شود.
  برگزاری این محافل می تواند آثار معنوی کلام نور و ترویج فرهنگ قرآنی را به خصوص در بین نسل جوان به دنبال داشته باشد.

فاطمه جلیلی رئیس شورای اسلامی مطالبی را در خصوص تلاوت قرآن بیان کرد و گفت:خواندن قرآن کریم و معانی آن و درک عظمت خدای متعال نکات زیبایی را برای انسان در پی خواهد داشت،وباعث شکوفایی و جوانه زدن فضایل انسانی می‌گردد.تاکنون زوایای کمی از قرآن مجید شناخته شده و ما باید تا آن جا که شایسته است به عظمت قرآن پی ببریم و لازمه شناخت حقیقی خداوند را در شناخت و درک کامل کلام خدا دانسته و آموزش و درک این معجزه پیامبر اکرم (ص) را بیش از هر زمانی به دلیل وجود فتنه های کفار ضروری دانست.

جلیلی در پایان هدف از برگزاری این محافل را تبلیغ و ترویج قرآن کریم در میان اقشار جامعه و ایجاد انس و الفت کتاب مقدس با مردم مسلمان برشمرد .