شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/7
متن خبر
دومین جلسه نماز خدمت برگزار شد
دومین جلسه نماز خدمت برگزار شد
1398/بهمن/12 13:16:25

دومین جلسه نماز خدمت برگزار شد.

 

امام جمعه همراه با شهردار،اعضای شورای اسلامی،فرمانده حوزه،فرماندهی کلانتری،رئیس آبفا،اداره گاز،مخابرات،نمایندگان شرکت عمران و معاونین شهردار ضمن بازدید از بازار هفتگی با اهالی خیابان عرفان و سبحان دیدار و گفتگو داشتند.

در راستای طرح ابتکاری امام جمعه محترم در خصوص بررسی مشکلات و نیازهای محله،عصر روز یکشنبه مسئولین با حضور در فاز ۴ با شهروندان دیدار و گفتگو داشتند.

در ادامه پس از اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد چهارده معصوم(ع)، شهروندان نظرات،پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح و مسئولین مورد بررسی قرار دادند.

 

گفتنی است این جلسات هر هفته در یک مسجد برگزار و از قبل اطلاع رسانی می شود.

 

مسجد چهارده معصوم (ع)

   

  یکشنبه ۶ بهمن ماه

نماینده مسجد و ساکنین فاز ۴ مشکلات را به شرح ذیل اعلام نمود:

 

نداشتن هیئت مدیره مجتمع مسکونی

با توجه به دریافت هزینه دیوارکشی مجموع مسکونی انجام نشده است این موضوع تعیین تکلیف گردد.

احداث تجاری

اجرا و‌نگهداری فضای سبز

احداث فضای بازی کودک

بوی نامطبوع از سمت تصفیه خانه

روشنایی معابر

کمبود نانوایی

عدوم وجود بانک

سگ‌های ولگرد

اجرای لکه گیری آسفالت

ارائه سند ملکی

عدم شفافیت تفاهم نامه فی مابین شهرداری و شرکت عمران

کمک به هزینه های جاری مسجد

خانه عالم و خادم

امنیت محله و مسجد

حضرت حجت الاسلام والمسلمین صفدری امام‌جمعه شهرجدیدهشتگرد در این مراسم ضمن تسلیت ایام شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) و ایام فاطمیه گفت:مسئولین در هر جایگاهی هستند با آخرین توان خدمتگزار مردم باشند،برخی مسئولین با هر عذری که حضور ندارند برای مردم پذیرفتنی نیست، حتی خارج از ساعات اداری در اینگونه جلسات حضور پیدا کنند چرا که مردم ولی نعمتان ما هستند و هیچ افتخاری بالاتر از خدمت به این مردم شریف نیست و از مسئولینی که در این جلسه و در پیشگاه مردم حضور داشتند تقدیر می نمایم.

امام جمعه شهرجدید افزود:این دست جلسات ادامه دار خواهد بود حتما مطالبات عنوان شده پیگیری خواهد شد و به زودی مجدد به این محل و مسجد با حضور همین مسئولین خواهیم آمد و می بایست ارائه گزارش اقدامات شود.

شهردار شهرجدیدهشتگرد در این جلسه با تبیین مفاد تفاهم نامه فی مابین شهرداری و شرکت عمران گفت:علارقم اینکه مساکن مهر در اختیار شهرداری نیست در حال اجرای احداث ساخت سالن ورزشی و بوستان هستیم و در همین چند روز اخیر عملیات برف روبی در فاز ۴ و ۷  نیز با توان موجود انجام دادیم .

مهندس آقائی گفت: از نظر حیث نیرو و امکانات در حال حاضر با در نظر گرفتن وسعت و پراکندگی گستردگی شهری که ظرفیت این شهر ۴۰۰ هزار نفری است اما جمعیت این شهر در حال حاضر ۶۰ هزار نفری می باشد شهرداری توان خدمات دهی به فازهای یک و دو را دارا می باشد.

عوارض دریافتی و درآمدهای حاصله شهرداری هم به همین میزان می باشد اما با همه کاستی ها تلاش خود را کرده ایم تا در مساکن مهر حضور داشته باشیم،

مهندس اصغر آقائی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته شده، مکانیزه شدن ادوات را در دستور کار قرار دادیم و در همین دو ماه گذشته با خرید جاروب مکانیزه و ... خدمات دهی مناسب تر شده و امیدواریم در سال آتی این روند را افزایش و بهبود دهیم.

مدیر اداره مسکن مهر شهرجدیدهشتگرد نیز در پاسخ به مشکلات شهروندان فاز۴ گفت:

 

هیچ اجباری جهت پرداخت هزینه عرصه مساكن مهر نیست اما در صورتیکه نیاز به سند تک برگ داشته باشند طبق نظر کارشناس رسمی دادگستری با درخواست متقاضی موضوع بررسی و اجرایی می شودکه در این موضوع تخفیف ویژه نیز در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود:وقتی واحد تحویل مردم می شود طبق تحویل موقت و دائمی دیگر هیچ مسئولیتی متوجه شرکت عمران نیست،پیشنهاد می کنیم همانند دیگر شهرها ،بلوک های تحویلی پس از تعیین مدیر ساختمان هزینه ها محاسبه،جمع آوری و هزینه گردد.شرکت عمران مدام که نمی تواند هزینه کند می بایست پس از تحویل اقداماتی از سوی ساکنین صورت بپذیرد.

 

ايشان ادامه داد: آسفالت معابر توسط شرکت عمران اجرايى شده و ترکیدگی لوله های آب باعث لکه های نامناسب در معابر فاز ۴ شده است.

 

تجاری پیش بینی شده و در حال انعقاد قرارداد ساخت است.

 

درآمد حاصل از فروش عرصه درهمان فاز و محله هزینه می شود.

دکتر حاتم سنجری عضو شورای اسلامی در دیدار مردمی به مسائل مطروحه شهروندان فاز ۴ ابراز داشت: متاسفانه در دو و نیم سال گذشته در مدیریت شرکت عمران تغییرات خیلی زیادی را شاهد بودیم و تمام پیگیری های مشکلات از همین رو دچار مشکل شده است ،در هفته گذشته با مدیرعامل جدید و هیئت مدیره شرکت عمران جلسه ای داشتیم و در پی پیگیری مشکلات مساکن مهر مقرر گردید به صورت موردی وظایف باقی مانده شرکت عمران در هر مجموعه مسکونی مهر اعلام و پس از انجام تحویل نمایند که امیدواریم با عمل وعده های داده شده توسط شرکت عمران دیگر شاهد نارضایتی مردم در مساکن مهر نباشیم .

دکتر سنجری در ادامه افزود:برای شورای اسلامی فازهای مساکن مهر با دیگر فازهای شهری تفاوتی ندارد و همه ساکنین شهروندان ما هستند و تمامی ادارات موظفن با تمام توان خدمات رسانی نمایند.

 

طبق تصمیمات اتخاذ شده دیوارکشی در هیچ پروژه ای اجرا نخواهد شد.چنانچه هزینه دیوار کشی دریافت شده باشد باز پس خواهیم داد.

دکتر حاتم سنجری عضو شورای اسلامی در دیدار مردمی   دیدار مردمی ضمن عرض سلام و تشکراز حضورشهروندان به مسائل مطروحه پاسخ داد و اظهار داشت متاسفانه مشکلات مطرح شده بتوسط شهروندان در مجتمع های مسکونی مسکن مهر ناشی از تغییرات بسیار زیاد مدیریتی در مجموعه شرکت عمران شهر جدید هشتگرد بوده و در طی 2/5سال گذشته متاسفانه شاهد تغییر تعداد پنج نفر به عنوان سرپرست و یا بعنوان مدیر عامل شرکت عمران بودیم و متاسفانه به همین خاطر پیگیریهای اعضاء شورا در حل مشکلات مسکنومهر با جابجایی این بزرگواران بصورت ابطر ماند.علی ایحال ضمن ابراز تبریک به آقای رکتر حق لطفی بعنوان مدیر عامل جدید شرکت عمران و آرزوی توفیق برای ایشان ،اظهار داشتند که خوشبختانه در اولین جلسه کاری که با ایشان و اعضای هیئت مدیره داشتیم مقرر شد که مساکن مهر بصورت مورد به مورد باقیمانده وظایف شرکت عمران انجام و تکمیل و تحویل گردد.

 که امیدواریم با عمل وعده های داده شده توسط شرکت عمران دیگر شاهد نارضایتی مردم در مساکن مهر نباشیم .

دکتر سنجری در ادامه افزود:برای شورای اسلامی فازهای مساکن مهر با دیگر فازهای شهری تفاوتی ندارد و همه ساکنین شهروندان ما هستند و تمامی ادارات موظفند با تمام توان خدمات رسانی نمایند.

 

عضو شورای اسلامی در ادامه با اشاره به حذف فازها اشاره داشت:با بررسی و برگزاری جلسات و کارشناسی های صورت گرفته شده ،منطقه بندی شهر در دستور کار قرار گرفته و فاز بندی شهرجدید در آینده حذف خواهد شد.

 

وی در خصوص هیئت مدیره ها گفت:کارگروه ساماندهی هیئت مدیره های مجتمع های مسکونی با حضور اعضای شورای اسلامی رئیس کلانتری،فرمانده حوزه بسیج و نمایندگان امام جمعه،فرمانداری،شهرداری،شرکت عمران و هیئت مدیره مجتمع های مسکونی تشکیل و در حال تبیین اساسنامه و شرح وظایف و آئین نامه می باشد و پس از تصویب موارد مطروحه نظارت بر عملکرد و تعیین هیئت مدیره ها شکل خواهد گرفت و امیدواریم حواشی از مجموعه های مسکونی برداشته شود.

 

دکتر حاتم سنجری در خصوص تنظیم سند تک برگ گفت:پس از درخواست متقاضی دریافت سند تک برگ مستلزم گذراندن مراحل قانونی از جمله اخذ استاندارد آسانسور،پایانکار ساختمان و ...می باشد.

وی درپایان افزود: خرید عرصه مسکن مهر اختیاری است اما پیشنهاد می کنم در صورت توان مالی انجام شود چرا که به نفع و صلاح ساکنین می باشد.