شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/7
متن خبر
شهرداران شهرستان ساوجبلاغ باحضور فرماندار و معاون عمرانی فرمانداری در شهرجدید هشتگرد گرد هم آمدند
شهرداران شهرستان ساوجبلاغ باحضور فرماندار و معاون عمرانی فرمانداری در شهرجدید هشتگرد گرد هم آمدند
1398/بهمن/16 14:24:43

شهرداران شهرستان ساوجبلاغ باحضور فرماندار و معاون عمرانی فرمانداری در شهرجدید هشتگرد گرد هم آمدند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، نشست شهرداران محدوده جغرافیایی شهرستان ساوجبلاغ باهدف ایجاد تعامل هرچه بیشتر فی مابین شهرداران شهرهای ساوجبلاغ حول محور موضوعات مرتبط با شهرداری ها و نحوه برنامه ریزی و خدمات رسانی مناسب تر به مردم ساوجبلاغ جهت رسیدن به تصمیمات مقتضی باحضور پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ، مهندس اخلاقی معان فنی و عمرانی فرمانداری، شهرداران چهرباغ، گلسار و شهرجدید هشتگرد به میزبانی شهرداری شهرجدید هشتگرد برگزار شد.

در ابتدا مهندس آقائی شهردار شهرجدید هشتگرد میزبان جلسه ضمن عرض خوش آمد به حضار و اظهار امیدواری از استفاده از این ظرفیت به وجود آمده گفت: شهرجدید هشتگرد با حریم مصوب 10200 هکتار، محدوده شهری 4650 هکتار و وسعت بیش از 522 هکتار مساحت وضع موجود شبکه معابر شهری، بزرگترین شهر استان البرز پس از کلانشهر کرج می باشد که این وسعت مساحت به همراه پراکندگی جمعیت ساکن در فازهای مختلف شهر، سبب صرف هزینه و نیروی مضاعف در راستای خدمات رسانی مناسب به شهروندان شده است.

آقائی با بیان وجود دو مدیریت موازی در شهرهای جدید بر لزوم تفکیک و شفافیت وظایف و مسئولیت های هر یک از دو طرف سازنده و خدمات رسان تأکید کرد و گفت: بر اساس تفاهم نامه مشترک اجرا شده با شرکت عمران فازهای 1 و 2 و بخشی از فاز 3 با پروژه های بالای 70 درصد پیشرفت به همراه رمپ و لوپ ورودی شهر به شهرداری واگذار شده است و شهرداری موظف به خدمات رسانی به این مناطق می باشد درصورتیکه باقی شهر همچنان شهرداری را مسئول رفع امورات شهری خود می دانند و شهرداری نیز در حد توان و نیروهای در اختیار درخصوص خدمات رسانی به این فازها تلاش می نماید.

مهندس آقائی اذعان داشت: کاهش سهم شهرداری ها از ارزش افزوده در معاملات ملکی که دست شهرداری ها را در ارائه خدمات مناسب تر به شهروندان بسته نگاه داشته بود، باعث شد شهرداری به سمت افزایش جذب سرمایه بخش خصوصی گام بردارد که موجب انجام پروژه های تفریحی، ورزشی، عمرانی و توسعه شهری در شهرجدید هشتگرد شده است.

شهردار با اشاره به پروژه های شهری افزود: از ابتدای سال تاکنون عملیات عمرانی پیاده راه و مسیر سلامتی فاز1، پارک محله ای گلشهر، و سالن ورزشی خیابان شریعت صورت گرفته، 4 پارک محله ای در فازهای 3، 2،4 ،7 و جاده تندرستی در فاز 2 شهری به سرانجام رسیده و عملیات اجرایی یک پارک محله ای در فاز 2 و پارک ویژه بانوان در فاز 7 به همراه ساخت سوله ورزشی در دست اقدام می باشد.

همچنین شهرداری از ابتدای سال 98 نسبت به 21 هزار متر طول جدول گذاری معابر و نهر کشی، اجرای 239 هزار مترمربع عملیات آسفالت تا پایان آذر ماه و همچنین انعقاد قرارداد 20 میلیارد ریالی آسفالت از دی ماه، اجرای مناسب سازی اماکن، اجرای پل های دسترسی در تمامی معابر ، پیاده روها، ایستگاه های اتوبوس و مراکز خدماتی، خرید جارو مکانیزه همراه با شاسی به ارزش 8 میلیارد ریال، خرید دو دستگاه خودرو حمل زباله با شاسی به مبلغ 10 میلیارد ریال، خرید ماشین شستشوی مکانیزه مخازن زباله اقدام نموده است.

مهندس آقایی اضافه کرد: چندین پروژه در مرحله انقاد قرارداد و اقدام به اجرای عملیات قرار دارند که نصب تابلو معرفی معابر ( به ارزش 000/000/110/1 ریال)، بازسازی و نوسازی ایستگاه های اتوبوس (به ارزش 5 میلیارد ریال)، رنگ آمیزی جداول و خط کشی محوری (به ارزش 3 میلیارد ریال)، کفپوش پارک های سطح شهر( به ارزش 2 میلیارد ریال)، تعمیر و تجهیز ست های ورزشی و بازی کودک( به ارزش 3 میلیارد ریال)، تعمیر و تجهیز ست های ورزشی و بازی کودک (به ارزش 2 میلیارد ریال)، تأمین روشنایی بوستان ها (به ارزش 2 میلیارد ریال)، نرده کشی جهت ایمن سازی بوستان ها ( به ارزش 2 میلیارد ریال ) و ... از جمله این پروژه هاست.

شهردار با اشاره به موقعیت بسیار خوب شهرداری جهت هدایت سرمایه بخش خصوصی در راستای افزایش رفاه شهروندان گفت: حمایت از سرمایه گذاران فعال در شهر با جدیت دنبال می شود ضمن اینکه از آن دسته از سرمایه گذارانی که قصد ایجاد اشتغال پایدار و واقعی دارند حمایت جدی به عمل خواهد آمد.

مهندس آقائی جاری شدن آب سد طالقان در سیستم آب شرب شهری، دو فرصت مناسب احداث جاده طالقان به شهرجدید و تکمیل و راه اندازی آزمایشی پروژه مترو گلشهر به شهرجدید هشتگرد را در کنار آب و هوای مناسب ، طبیعت زیبا و . . . از جمله ظرفیتهای مناسب شهری جهت سکونت دانست.

آقائی توضیح داد: شهرداري ها از جمله دستگاه هايي هستند که علارغم مواجه بودن با مشکلات و مسائل فراوان، در بسياري از زمينه ها وظايف جدي برعهده دارند و در اين خصوص مي کوشند.

و با این وجود بخشي از قوانيني که شهرداري ها با آن سر و کار دارند، دست و پاگير بوده و سرعت خدمات رسانی را کاهش می دهند درحاليکه برغم اين امر، شهروندان از شهرداري ها انتظار عملکرد مطلوب دارند و لازم است مشکلات و موانع کاري آنها نيز دیده شود. شهرداري ها با بسياري از امور زندگي مردم در ارتباط هستند که اين امر، اهميت فعاليتها و اقدامات آنها را بيش از پيش آشکار مي کند در اینخصوص نیز شهرداری با اولویت قرار دادن تکریم ارباب رجوع در اداره و آموزش پرسنل در این زمینه، برقراری میز خدمت باحضور شهردار و معاونین در روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه در شهرداری و امکان پاسخگوئی مستقیم شهردار به شهروندان، استفاده کامل از اتوماسیون اداری و کاهش کاغذ بازی و صرفه جویی در وقت ارباب رجوع، استقرار کامل سامانه پاسخگوی 137 شهری، پیگیری جهت استقرار اپلیکیشن های مختلف شهری و ... افزایش رضایت مندی شهروندان را دنبال می کند.

آقائی تصریح کرد: شهرداری شهرجدید خدمات شهری خود را متناسب با شهر جوانمان به صورت نوین از جمله برقراری سیستم جمع آوری مکانیزه زباله، برقراری سیستم مکانیزه شستشوی معابر و ... ارائه می دهد. در کنار وسعت جغرافیایی این شهر به عنوان بزرگ ترین شهر شهرستان، ظرفیت های مناسبی را جهت پیشرفت و توسعه شهر سبب شده است.

یکی از مشکلاتی که در این رابطه وجود دارد مربوط به عدم هماهنگی دستگاه های خدمات رسان است که مشکلاتی را برای شهروندانمان سبب شده است و در این زمینه استقرار کامل دستگاه های خدمات رسان در کنار خدمات رسانی مناسب تر دستگاه ها و ادارات موجود به شهروندان متناسب با جمعیت شهر هم برای شهرداری و هم برای شهروندانمان راهگشا خواهد بود. چه اینکه شهروندان با بروز ناهماهنگی در شهر نهایتاً شهرداری را مسئول و مقصر اصلی در بروز مشکلات مربوطه می دانند در حالیکه لازم است دستگاه های خدماتی نیز در این خصوص به اصلاح فعالیت ها بپردازند.