شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/دي/29
متن خبر
انتقاد رئیس شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد از عدم عمل به تعهدات شرکت عمران درخصوص ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه فاضلاب
انتقاد رئیس شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد از عدم عمل به تعهدات شرکت عمران درخصوص ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه فاضلاب
1398/خرداد/27 14:24:5

انتقاد رئیس شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد از عدم عمل به تعهدات شرکت عمران درخصوص ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه فاضلاب

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، شمس اله ارمندئی رئیس شورای اسلامی در بازدید از ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه واقع در شمال شهرجدید از عدم عمل به تعهدات و قول های مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید گلايه کرد.

ارمندئی با اشاره به ارتباط مستقیم ادامه حیات فضای سبزشهری شهرجدید هشتگرد با سیستم تعبیه شده آبیاری آب غیرشرب شهری اظهار داشت: متأسفانه مسئولین باحضور در پروژه ها قول هایی می دهند که بسیار حیاتی و اثرگذار است اما به این فکر نمی کنند که با عدم انجام تعهدات مربوطه سیستم کلی یک شهر به هم خواهد ریخت. در حال حاضر فضای سبز شهرجدید با وجود فراهم بودن تصفیه خانه فاضلاب و بهره مندی از پسآب، از عدم تکمیل زیرساخت های لازم در راه اندازی ایستگاه پمپاژ رنج می برد و مسئولین شهری تمام تلاش خود را جهت نجات فضای سبز که ریه های شهر زیبای ما هستند به کار می برند اما این مورد از توان صرفاً شهرداری خارج است و ضروری است شرکت عمران به تعهدات خود در قبال جنگل ورودی شهرجدید عمل کنند. این شهر نیازمند اقدام فوری مسئولین درخصوص عمل به تعهدات می باشد و با وعده کاری از پیش نمی رود. ارمندئی اضافه کرد: طبق قول مساعد معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید، مبنی بر راه اندازی ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه فاضلاب در سال گذشته تاکنون اقدامی دراینخصوص صورت نگرفته است.
 ايشان با مخاطب قرار دادن مديرعامل شركت مادرتخصصى عمران شهرهاى جديد گفت: آقاى طاهرخانى بر اساس قولى كه شما داديد، مديرت شهرى نسبت به گسترش فضاي سبز در بلوارها، محله ها و مناطقي كه شهروندان سكونت دارند از قبيل كاشت درخت در بلوارها و حاشيه آنها،ايجاد پارك هاى شهري، احداث بوستان هاى محله اى درنقاط مختلف شهر، احداث جاده سلامت شامل فضاي سبز و.....اقدام نمود كه اكنون آبيارى و نگهدارى از آن ها در هاله اى از ابهام قرار دارد.
رئیس شورای اسلامی در تکمیل سخنان خود اظهار داشت: طبق وعده مدیرعامل شركت مادرتخصصی عمران می بایست در سال گذشته خطوط لوله گذاری جهت احیای جنگل های ورودی شهر صورت می گرفت که اگر این کار انجام شده بود در حال حاضر شاهد خشک شدن نیمی از جنگل های ١١٠ هکتاری ورودی شهر، این ذخیره غنی شهری که اقلیم شهرجدید را حفاظت می کند نبودیم. همچنین در ادامه عمل به تعهدات و قول و قرارهای صورت گرفته امسال نیز می بایست ساخت مخزن ذخیره آب در شمال شهرجدید و در ادامه لوله کشی پسآب تصفیه خانه به محل مورد نظر جهت تکمیل طرح انتقال مویرگی آب به فضای سبز شهری صورت می گرفت که متأسفانه این امر نیز ابتر مانده و با ورود به فصل تابستان فضای سبز شهرجدید هشتگرد از این موضوع ضربه سنگینی خواهد خورد.
ارمندئی در انتها بار دیگر با اظهار تأسف از روند کند اجرای تعهدات در این زمینه گفت: فضای سبز شهری سرمایه عظیم یک شهر مي باشد و این هجمه از بی اهمیتی درخصوص فضای سبزی که به سختی در اثنا کم آبی های موجود کشور با تلاش نیروهای فضای سبز شهرداری حفظ و حراست شده اند نتایج خوبی برای شهر زیبای ما چه برای شهروندان ساکن این شهر و چه برای سرمایه گذاران نخواهد داشت.