شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/7
متن خبر
نکاتی در خصوص قطار شهرجدید هشتگرد
نکاتی در خصوص قطار شهرجدید هشتگرد
1398/دي/11 14:52:49

ضمن تقدیر و قدردانی از شکیبایی ستودنی شهروندان عزیز که همراه و همگام مسئولین در به بار نشستن پروژه ملی قطار شهری بودند، چند نکته در خصوص این پروژه قابل تعمق است.

🔅بهره برداری آزمایشی قطار شهری طبق وعده داده شده از ۱۱ دی ماه آغاز خواهد شد.

🔅برای شروع ۳ نوبت رفت و ۳ نوبت برگشت در ساعات کم حجم در دستور کار قرار گرفت.

🔅برای روزهای آغازین مسیر شهرجدید به گلشهر در نظر گرفته شد که بزودی مسیر شهرجدید مستقیم به تهران منتهی خواهد شد.

🔅قطار شهری در ایستگاه های تهران و یا فردیس و گلشهر نیز به همین منوال بلکه تعداد حرکت کمتر به بهره برداری رسید تا به مرور در ساعات پیک با سرعت مضاعف و حرکت در فواصل زمانی کمتر از پنج دقیقه کاهش یافت.

🔅افتخار شهرجدیدهشتگرد به عنوان نخستین شهرجدید کشور که به امکان قطار شهری دست میابد ستودنی است ،این در حالی است که در کلانشهر کرج با بیش از یک دهه فعالیت برای ساخت مترو هنوز به مرز ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی نرسیده اند.

🔅در زمان بهره‌برداری آزمایشی از مترو شهرجدید به گلشهر قرار است از مسافران پول گرفته نشود و سفر آن‌ها رایگان باشد.

🔅این پروژه ملی امن،سریع و مطمئن، کمک شایان و قابل توجهی به کاهش حجم ترافیک و کاهش مصرف سوخت،آلودگی هوا و مسائل زیست محیطی خواهد داشت از همین رو به عنوان یک تصمیم استراتژیک قطعا تمامی اهداف برنامه ریزی شده را محقق خواهد کرد.

🔅در پایان باید در نظر داشت پروژه ای که با بیش از هزار میلیارد تومان توسط ریاست محترم جمهور به بهره برداری رسیده است قرار نیست کمترین بهره برداری را بدهد مطمئنن همه به دنبال بیشترین بازده برای خدمات رسانی به شهروندان هستند.