شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/2
متن خبر
مدیران مدارس دولتی و غیرانتفاعی شهرجدید هشتگرد با شهردار دیدار کردند
مدیران مدارس دولتی و غیرانتفاعی شهرجدید هشتگرد با شهردار دیدار کردند
1398/شهريور/11 11:11:17

تخاذ تدابیر لازم در آستانه بازگشایی مدارس:
⚜️مدیران مدارس دولتی و غیرانتفاعی شهرجدید هشتگرد با شهردار دیدار کردند.

🔅به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهر جدید هشتگرد، مدیران مدارس دولتی و غیرانتفاعی شهرجدید هشتگرد باحضور در دفتر شهردار با ایشان، اعضای شورای اسلامی و رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دیدار و گفتگو کردند.
🔅در ابتدای جلسه فاطمه جلیلی ضمن تشکر از حمایت های شهرداری از مدارس شهرجدید و با اشاره به نزدیک شدن بازگشایی مدارس خاطرنشان کرد: مدیریت شهری همچون سال های گذشته طرح استقبال از مهر را به ‌منظور خدمت‌رسانی مطلوب به شهروندان به‌ویژه به دانش‌آموزان در آغاز سال تحصیلی جدید در دست اجرا دارد که در همین راستا مدیریت شهری در قالب چند اکیپ در سطح شهر مشغول فعالیت هستند.
🔅رئیس شورای اسلامی مشارکت تمامی ارگان های شهری در آماده سازی مدارس جهت آغاز سال تحصیلی را ضروری دانست و تصریح کرد: ایمن سازی مدارس، رفت و آمد دانش آموزان، فضاهای منتهی به مدارس معابر و غیره یکی از ضروری ترین اقداماتی است که می بایست در مورد تک تک مدرسه ها اندیشیده شود.
🔅در ادامه مهندس آقائی اذعان داشت: حمایت از مدارس سطح شهر با هدف ارتقاء سطح خدمات و امکانات مورد نیاز فضاهای آموزشی شهر، تقویت مشارکت مجموعه شهرداری با مراکز آموزشی، مشارکت پذیری دانش آموزان در مباحث شهری، زیباسازی، ایمنی معابر، بازپیرایی فضای سبز و  بهسازی و زیباسازی محیط های داخلی و پیرامون مراکز آموزشی هر ساله با جدیت هر چه تمام تر دنبال می شود.
🔅شهردار بابیان اینکه وظایف هر یک از زیرمجموعه هاى شهرداری برای بازگشایی مدارس مشخص و به آن‌ها ابلاغ‌شده است تصریح کرد: تهیه و نصب بنرهای تبریک آغاز سال تحصیلی، تأکید بر پاک‌سازی و رفت‌وروب معابر منتهی به مدارس، شست‌وشوی مخازن زباله و جمع‌آوری نخاله‌های اطراف مدارس بخشی از برنامه‌های مدیریت شهری در راستای استقبال از مهر است.
🔅مهندس آقائی در ادامه ترمیم و بهسازی آسفالت خیابان‌های منتهی به مدارس را از دیگر اقدامات مدیریت شهری در اجرای طرح استقبال از مهر برشمرد و گفت: رفع نقص و لکه‌گیری آسفالت معابر و ترمیم پیاده‌روهای منتهی به مدارس و مراکز آموزشی نیز از برنامه‌های در دست اجرای شهرداری است که توسط حوزه معاونت فنی و عمران در حال انجام است.
🔅محمود پایکاری رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان از همکاری و حمایت مدیریت شهری شهرجدید هشتگرد از مدارس تشکر کرد و اذعان داشت: مدارس جهت خدمات رسانی گسترده تر و شایسته تر به دانش آموزان نیازمند همکاری تمامی نهادهای خدمات رسان و ادارات دولتی هستند. آموزش و پرورش یکی از اداراتی است که به جهت سر و کار داشتن با قشر دانش آموز بسیار گسترده عمل می کند و تمامی تلاش خود را جهت حمایت، پشتیبانی و نظارت از مراکز آموزشی و مدارس انجام می دهد و در این راستا از کمک های همه جانبه ادارات استقبال می نماید.
🔅رئیس اداره آموزش و پرورش ساوجبلاغ تصریح کرد: دانش آموزان شهروندان فعال آینده هستند لذا سرمایه گذاری بر آموزش و پرورش این قشر از جامعه یکی از عوامل پویایی و سرزندگی شهرها و تضمین کننده شهروندان مسئولیت پذیر در آینده خواهد شد.
🔅در ادامه هر یک از مدیران مدارس دولتی و غیر انتفاعی شهرجدید هشتگرد ضمن تشکر از مدیریت شهری در حمایت از مدارس سطح شهر مهمترین مسائل مورد نظر خود را خط کشی معابر پیاده ، اجرای سرعت گیر، نصب تابلوهای راهنمایی ،لکه گیری آسفالت و ایمن سازی معابر منتهی به مدارس عنوان كرده و خواستار حضور بیشتر مدیران شهری در مدارس شدند.