شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/بهمن/2
متن خبر
مراسم تجلیل از مدیران دستگاه های خدمات رسان به همت شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد برگزار شد
مراسم تجلیل از مدیران دستگاه های خدمات رسان به همت شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد برگزار شد
1398/شهريور/7 14:20:30

رئیس شورای اسلامی در ابتدای جلسه ضمن بزرگداشت هفته دولت گفت: هفته دولت یادآور این نکته می‌باشد که هرکس جامه خدمت به تن نمود می‌بایست فرصت خدمتگذاری را قدر دانسته و با الگوپذیری از شهیدان رجائی و باهنر، با عملگرایی در میدان همت و تلاش، راه تعالی را هموار سازد و در این مسیرهر گامی که موجب شوق‌آفرینی و افزایش روحیه امید و شور نشاط شهروندی شود ارزشمند و ستودنی است.

شمس الله ارمندئی با تجلیل از زحمات بی دریغ مدیران دستگاه های خدمات رسان آب، برق، گاز،مخابرات و مدیران و متولیان شهری شرکت عمران و شهرداری، همچنین فرماندار به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: همدلی و هم‌افزایی و مشارکت عامل اصلی اجرای طرح‌ها و پروژه‌های ارزشمند در حوزه‌های مختلف باوجود همه تنگناها و مشکلات موجود از جمله پراکندگی، وسعت، عدم آماده سازی بسترهای لازم و زیر ساختها از گذشته تاکنون می باشد که امروز شاهد به ثمر رسیدن پروژه‌های مناسب در سطح شهر هستیم.

ارمندئی با اشاره به حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی، وزیر نیرو و حضور چندین باره معاونین وزرا و استاندار به شهرجدید هشتگرد در دو ماه گذشته اذعان داشت: این پیگیری ها نشانه اهمیت شهرجدید هشتگرد، پروژهای ملی در حال اجرا و افزایش شتاب در توسعه شهرجدید می باشد. از همین رو سرمایه گذاران با اطمینان و علاقه، حاضر به سرمایه گذاری و مشارکت در شهر جدید هشتگرد شده اند.

در ادامه ابوالقاسم پاليزگير فرماندار شهرستان ساوجبلاغ ضمن گرامیداشت هفته دولت و تأکید بر انعکاس عملکرد ادارات مختلف به شهروندان خطاب به مسئولین حاضر در جلسه گفت: در دوران فرصت پيش آمده خدمات رسانى به شهروندان، اين ميز را ميز خدمت به شهروندان بدانيم.
ایشان اضافه کرد: با وسواس هرچه تمام پيگير اقدامات و عملكرد مديران شهرستان هستم. شهرجديد هشتگرد رنگين كمان اقوام است لذا ضروری است شناسايى ظرفيت هاى شهروندى و بهره بردن از مشاركت شهروندان پيگيرى شود.
فرماندار اضافه کرد: افزايش چشم گير جمعيت نيازمند به روز رسانى خدمات دهى به شهروندان است و شايسته است مسئولين شهرجديد هرچه سريعتر درخصوص تعيين تكليف اسم شهر و همچنين تكميل و بهره بردارى از بيمارستان شهر اقدام كنند.

در ادامه جلسه شهردار شهرجدید نیز پس از تبریک هفته دولت و تشکر بابت برگزاری جلسه از مساعدت فرماندار و شورای اسلامی و همچنین از همکاری و تعامل تمامی دستگاه های خدمات رسان به ویژه شرکت عمران تقدیر کرد.

اصغر آقائی با اشاره به ساخت چندیدن پارک محله ای، دو جاده سلامت، یک سالن ورزشی، برگزاری جشن ها و مراسم و تقویت امورات فرهنگی و اجتماعی جهت افزایش شور و نشاط شهروندی، تجهیز و به روزرسانی آتش نشانی، اجرای 239 هزار متر مربع عملیات آسفالت شامل 153 هزار مترمربع عملیات روکش مکانیزه آسفالت و86 هزار متر مربع عملیات لکه گیری آسفالت و افزایش سرانه فضای سبز، گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته شده هوشمند سازی تفکیک از مبدأ زباله، پایش تصویری شهر، به روزرسانی سیستم روشنایی و تأسیسات بوستان ها، افزایش ست های بازی کودک و همچنین ست های ورزش همگانی، راه اندازی پروژه تفریحی، سینمایی در فاز ۷ و دهکده ورزشی در فاز ۱ ، جانمایی پارک بانوان، خرید مخازن 660 لیتری زباله به صورت انبوه، ساماندهی کیوسک های مطبوعاتی شهر، ایمن سازی و مناسب سازی معابر پیاده از سمت شهرداری به فراخوان گذاشته شده، به ویژه خرید نردبان هیدرولیکی بلند مرتبه با قیمت 24 میلیارد تومان که دراینخصوص مناقصه عمومی برگزار و برنده نیز مشخص شده و به زودی جهت خدمات رسانی به مجموعه آتش نشانی افزوده خواهد شد.

مهندس آقائی ارتقاء رتبه شهرداری و عضویت شهرجدیدهشتگرد به عنوان دومین شهر جدید جهان از سوی یونسکو به عنوان شهر یادگیرنده را افتخاری برای همه شهروندان این شهر زیبا دانست.

 شهردار در انتها اضافه کرد: با وجود مشکلات اقتصادی و تورم موجود از جمله کاهش دریافت ارزش افزوده که در سالیان قبل حدود یک میلیارد و دویست میلیون تومان در ماه بوده است و امروز با کاهش یک چهارمی به حدود سیصد میلیون تومان در ماه رسیده همچنین با درنظرگرفتن حدود 3 برابری هزینه های جاری، تمام تلاش خود را در راستای خدمات دهی مناسب به شهروندان شهری که دوستش داریم خواهیم کرد.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت عمران از ابتکار شورای اسلامی در برگزاری مراسم و تجلیل از مدیران دستگاه های خدمات رسان تقدیر کرد و گفت تعامل و همکاری فی مابین شهرداری، شرکت عمران و شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد زبانزد همه شهرهای جدید در کشور است ، وی در ادامه به 90 درصد پیشرفت مترو با در نظر داشتن تحویل به شرکت بهره بردار تا پایان شهریور ماه اشاره داشت گفت با عنایت به اینکه پروژه مترو طرح ملی بوده و میبایست از ردیف عمومی دولت تامین مالی می‌شد تا کنون 700 میلیارد تومان هزینه مترو شهر جدید هشتگرد شده است که از این میزان 480 میلیارد از منابع داخلی شرکت عمران و مابقی از منابع عمومی دولت صرف شده و تا اتمام پروژه مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر باید تامین شود که با مساعدت معاون محترم وزیر جناب مهندس طاهرخانی بخش اعظمی تامین و باقیمانده ه بصورت هفتگی به این پروژه در حال تزریق می باشد.

حاجی زاده در ادامه گفت: از 8500 واحد مسکن مهر باقی مانده ، دو هزار واحد در هفته دولت و مابقی تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید و همچنین 30 هزار واحد مسکن مهر تاکنون تحویل داده ایم و از این میزان 19 هزار مسکن مهر دارای سکنه بقیه به دلیل آماده نبودن زیربنایی هنوز قابل سکونت نمی باشد

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت عمران گفت: با همه مشکلات اقتصادی حدود 5 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه جذب سرمایه گذاری داشته ایم و قطعاً با جذب سرمایه گذار، نزدیک شدن به افتتاح پروژه مترو، انتقال آب سد طالقان و بهره مندی از تصفیه خانه مدرن پسآب فاضلاب، آماده سازی زیر ساخت ها و اتصال بلوار های شرقی غربی شهر، شاهد اتفاقات خوبی در شهر خواهیم بود.

حاجی زاده در ادامه گفت: پیگیر آماده سازی زیر ساخت ها در مساکن مهر هستیم از همین رو در شرف انعقاد تفاهم نامه با یک شرکت توانمند جهت اتصال تلفن با استفاده از تکنولوژی روز و نوین با کشیدن فیبر نوری هستیم تا تلفن و اینترنت پرسرعت در تمامی نقاط فاقد تلفن نصب گردد.

ایشان اضافه کرد: در خصوص نخاله برداری و لکه گیری آسفالت هم قرارداد مناسبی بسته شده و هم اکنون در سطح شهر مشغول به کار

می باشند.

حاجی زاده افزود: درخصوص بهره مندی از پسآب تصفیه خانه فاضلاب 5 میلیارد تومان هزینه انجام پروژه بوده که در همین ماه به بهره برداری می رسانیم و در برنامه آتی قصد داریم مخازن ذخیره آب بالا دست شهر را جهت آبیاری فضای سبز عمومی شهربه بهره برداری برسانیم تا با همکاری شهرداری احیا و توسعه فضای سبز شهری را رقم بزنیم.

ایشان ادامه داد: پیمانکار روشنایی بلوار شهدای فشند نیز تعیین شده، همچنین در خصوص مشکل گلخانه ها تدابیر خیلی خوبی اندیشیده شده و به زودی با افتتاح چاه تامین آب شاهد رفع مشکل این عزیزان خواهیم بود. همچنین درخصوص ساختمان های نیم ساخت و ساخته نشده به جد پیگیری حقوقی می کنیم و تا تعیین تکلیف این معضل موضوع را رها نخواهیم کرد.

محمد علی حاجی زاده گفت: در خصوص مسائل فرهنگی و اجتماعی کار های خوبی از جمله راه اندازی مدارس اجتماع محور ، راه اندازی چندین سرای محله انجام شده است ، و در پی تفاهم نامه با آموزش و پرورش وهمکاری مناسب با شهرداری در خصوص اجرای برنامه های فرهنگی هستیم که امیدواریم این روند روز به روز رو به افزایش باشد.

آشوری مدیر آبفای شهر جدید هشتگرد بهره مندی از آب سد طالقان و تصفیه خانه مدرن فاضلاب را یک فرصت استثنائی دانست و گفت در 9 سال گذشته شرکت آب و فاضلاب 187 میلیارد تومان در شهر جدید هشتگرد هزینه کرده است حداکثر 4 میلیارد درآمد سالیانه آب داشته ایم این در حالی است که در سال گذشته 22 میلیارد تومان هزینه آب و فاضلاب شبکه در شهر جدید داشته ایم .

آشوری در ادامه گفت : از مشکلات قابل توجه در شهر جدید هشتگرد نسبت به شهر های هم جوار، حفاری ها

می باشد، حفاری به یک میزان اگر در پایین دست اتوبان نیم ساعت بطول بیانجامد در شهر جدید هشتگرد حداقل 4 ساعت طول خواهد کشید.

آشوری در پایان گفت: در شهرهای مختلف مشغول به کار بوده ام این میزان از تعامل و همدلی که در شهر جدید هشتگرد وجود دارد ستودنی است.

در ادامه جلسه خادمی مدیر توزیع نیروی برق شهرستان نیز گفت اقدامات خوب با همکاری مدیریت شهری و شرکت عمران در سطح شهر جدید هشتگرد در حال انجام است.

خادمی خدمت رسانی و پاسخگویی شهروندان را از افتخارات خود دانست و گفت با تلاش همکارانم میزان خاموشی را در شهر جدید به حداقل رسانده ایم .

وی در پایان افزود: مشکلات در راه خدمات رسانی وجود دارد که تقاضا دارم با گشت های مشترک با همکاری دستگاه انتظامی از سرقت ها جلوگیری شود تا انرژی و هزینه کمتری صورت گیرد.

امین الرعیا رئیس اداره گاز نیز با اشاره به تعامل مثال زدنی دستگاه های اجرایی در شهر جدید گفت بروکراسی اداری بین دستگاه ها در شهر جدید هشتگرد بی معناست ما تمامی کارها را با تعامل و همکاری با سرعت انجام می دهیم

وی گفت پنج سال پیش همزمان با هفته دولت با 17 هزار مشترک اداره گاز را تحویل گرفتم و امسال با 34 هزار مشترک مجموعه اداره گاز شهر جدید را تحویل دادم .

در آن سال 5 ایستگاه گاز وجود داشت امروز 10 ایستگاه با قوی ترین و بروز ترین زیر ساختهای ممکن تحویل دادیم .

وی در پایان گفت ۲۸ هزار اشتراک در شهر جدید هشتگرد دردست اقدام هست که بزودی از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

شایان ذکر است امین الرعیا به عنوان مدیر گاز شهرستان ساوجبلاغ منصوب شد.