شهرداری شهر جدید هشتگرد
1399/دي/28
متن خبر
پیام شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس
پیام شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس
1398/مهر/2 12:55:13

همزمان با اول مهر فصل بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد آغاز بهار تعلیم و تربیت را گرامی داشتند.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

بار دیگر با فرارسیدن ماه مهر، ماه علم و آموزش، جنب و جوش و حرکت در کالبد شهر جان گرفته و می توانیم شکوفایی گل های زندگی را در تار و پود کوچه ها و خیابان ها به نظاره بنشینیم.

تقارن مطلع مهر و هفته دفاع مقدس با ماه محرم، زیباترین جلوه عشق و ایثار برای رسیدن به مقام قرب الهی ، فرصتی ارزشمند برای تبیین فرهنگ عاشورایی است و راوی این پیام است که تخصص و تعهد باید در کنار هم باشند تا بشریت را از گرداب جهالت و گمراهی و تباهی نجات بخشند.

این ایام فرصت مغتنمی است که آینده‌سازان میهن اسلامی در فلسفه قیام عاشورا تفکر کنند و حکایت افتخار آفرینی رزمندگان دوران دفاع مقدس را به عنوان برترین دانش آموختگان مکتب عاشورا بخوانند تا از سطر سطر آن درس رشادت و آزادگی فراگیرند.

پاییز برای نظام آموزشی کشور به مثابه بهار است و همه ساله در این فصل شکوفه های علم و تربیت روییده و کشور را مملو از عطر علم و ادب می کند.

بر این باوریم که حمایت از مدارس به نوعی سرمایه گذاری اجتماعی محسوب می شود و بی شک تربیت شهروندانی علم دوست و مسئولیت پذیر مشارکت شهروندی را نیز رونق می بخشد؛ و در عین حال مدارس بهترین سنگر برای اشاعه آموزش های شهروندی و تقویت فرهنگ شهروندی می باشند.

بدینوسیله بار دیگر ضمن گرامیداشت طلوع مهر، آغاز سال تحصیلی ٩٩-٩٨ را بر پویندگان طریق علم و معرفت، اساتید و معلمان فرهیخته، دانشجویان و دانش آموزان عزیز شهر زیبایمان، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده موفقیت و سرافرازیتان را از خداوند مهربان خواستاریم.