سه شنبه 29 اسفند 1396

شرح خبر

کد صفحه: 4560
دسته خبر: عمومی
تاریخ انتشار: 12 اسفند 1392 14:39
ساخت بزرگترین سازه شیشه ای جهان دارای رکورد گینس در شهر جدید هشتگرد
1392/12/12
بزرگترین سازه شیشه ای جهان با استفاده از لامپ های نئون برای اولین بار در جهان در روز سه شنبه 13 اسفند ساعت 17 در شهر جدید هشتگرد رونمایی خواهد شد.

 

 

 

 

بزرگترین سازه شیشه ای جهان با استفاده از لامپ های نئون برای اولین بار در جهان در روز سه شنبه 13 اسفند ساعت 17 در شهر جدید هشتگرد رونمایی خواهد شد. 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهر جدید هشتگرد، این سازه بزرگ با ارتفاع 13 متر و شعاع 2 متر و 50 سانتی متر و تنها با استفاده از لامپ های نئون توسط مبتکران ساکن شهر  ساخته خواهد شد.

مصطفی نصیری اوانکی، طراح و سرپرست گروه معماران پارسیان در مورد این سازه توضیح داد: این سازه با الهام از برج میلاد ساخته می شود و باتوجه به اینکه اولین بار است که سازه ای شیشه ای بااستفاده از این مواد(لامپ های نئونی) و در این ارتفاع احداث می شود، عملیات ثبت رکورد ساخت این سازه در کتاب گینس انجام شده است و طبق روال قانونی درحال پیگیری است.

وی اضافه کرد: گروه معماران پارسیان شامل آقایان امین نصیری، شایان نصیری، ابوالفضل نصیری، سعید جمشیدی و خودم به عنوان طراح و سرپرست این کار، می باشد که قبل از ساخت این سازه، سابقه ساخت بزرگترین سازه ماکارونی در جهان و ثبت در کتاب گینس، ساخت بزرگترین سازه ماکارونی در خاورمیانه،  ساخت بزرگترین سازه دینامیکی در خاورمیانه، ساخت بزرگترین پاویون با ماکارونی در ایران، ساخت بزرگترین سازه با نوک مداد و ساخت بزرگترین سازه با مقوا در ایران را نیز در کارنامه خود دارند.

نصیری ضمن تأکید بر احداث این سازه در شهر محل سکونت خود، از حمایت های بی دریغ کامران عظیم زاده، شهردار شهر جدید هشتگرد از ایشان و گروهشان جهت ساخت این سازه و از شرکت صبا سوله قزوین که اسپانسر این طرح هستند تشکر کرد.

کامران عظیم زاده شهردار شهر جدید هشتگرد نیز، ضمن تأکید بر حمایت از فکر و ایده و ابتکار جوانان مخصوصا مبتکران ساکن در این شهر، از تمامی همشهریان شهر جدید هشتگرد جهت حضور در این مراسم جهت تشویق و ترغیب جوانان مبتکر دعوت نمودند.

لازم به ذکر است همشهریان گرامی تا 25 اسفند ماه می توانند از این سازه واقع در محوطه شهرداری شهر جدید هشتگرد بازدید نمایند.

 

 

 

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت اصلی

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

شهدا