سه شنبه 29 اسفند 1396

شرح خبر

کد صفحه: 19092
دسته خبر: شورا و شهرداری
تاریخ انتشار: 24 آذر 1395 12:48
از کتابخانه مهستان شهر جدید هشتگرد توسط نهاد کتابخانه های استان بهره برداری شد
1395/9/24

کتابخانه مهستان شهر جدید هشتگرد روز دوشنبه با حضور مشاور عالی استاندار البرز، فرماندار ساوجبلاغ شهردار و اعضای شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد، مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان البرز و مسئولین شهرستانی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهر جدید هشتگرد، کتابخانه مهستان در دو طبقه و چند بخش شامل بخش های کودک، کمک درسی، نشریات، دوسالن مطالعه و مخازن کتاب توسط شهرداری شهر جدید و با مشارکت نهاد کتابخانه های استان درمساحتی به متراژ 654  مترمربع احداث شده است.

این کتابخانه سابقا دراختیار شهرداری شهرجدید بوده که باهماهنگی های به عمل آمده طی چندین جلسه همفکری تحویل اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ شد. کتابخانه دارای بیش از 7 هزار و 345 کتاب با عنوان های مختلف فلسفه، کلیات، دین، کمک درسی، علوم اجتماعی، علوم عملی، زبان، ادبیات و تاریخ جغرافی می باشد که با همکاری اداره کتابخانه های ساوجبلاغ تأمین شده است.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ در مراسم بهره برداری از این کتابخانه گفت: شهرستان ساوجبلاغ بر اساس سرشماری سال 90 جمعیتی بالغ بر 220 هزار نفر دارد که 199 هزار و 938 نفر از جمعیت باسواد استان را تشکیل داده است.
ابوالقاسم پالیزگیر اظهار داشت: این شهرستان دارای 10 باب کتابخانه عمومی که 6 کتابخانه نهادی شامل 4 باب شهری، 1 باب روستایی ،1 باب سیار و همچنین 3 باب کتابخانه مشارکتی و 1 باب کتابخانه مستقل می باشد.کتابخانه های این شهرستان در مجموع 3 هزار و 124متر مربع در برگرفته و دارای 128 هزار و 410 نسخه کتاب می باشد.

ابوالقاسم پالیزگیر ضمن تشکر ویژه از شهردار این شهرعنوان کرد: باتوجه به اینکه جمعیت شهرجدید هشتگرد رو به افزایش بوده و این شهر سومین شهر بزرگ از نظر وجود مسکن مهر است، باید اهتمام ویژه ای به زیرساخت ها و دیگر امکانات این شهر شود.

فرماندار ساوجبلاغ ادامه داد: دولت تدبیر و امید به این شهر اهتمام ویژه ای داشته که احداث تصفیه خانه بعد از گذشت دودهه از تأسیس این شهر و اختصاص 5 میلیون متر مکعب آب سد طالقان به شهرجدید هشتگرد از جمله این موارد می باشد.

در ادامه مشاورعالی استاندار البرز از واگذاری زمینی به مساحت 3 هزار و 440 متر مربع توسط شرکت عمران به اداره عمومی کتابخانه ها جهت احداث کتابخانه در فاز 7 شهرجدید هشتگرد خبرداد وگفت: در حال حاضر با افتتاح کتابخانه مهستان، دو کتابخانه در شهر جدید موجود است که کاملا پاسخگوی جمعیت شهر می باشد اما به دلیل افزایش جمعیت شهر نیاز به تاسیس یک کتابخانه دیگر وجود دارد که در آینده نزدیک باهمت خیرین احداث خواهد شد.

درپایان از سند سه جلدی شهید مهدی شرع پسند رونمایی و به کتابخانه اهدا شد.

 

13

 

8

 

9

 

7

 

6

 

2

 

3

 

4

 

10

 

12

 

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت اصلی

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

شهدا