چهارشنبه 4 مهر 1397

شرح خبر

کد صفحه: 19638
دسته خبر: شورا و شهرداری
تاریخ انتشار: 3 آبان 1396 14:21
خط انتقال پسآب تصفیه خانه جهت آبیاری فضای سبز شهرجدید هشتگرد اجرایی می شود.
1396/8/3
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد،در دیدار اعضای شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد با معاون وزیر راه و شهرسازی نسبت به اجرایی شدن هرچه سریعتر خط انتقال پسآب تصفیه خانه جهت آبیاری فضای سبز شهری به شرکت عمران شهر جدید دستور اکید داده شد.

دکتر سنجری رئیس شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد در این دیدار ضمن ارائه نکاتی درخصوص نحوه تعامل شهرداری و شرکت عمران، مسائل اصلی شهر را زیرساخت های توسعه ای عنوان کرد.
دکتر سنجری اضافه کرد: شهرهای جدید به جهت ساخت، تجهیز، توسعه و اسکان همزمان در آن، مسائل زیرساختی مهمی را شامل می شوند که تلاش تمامی مجموعه ها و ارگان های بالاتر را جهت رفع آن مسائل نیاز دارد. برای مثال آب شهری یکی از مسائل اساسی زیرساختی است که شهر ما را نیز شامل می شد که در نتیجه پیگیری های شبانه روزی حضرتعالی، اعضای شورای اسلامی، فرمانداری شهرستان و نماینده محترم مردم در مجلس نهایتاً توانستیم سهم آب را از سد طالقان به شهر جاری کنیم و حل این مشکل اساسی مسلماً دریچه های جدیدی را به روی شهروندانمان گشود. همچنین مترو شهر یکی از پروژه هایی است که باید در کمترین زمان ممکن به اتمام برسد تا بتوانیم به خواسته دیرینه شهروندان جامه عمل بپوشانیم.  
رئیس شورای اسلامی ضمن تشکر از دکتر طاهرخانی جهت  برگزاری این نشست صمیمی، و قدردانی از تلاش های شهرداری و مدیر عامل و هیئت مدیره شرکت عمران شهرجدید جهت رسیدن به یک زبان مشترک در جهت کاهش مسائل و مشکلات شهروندان بیان کرد: در حال حاضر تفاهم نامه مشترک فی مابین شرکت عمران و شهرداری امیدهای بسیاری را جهت رفع مشکلات ناشی از دو مدیریتی بودن موجود در شهرجدید باعث شده که از دو طرف تقاضا داریم هرچه زودتر این تفاهم نامه عملیاتی شود تا هرچه زودتر شاهد افزایش خدمات روبنایی و زیربنایی به شهروندان خوبمان باشیم.
دکتر سنجری در انتها با اشاره به وسعت جغرافیایی شهر و به تبع آن وضعیت مناسب فضای سبز شهری عنوان کرد: در حقیقت فضاهای سبز ریه های تنفسی شهر به شمار می روند و با تدبیر مدیران شهری، شهرجدید در وضعیت مناسبی از فضای سبز به سر می برد. دراین راستا شهرداری بانگاه به معضل کمبود آب در کشور و لزوم استفاده بهینه از منابع تجدیدپذیر تصمیم به بازچرخانی و استفاده مجدد فاضلاب تصفیه شده شهر با استفاده از جانمایی مخازن ذخیره آب در پارک ها و فضاهای سبز و انتقال آب با ماشین های مخصوص حمل آب گرفت که اثرات مثبت بسیاری از جمله کنترل و جلوگیری از خشک شدن فضای سبز موجود، بهینه سازی و افزایش بهره وری مصرف آب، حفظ منابع آبی موجود از طریق برگشت دادن جریان های فاضلاب به زمین و ... را در برداشته است و در این راستا نیازمند خط انتقال پسآب تصفیه خانه جهت آبیاری فضای سبز می باشیم.  
که در این خصوص دکتر طاهرخانی نسبت به اجرایی شدن هرچه سریعتر خط انتقال پسآب تصفیه خانه جهت آبیاری فضای سبز شهری به شرکت عمران شهرجدید دستور اکید داد.

IMG_0252

 

Photo _2017-10-25_13-49-18

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت اصلی

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

شهدا