چهارشنبه 4 مهر 1397

شرح خبر

کد صفحه: 20175
دسته خبر: شورا و شهرداری
تاریخ انتشار: 10 دی 1396 13:28
دکتر سنجری:
آب سد طالقان به شهر جدید رسید اما به خانه شهروندان نه!!!
1396/10/10

پس از وعده های داده شده مسئولین شهرستان ساوجبلاغ و استان البرز در خصوص انتقال آب سد طالقان به شهرجدید هشتگرد، متأسفانه این وعده تحقق پیدا نکرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد،پس از آنکه در اوایل نیمه دوم سال جاری عملیات عمرانی اختصاص آب سد طالقان به شهرجدید هشتگرد به پایان رسید و شهروندان از جاری شدن آب در این شهر خوشحال شدند بحث تأسیس تصفیه خانه موقت و دائم مطرح شد و مقرر گردید تا پایان آبان ماه، آب در مدار شهری شهرجدید هشتگرد قرار گیرد که متأسفانه علیرغم پیگیری های مکرر این امر نهایی نشد.
دکتر حاتم سنجری رئیس شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد با انتقاد از عملکرد اداره آب منطقه ای استان البرز مبنی بر عدم همکاری جهت جاری شدن آب سد طالقان در مدار شهری شهرجدید هشتگرد گفت: پس از پیگیری های صورت گرفته شده در دو دهه گذشته و تأیید چندین وزیر بالاخره با تخصیص 150لیتر بر ثانیه حق آبه شهرجدید هشتگرد موافقت گردید و عملیات عمران و لوله گذاری پس از چندین ماه تلاش شبانه روزی مجموعه شرکت عمران به پایان رسید و در مهرماه مسئولین ذیربط خبر خوش تخصیص آب به شهرجدید را اعلام نمودند تا شهروندان شهرجدید از این خبر خوشحال و مسرور شوند و این خبر را به مثابه پایان قطعی و کمبود آب در شهر تلقی کنند .
رئیس شورای اسلامی در ادامه افزود : مدیریت شهری شهرجدید هشتگرد با پیگیری های مستمر خود مسیر اجرایی شدن هرچه سریعتر تخصیص آب را انجام داده و میتوان گفت شرکت عمران به حق تمام تلاش خود را جهت اختصاص زمین مناسب و کوتاهترین مسیر را پس از حفاری در اختیار اداره آب منطقه ای استان البرز قرار داد و آن اداره شروع به ساخت ابنیه تصفیه خانه نمود اما در جریان اجرای تأسیسات موردنظر و نصب 8 فیلتر تصفیه، کار را متوقف نمود .
 سنجری اضافه کرد: با بررسی های به عمل آمده بخش زیادی از کار انجام شده اما بخش پایانی کار را رها نموده اند تا نگرانی ها همچنان در شهرجدید احساس گردد .
دکتر سنجری در پایان ابراز داشت: در صورت اجرایی نشدن تعهدات مبنی بر اتمام تصفیه خانه مذکور، تبعات ناگواری برای شهرجدید خواهد داشت که مسئولیت این مشکل با اداره آب منطقه ای و آبفای استان البرز خواهد بود.

 

IMG_0252

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت اصلی

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

شهدا