چهارشنبه 4 مهر 1397

شرح خبر

کد صفحه: 20193
دسته خبر: شورا و شهرداری
تاریخ انتشار: 21 دی 1396 12:35
سرانه فضای سبز در شهر جدید هشتگرد 32 متر مربع است
1396/10/21

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد،مسئول کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد تاکید کرد: در حال حاضر بیش از 30 پارک محله ای و دو پارک شهری (گلستان15 هکتار و خلیج فارس با 5.2 هکتار) در  شهر وجود دارد.

شمس الله ارمندئی  گفت: بر اساس مطالعات و بررسی هاي وزارت مسکن و شهرسازي، سرانه متعارف و قابل قبول فضاي سبز شهري در شهرهاي ایـران بین  7 تا 12متر مربع براي هر نفر است که در مقایسه با شاخص تعیین شده از سوي محـیط زیسـت سـازمان ملـل متحـد( 20 تا 25 متر مربع برای هر نفر) رقم کمتری است،اما شهر جدید هشتگرد با 32 متر مربع فضای سبز برای هر نفر دارای وضعیت مناسبی می باشد.

وی در ادامه گفت بیش از 30 ست ورزشی و 15 ست بازی کودکان در شهر موجود می باشد که با برنامه ریزی های صورت گرفته شده توسط شهردار محترم رو به افزایش خواهد بود.

ارمندئی در پایان اشاره داشت:رویکرد مدیریت شهری در خصوص پارک های محله ای و افزایش سرانه فضای سبز با توجه به تامین آب های لازم از طریق پس آب تصفیه خانه و آماده سازی زیر ساخت ها و لوله کشی از تصفیه خانه فاضلاب به نقاط شمالی شهر و به صورت مویرگی به تمامی شهر جدی خواهد بود.

ارمندئی در پایان به ضرورت مشارکت شهروندان در نگهداری فضای سبز،فرهنگ سازی در حوزه فضای سبز و آموزش پرسنل فضای سبز شهری اشاره داشت.

 

09

 

 

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت اصلی

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

شهدا