چهارشنبه 4 مهر 1397

شرح خبر

کد صفحه: 20187
دسته خبر: شورا و شهرداری
تاریخ انتشار: 21 دی 1396 11:56
جذب سرمایه گذار و حضور بخش خصوصی در اولویت کاری مدیریت شهری شهر جدید هشتگرد
1396/10/21

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد،مسئول کمیسیون مالی شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد اظهار داشت: جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی باید در اولویت کاری شهرداری شهر جدید هشتگرد قرار گیرد.

مرتضی کیهانی راد با اشاره به وسعت شهر جدید هشتگرد به عنوان بزرگترین شهر جدید کشور و بزرگترین شهر استان البرز پس از کلانشهر کرج (با وسعت4460 هکتار حریم و 110046 هکتار محدوده) و همچنین با در نظر گرفتن این شهر در مجاورت اتوبان شرق به غرب کشور و قرار گرفتن در مسیر دسترسی چندین استان گفت:شهر جدید هشتگرد دارای وضعیت جغرافیایی و طبیعی مناسب، آب و هوای معتدل کوهستانی و فاصله مناسب با تهران،کرج و... می باشد که با دسترسی مناسب از طریق اتوبان،راه آهن و بزودی مترو  و با توجه به امکان جمعیت پذیری این شهر تا ۱ میلیون نفر فرصتی مناسب جهت حضور سرمایه گذاران در شهر جدید هشتگرد را فراهم می سازد.

کیهانی راد موضوع جذب سرمایه گذار در شهرداری ها را یکی از اصلی ترین موضوعات در جهت توسعه و رشد شهرها در سالهای اخیر خواند و گفت:مشارکت بخش خصوصی نیازمند توجه خاص و ویژه تمامی مدیران شهری است و میبایستی موضوع جذب سرمایه و سرمایه گذار را به عنوان اصلی ترین وظیفه خود پذیرا باشیم چرا که صرفا با درآمدهای جاری شهرداری در میدان رقابت و خدمات دهی به شهروندان پیروزی قابل توجهی بدست نخواهد آورد.

 مسئول کمیسیون مالی شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد در پایان افزود:باید به این دیدگاه برسیم که سرمایه گذار در جهت رسیدن به منافع مالی خود باعث ایجاد منافع عمومی نیز می شود که نمود آن را می توان در اشتغال زایی و سایر حوزه ها جست و جو کرد. باید توجه داشت همکاری سرمایه گذار بخش خصوصی با سازمانها و نهادهای دولتی که در زمینه ارائه خدمات عمومی فعالیت می کنند، باعث ایجاد رفاه عمومی شده و کارایی نهادها و سازمانهای دولتی را نیز در حوزه مربوطه افزایش خواهد داد. اجرای اصل 44 قانون اساسی که رهبر انقلاب نیز بر آن تأکید دارند، با هدف افزایش کارایی سازمانهای دولتی صورت می گیرد. لذا مقبولیت موضوع مشارکت و همکاری سازمانهای دولتی با بخش های خصوصی ولو در یک پروژه کوچک، سودآوری برای هر دو طرف قرارداد را در پی خواهد داشت.

از طرفی باید توجه داشته باشیم که اصول اصلی سرمایه گذار همیشه ثابت خواهد بود.یعنی امنیت سرمایه گذاری،داشتن پشتوانه و حمایت سازمانی،مطمئن بودن از به دست آوردن سود منطقی از قبل سرمایه گذاری خود و ... در مذاکرات بایستی با دید برد برد به مسئله نگاه کنیم و مصالح سرمایه گذار به صورت کامل لحاظ شود.

 

07

 

 

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت اصلی

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

شهدا