چهارشنبه 4 مهر 1397

شرح خبر

کد صفحه: 21338
دسته خبر: عمومی
تاریخ انتشار: 6 تیر 1397 12:30
تقویت حمل ونقل درون شهری شهرجدید هشتگرد
1397/4/6

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، یکی از مهم ترین اولویت های مدیریت شهری بهبود ناوگان حمل و نقل عمومی می باشد و در حال حاضر با درنظرگرفتن پراکندگی سکونت درشهرجدید، ناوگان حمل و نقل عمومی شهرجدید هشتگرد با فعالیت در 11 خط شهری و بین شهری شامل 212 تاکسی، 42 مسافربر شخصی ساماندهی شده، 10 اتوبوس و 10 میدل باس روزانه مسافرین شهرجدیدی را به نقاط مختلف شهری و بین شهری جابه جا می کند. 

رسیدن به نقطه مطلوب در اجرای طرح‌های حمل و نقل درون شهری از اولویت‌های مهم مدیریت شهری شهرجدیدهشتگرد است که این مجموعه با همکاری شرکت عمران درحال مهیا کردن زیرساخت‌های شهر جدید برای توسعه این بخش می باشد.

شهرجدید هشتگرد بزرگ ترین شهرجدید کشور با حریم مصوب 10200 هکتار، محدوده شهری  4650 هکتار، وسعت بیش از 522 هکتار مساحت وضع موجود شبکه معابر شهری نیازمند سیستم حمل و نقل فعال شهری است تا بتواند نیازهای شهروندان را در این زمینه پاسخگو باشد و با ارتباط دهی مناسب فازهای شهری امورات شهروندان را تسهیل نماید. از همین رو راه اندازي شريان هاي شرق به غرب شهر با همکاری مدیریت شهری و شرکت عمران شهرجدید هشتگرد درحال پیگیری و اجرا می باشد که با این کار نقاط مختلف شهر به یکدیگر متصل خواهد شد و رفت آمد برای ساکنان راحت تر صورت خواهد گرفت.

مدیریت مناسب حمل و نقل، باعث افزایش کارایی اقتصاد شهری، کاهش مصرف انرژی، عدالت اجتماعی و ارائه خدمات بهتر به شهروندان خواهد بودهمچنین فراهم آوردن زمینه‌های بهره‌گیری شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی امری مهم است و نقش مهمی در رونق اقتصادی شهر جدید هشتگرد خواهد داشت از همین رو برنامه‌ریزی در این خصوص از اولویت‌های مهمی است که در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد. حمل و نقل به عنوان یکی از عوامل تأثیر گذار بر رونق اقتصادی، از طریق جابجایی بار و مسافر، زمینه های امکان دسترسی به رفاه افزایش می دهد. بنابراین در فرایند رشد اقتصادی نقش بسیار مهم و تأثیر گذار دارد.

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت اصلی

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

شهدا