چهارشنبه 25 مهر 1397

شرح خبر

کد صفحه: 21068
دسته خبر: شورا و شهرداری
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1397 17:14
دکتر حاتم سنجری
با عملياتى شدن تفاهم نامه فی مابین شهرداری و شرکت عمران، شاهد تحولی عظیم در شهرجدید هشتگرد خواهیم بود
1397/3/9

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهرجدید هشتگرد، دکتر حاتم سنجری ریاست شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد: با عملياتى شدن تفاهم نامه فی مابین شهرداری و شرکت عمران، شاهد تحولی عظیم در شهرجدید هشتگرد خواهیم بود.

پس از ماه ها تلاش بی وقفه مدیریت شهری، سرانجام تفاهم نامه مشترک شهرداری و شرکت عمران باهدف ایجاد تعامل و تقویت هرچه بیشتر هر دو سازمان در راستای توسعه هرچه باشتاب تر شهرجدید هشتگرد رونمایی و به اجرا گذاشته شد.

دکتر سنجری ریاست شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد بااشاره به عملياتى شدن تفاهم نامه مشترک گفت: تفاهم نامه منعقد شده فعلی نتیجه ماه ها تلاش بی وقفه متخصصین امر و همکاری و دقت نظر شهردار، اعضای شورای اسلامی، مدیر عامل و هیئت مدیره های فعلی و پیشین شرکت عمران بوده که به تأیید مجمع عمومی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور رسیده و سندی بر شتاب توسعه شهرجدید هشتگرد می باشد.

دکتر سنجری اضافه کرد: این تفاهم نامه در واقع آیین نامه ای است تکراری بر قانون مصوب موجود شهرهای جدید کشور درخصوص نحوه تعامل شهرداری ها و شرکت های عمران و دارای بخش های مختلفی است که از جمله آن می توان به انجام وظایف باقی مانده شرکت عمران در محله های تحویلی به شهرداری و پرداخت هزینه های آن به شهرداری، تحویل خیابان ها پیاده روها ،فضای سبز و آن چیزی که کانون ایجاد شهر است به شهرداری و پيش خرید پروانه های ساختمانی اشاره کرد.

ایشان ادامه داد: همچنین طی این تفاهم نامه شهرداری از محل صدور پروانه ساختمانی برای املاکی که شرکت عمران معرفی خواهد کرد زمین مسكونى و تجاری به مبلغ حدود 40 میلیارد تومان واگذار شد که با این اتفاق شاهد تحولی عظیم در شهرجدید هشتگرد خواهیم بود.  

رئیس شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد گفت: شهرهای جدید کشور تابع قوانین خاص خود بوده که در این قانون نحوه تعاملات شرکت عمران به عنوان سازنده شهر و شهرداری به عنوان خدمات دهنده مشخص شده است که این تعاملات در دوره های گذشته دارای فراز و نشیب بوده است و گاهی این دو سازمان را در مقابل یکدیگر قرار داده است که این موضوع به هیچ وجه به نفع شهروندان نمی باشد.

سنجری اضافه کرد: در اینخصوص به عنوان اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی با رصد تمامی مسائل فی مابین هر دو سازمان توانستیم همکاری و تعامل خوبی را ایجاد کرده و در همین راستا پیگیر مسائل اصلی شهر از جمله تکمیل پروژه قطار برقی گلشهر شهر جدید بوده ایم که در تلاش جهت بهره برداری از این پروژه تا پایان سال می باشیم.

سنجری در پایان افزود: در اینجا لازم می دانم بار دیگر از تلاش های صورت گرفته در جهت نهایی شدن تفاهم نامه موجود تشکر نمایم.

از تلاش و حسن نيت دكتر هدايت و همچنين پیگیری های به موقع و بی وقفه مهندس آقائی شهردار شهر، مدیر عامل و هیئت مدیره شرکت عمران و اعضای شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد، از حمایت ها و راهنمایی های جناب آقای مهندس طاهرخانی معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و از مدیریت پیشین شرکت عمران که در این راستا تلاش نمودند تشکر کرده و آمادگی خود را برای اجرای برنامه های مشترک در راه ساخت شهری پویا با زیستی سالم و خدمت به مردم همکاری و همدلی اعلام می نمایم.

 

IMG_0049

 

IMG_0039

نظرات کاربران

نظرات کاربران
نام:
آدرس ایمیل:
متن پیام:

پیوندها

مناسبت اصلی

اوقات شرعی

    
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :    

شهدا