شهرداری شهر مهستان
1402/اسفند/13
متن خبر
نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد با اصحاب رسانه
نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد با اصحاب رسانه
1400/اسفند/15 13:12:53

شورا و شهرداری دو بال پرواز برای پیگیری اهداف دوره ششم مدیریت شهری

نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد با اصحاب رسانه در سالن آمفی تئاتر شهرداری شهر جدید هشتگرد برگزار شد و در این نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر به سوالات خبرنگاران در خصوص موضوعات و مشکلات شهری پاسخ دادند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد موحدی پور رئیس شورا در این نشست در پاسخ به سوال خبرنگاران در زمینه انتصاب شهردار گفت: یک شهردار خوب شهرداری است که برنامه های شورا را کامل درک کرده و کار کند و اقدام و عمل را به صورت همزمان اجرایی نماید.
وی تاکید کرد: خوشبختانه شهردار ما ویژگی شفافیت را دارد و اجرای برنامه های اعضای شورا و تعامل خوب با اعضای شورا از جمله شاخصه های شهردار شهر جدید هشتگرد است و فکر میکنم‌ دکتر آسوبار می تواند مقاصد خود را به خوبی اجرایی کند و اگر در شورا بین اعضا اختلاف داشته باشیم بدون‌شک شهر آسیب خواهد دید و شورا از این امر حذر می کند.
موحدی پور اظهار کرد: شورای شهر،شورای شهر است و شورای شهرداری نیست و وظایف ما در شهر تعامل با شرکت عمران است و شورا و شهرداری دو بال پرواز یکدیگرند.
وی ادامه داد: بحث آب، استقرار ادارات خدمات رسان از جمله وظایف شهرداری است و آنچه از شهردار، شورا توقع دارد توجه به نگاه شورا و تحقق این‌مهم است که شهردار ما به نیاز مردم و محلات نگاه کند.

این‌ مسئول بیان کرد: ایجاد فضاهای فرهنگی و رفاهی در شهرمان کم است و باید بیشتر شود.
موحدی پور مطرح کرد: نگاه ما نگاه محله ای است و نگاه ما به فاز ۴ و ۷ است که بتوانیم مشکلاتش را مورد رفع قرار دهیم.

رییس شورای اسلامي شهر تصریح کرد:اولویت ما تکمیل پروژه های نیمه تمام است از جمله سالن ورزشی که بیش از ۸ سال بود رها شده بود و به صورت جهادی مورد تکمیل قرار گرفت.

وی گفت: سالن آمفی تئاتر نیز مجهز و آماده است که به صورت رایگان به بخش خصوصی واگذار شود اما با توجه به شیوع کرونا نتوانستیم مورد استفاده قرار دهیم .

ارمندپور نایب رئیس شورای اسلامي شهر نیز در ادامه این‌نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
وی اظهار کرد:موضوع سیما و منظر شهری دغدغه ما به عنوان خادمان مردم در شورای اسلامي شهر نیز بوده و در کمیسیون معماری،شهرسازی، سیما و منظر شهری جلسات بسیاری با شرکت عمران و متولیان امر داشته ایم.
ارمندپور بیان کرد: در خصوص ساختمان‌های نیمه کاره خصوصا در قسمت ورودی شهر به مردم قول پیگیری دادیم و پیگیر آن بوده و هستیم.
وی خبر داد:این موضوع در سطح وزارت خانه مطرح است تا به سرانجام‌ برسد و خوشبختانه مذاکرات پیشرفت های خوبی داشته و جلسات با شهرداری و شرکت عمران در حال انجام است و خوشبختانه تعامل خوبی با سرپرست جدید برقرار گردیده است تا بتوانیم با اتحاد و یکدلی مشکلات مردم را بر اساس قانون مورد رفع قرار دهیم.
وی مطرح کرد: مشکلات به ایرادهای قانونی بر میگردد ماده ۲۲ آیین‌نامه اجرائی قانون زمین شهری و بند ۷ ماده ۱ آیین‌نامه اجرائی قانون ایجاد شهرهای جدید که این دو تعریف های متفاوتی از آماده سازی دارند .
این مسئول اظهار کرد: تمام تلاش ما نهایت تعامل به عنوان نمایندگان مردم با تمامی ادارات و ارگان ها اعم از شهرداری و شرکت عمران بوده و بر اساس جایگاهی نظارتی که داریم پیگیر موضوعات از تمامی ادارات و ارگان ها خواهیم بود.

گلرخی دیگر عضو شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد در این جلسه اظهار کرد :شهر جدید هشتگرد با توجه به تعداد جمعیتی که در طرح جامع برای آن پیش‌بینی‌ گردیده نیازمند فضاهایی است که باید برای آن تعریف شود.
وی ادامه داد:اصلی ترین نیازی که شهروندان بدان نیاز جدی دارند ایجاد فضای درمانی است که متاسفانه تا کنون ابتر مانده است.
گلرخی تصریح کرد: بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی به دلیل مشکلات اصولی نیمه کاره رها شده و دغدغه مدیریت شهری و شورا و سایر دستگاه است که به جد همه در پی حل آن و یا ایجاد مجتمع درمانی هستند.
وی ادامه داد: دغدغه مدیریت شهری گسترش فضاهای خاطره ساز است، شهر جدید شهری تشکیل شده از تمام مردم اقوام ‌مختلف کشور است و باید فضاهای شهری به گونه ای چیده شود که شهروندان پایه های هویت بخشی را حس کنند.
این عضو پارلمان شهری افزود: باید بناهایی همچون تالارهای عروسی، رستوران، آمفی تئاتر و سایر فضاهای فرهنگی و ورزشی در شهرمان ایجاد و گسترش یابد و امیدوارم‌ به همت شهرداری و شورا و سایر دستگاه‌های اجرایی قدم‌های خوبی در این زمينه برداشته شود و مردم به مدیریت شهری اعتماد کنند.
گلرخی در بخشی دیگر از این نشست گفت: دغدغه مدیریت شهری فراهم نمودن اتوبوس و ... برای حمل و نقل شهروندان به صورت مطلوب است اما متاسفانه هنوز زیرساخت ها کامل نیست .
گلرخی اظهار کرد: از نظر ساخت‌وساز شهری تمام زمین ها با کاربری خاص در طرح جامع تعریف شده است.

وی بیان کرد:تمام تلاش ما در کمیسون‌ معماری، شهرسازی و سیما و منظر شهری و همچنین کمیسیون عمران این است یک دستو العمل برای سیما و منظر شهری داشته و از بروز تخلفات ساختمانی جلوگیری کنیم .

کیهانی راد دیگر عضو شورای اسلامی شهر نیز با اشاره به بودجه سال گذشته و همچنین افزایش آن در سال ۱۴۰۱ گفت: در سال آینده ۱۳۵ میلیارد برای شهرداری بودجه مصوب گردیده که در این زمینه شاهد افزایش ۵۰ میلیاردی برای سال ۱۴۰۱ هستیم.
وی اعلام کرد: شهر جدید و مدیریت شهر جدید از تمام سرمایه گذاران حمایت می کند و تلاش می کند که بازگشت سرمایه و سود حاصل از سرمایه گذاری را نیز سرمایه گذاران بدست بیاورند.
کیهانی راد تاکید کرد:شورای شهر نماینده مردم است و وظیفه پیگیری کاستی های مردم برای زندگی راحت شهروندان بر عهده دارد و در انتخاب شهردار یک سری ملاک ها را به شهردار انتقال دادیم و تا زمانی که در راستای اهداف مدیریت شهری حرکت کند از شهردار حمایت خواهیم کرد و شهردار تا روزی که بخواهد کار انجام دهد به عنوان شهردار شهر جدید خواهد بود.
وی همچنین مطرح کرد: نام شهر را در سال بعد حتما به نتیجه می رسانیم.
وی در آخر بیان کرد: بحث کلانتری فاز ۴ قبل از عید افتتاح می شود.