شهرداری شهر جدید هشتگرد
1402/فروردين/8
متن خبر
نشست مشترک شهردار،رییس شورای اسلامی و مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید مهستان با اصحاب رسانه
نشست مشترک شهردار،رییس شورای اسلامی و مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید مهستان با اصحاب رسانه
1401/خرداد/2 17:15:22

نشست مشترک دکتر آسوبار شهردار شهر جدید مهستان و مهندس قنبری مدیرعامل شرکت عمران و موحدی پور رئیس شورای اسلامی شهر جدید مهستان با اصحاب رسانه در محل شرکت عمران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر جدید مهستان در این نشست دکتر آسوبار شهردار شهر جدید مهستان ضمن تبریک سال روز آزادسازی خرمشهر و تسلیت شهادت یکی از مدافعین حرم اظهار کرد: رسانه ها و شبکه های اجتماعی نقش مهمی در روحیه مطالبه گری و انتقال خواسته های مردم به مدیریت شهری دارند.
آسوبار بیان کرد: شهروندان از حق اداره شایسته امور شهر بر اساس؛پاسخگویی، عدالت و رعایت همه این حقوق که توسط مسؤلان الزامی است باید برخوردار باشند.
وی تصریح کرد: شهر جدید هشتگرد حدود۳۰ سال است از احداث آن‌ می گذرد و این شهر با وسعت ۴ هزار و پانصد هکتار جزو دومین شهر بزرگ استان البرز بعد از کرج محسوب می شود.

شهردار شهر جدید مهستان گفت: بعد از ایجاد شهر جدید با توجه به قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی ۱۴ استان کشور و دارای زیرساختهای مهم صنعتی و کشاورزی که در شهرستان ساوجبلاغ وجود دارد این شهر آنچنان که باید پیشرفت نکرده است.
وی با بیان این که مشکلات زیادی در شهر وجود دارد که قطعا پرداختن به آن ضروری به نظر می رسد اظهار کرد: مهمترین نکته ای که در دوره ششم‌مدیریت شهری که در آن قرار داریم وجود دارد،حفظ انسجام‌میان شهرداری، شورا و شرکت عمران از جمله اولویت های ماست و تلاش‌می کنیم از‌ تجربیات تلخ گذشته دوری کنیم چرا که آسیب آن در نهایت متوجه مردم خواهد شد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه وحدت و انسجام خوبی با مدیر عامل جدید وجود دارد که بی سبب سر منشا خدمات خیر برای مردم خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به این‌مطلب که متاسفانه برخی جریان ها در شهر وجود دارند که سبب اختلاف افکنی در عمران و شهرداری می شوند گفت: این افراد عده کمی هستند و اکثر شهروندان با فکر و انديشه، خود را در معرض سخنان این افراد قرار نمی دهند.
این مسئول تصریح کرد:در بازدید از شهرک کومه مشکل آب‌ و فاضلاب حل و مورد بررسی قرار گرفت و مسیر دسترسی اصلاح خواهد شد و به زودی با حضور نماینده عالی استان شاهد افتتاح آن خواهیم بود.
وی در بخشی دیگر با اشاره به سرانه درمانی در این‌شهر گفت: درسال ۱۳۹۰ زمین‌بیمارستان طی توافق نامه ای با مقام عالی وزارت تحویل شهرداری شد، که این بیمارستان که ۱۷ سال از عمر آن در آن‌ سال گذشته بود و بنای موجود آن در حال تخریب بود از سوی شرکت عمران‌تحویل گرفتیم، به این امید که شهرداری این فضای درمانی را ساخته و تحویل وزارت بهداشت دهد که متاسفانه در دوره های بعد در سال ۹۳ شهرداری وقت توافقی با بخش خصوصی انجام داد تا این بیمارستان را به صورت مشارکتی بسازد.
آسوبار اظهار کرد:متاسفانه این سرمایه گذار در اخذ موافقت اصولی و بنای بیمارستان‌ قصور کرده و این‌ پروژه تا کنون بر زمین‌مانده است.
وی با بیان‌ این‌ مطلب که در دوره کنونی تصميم بر آن ‌شد این قرارداد فسخ شود و شهرداری،با سرمایه گذار فسخ قرارداد کرده است و زمین را به شرکت‌ عمران‌ برگشت خواهیم داد که این‌امر زمان‌بر است گفت: هم اکنون شرکت عمران‌زمین یک و هفت دهم هکتاری،را برای ساخت بیمارستان‌اختصاص داده تا تکلیف آن‌ زمین روشن‌شود و در پی آن ظرفیتی ایجاد شد که از ظرفیت خیران برای ساختمان این‌بیمارستان استفاده شود و در ادامه بخشی از هزینه ساخت بیمارستان را شرکت عمران و بخشی را شهرداری‌ کمک کند تا این ساختمان ساخته شود و تحویل وزارت بهداشت دهیم.
شهردار شهر جدید مهستان تصریح کرد: در حال حاضر بیمارستان خصوصی به درد مردم‌ نمیخورد و قراردادی که شهرداری،با سرمایه گذار بسته بود به سمت بیمارستان خصوصی بود که به نفع مردم‌ نبود چرا که بیمارستان جدید سمت و سوی دولتی خواهد داشت.
آسوبار ادامه داد: متاسفانه ما وارث یک سری مشکلات گذشته هستیم که باید با وحدت و همدلی رفع کنیم.
وی در زمینه ساخت آرامستان بیان کرد: طی جلسه ای با دوستان عمران در شهریور ۱۴۰۰ صورت جلسه ای تنطیم‌ شد که شهرداری و شورا زمین مناسب با اخذ مجوز از محیط زیست به عمران معرفی کند.
وی افزود: بعد از اخذ صورت جلسه زمین با توجه به شرایط لازم و اخذ سند ملکی، با محیط زیست مکاتبه کرده و مجوز محیط زیست اخذ گردیده و با عمران در میان گذاشته و آرامستان کلنگ‌زنی نیز شد، اما متاسفانه مدیریت قبلی شرکت عمران خلف وعده کرده و گفتند نمی توانیم زمین را تملک کنیم که اميدوارم مدیریت جدید زمین را تملک کنند و با صورت جلسه جدید تملک‌کرده و عمران احداث کند و یا بالعکس.
دکتر آسوبار در بخشی دیگر تصریح کرد: هم اکنون در فاز یک و دو مشکلات زیادی برای سرانه های خدماتی نداریم و فاز ۳، ۴ و ۷ مشکلاتی در بخش خدمات دهی،و خدمات رسانی دارند چرا که در سنوات گذشته در‌ این مناطق توزیع مناسبی در زمینه سرانه خدمات نداشته ایم.
وی ادامه داد:در حال رایزنی،برای ایجاد یک کارخانه شن و ماسه با استفاده از نخاله ها هستيم که‌ در شهر جدید مهستان ایجاد نماییم چرا که بسیاری از نخاله ها با توجه به وضعیت موجود هدر می رود که در حال رایزنی هستیم که یک شعبه از این کارخانه در شهر جدید ایجاد نماییم که درآمد زایی هم برای شهر خواهد داشت.
زباله ها و جمع آوری زباله از دیگر موضوعاتی بود که شهردار شهر جدید مهستان به آن اشاره کرده و تصریح کرد: شهر جدید مهستان دارای وسعت زیادی است و متاسفانه شهرداری با تعداد کم‌ نیرو و محدودیت ماشین آلات روبروست که در این زمینه در سال جدید با همراهی شورا تصمیم گرفته ایم پیمانکار نیروی انسانی در زمینه جمع آوری و رُفت و روب، فضای سبز و نگهبانی جذب نماییم .
وی در بخشی دیگر با اشاره به موضوع گردشگری و عناصر موثر در ایجاد آن گفت: برای شروع کار ساخت و نصب المان راهگشا خواهد بود این امر در کیش نیز انجام‌گردیده و شورا و شهرداری در صدد هستند المان های مشاهیر و مفاخر نصب نماییم .
آسوبار در ادامه گفت: زمینی حدوداً ۷ هزار متری وجود دارد که در دوره های قبل شهرداری‌ از شرکت عمران تحویل گرفته و این زمین‌ در فاز ۷ بوده که تجاری است و قرار است با سازنده های برج های مهم تجاری تهران گفت و گو و این زمین برای مشارکت و ساخت به آنها واگذار شود تا خدمات خوبی به مردم ارائه شود.

اطلاعیه
تبلیغات